ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Філософські    Де світло є, там і пітьма ведеться… (притча)

Де світло є, там і пітьма ведеться… (притча)

Зустрілися в душі дві сторони
На роздоріжжі змученої ночі.
В очах одної — тиха таїна,
В очах другої — спалахи пророчі.

Одна прийшла у сукні із зірок,
Принесла спокій і туман безшумний.
А інша з темряви зробила крок,
Де б'ється біль пекучий і безумний.

«Навіщо ти руйнуєш мій спокій?» —
Спитало Світло, стримавши дихання.
«Я тінь твоя, озвався голос твій, —
Твоє зворотне, зранене зізнання.

Без мене ти б не знала, де межа,
І як яскраво вмієш ти горіти.
Коли дме вітер і січе зима,
Тоді ти вчишся берегти і гріти».

Вони стояли. Опір затихав.
Дві сили, що тримають купол неба.
І кожен з них усе про іншу знав.
Збагнули: бути поруч — це потреба.

І розчинилися в досвітній млі,
Вплелись в одне людське гаряче серце…
Відтоді так і ходять по землі —
Де світло є, там і пітьма ведеться.

07 червня 2026 р.

  Про життя    Занурення

Занурення

Крізь товщу днів, буденності і шуму
Я опускаюсь в тихий океан.
Туди, де спить моя прадавня дума,
І тане слів несказаних туман.

Там світло ллється тихим переломом,
Крізь воду сонце спалює жалі.
Душа стає затишним, теплим домом,
Укритим від холодної землі.

На дні душі — корали із надії
І перли сліз, що вилились колись.
Дрімають в глибині забуті мрії,
Які угору птахами рвались.

Торкнеться хвиля спогаду німого,
Змиваючи з тривоги іл образ.
Я бачу відблиск чистоти і Бога,
Що у мені світилися не раз.

Повільний рух. Тут часу не існує —
Лиш чиста сутність і прозорий світ.
Там неспокійне серце тишу чує,
Передчуваючи новий політ.

Лишивши в глибині частинку суму,
Я повертаюся із дна душі,
У товщу днів, буденності і шуму,
У світ — де чути сміх і голоси…

07 червня 2026 р.

  Лірика життя    Крізь морок

Крізь морок

Темрява в душі,
Завмерло все в тиші
Тільки для синів та Бога
Відкрита там дорога.

Я пам'ятаю ті дні,
Коли ти була рядом,
Лиш ти мене завжди розуміла,
Та підтримку і спокій дарувала.

Ці дні давно пройшли.
Ростуть мої хлопці,
І лише вони радість несуть
Любов та тепло для них несу.

О, Аллах!!! Даруй мені сил
Синів на істину вивести
Та Твою любов та велич довести
Щоб Вони були щирі мусліми.

Мої темні хмари
Йдуть поруч завжди,
Вони топлять мене, душать
Але Ти тримаєш мене.

Сильний ураган підступав до ніг,
Забирав усе, наче в чорну ніч.
Я блукав у темряві, знайти себе не міг,
Думав, що у цьому штормі я зникну…
Та Твоє Слово крізь морок пробилось,
Повернуло пам’ять, хто я і куди йду.
І душа моя знову Тобі вклонилась —
Я з посмішкою молитву Тобі несу.

  Лірика    Ти звав мене…

Ти звав мене…

Ти звав мене вночі — я чула
крізь сон міцний і самоту.
Душа не спала, відгукнулась —
знялась у темну висоту.

Я звала теж, крізь відстань ночі
у тихім мареві імли.
Твоя душа відкрила очі
й здійняла крила серед тьми.

Здригнувся простір — сон розтанув,
мов попіл в ранній тишині.
Ти лиш на мить крізь мене глянув
і щось зламалося в мені.

А наші душі в чистім полі
світанок стріли у сльозах.
Вони вже об’єднали долі,
та заблукали у гріхах.

Повіяв холод від світання,
душа вернулася назад.
Я зрозуміла: це — востаннє.
І догорів наш дикий сад.

25 травня 2026 р.

  Лірика життя    Де живе сонце…

Де живе сонце…

Де живе сонце? У синій імлі,
Де в ніч курличуть легкі журавлі.
В хмарах пухнастих, де вітер гуляє.
Де гір вершини у небо вростають.

Сонце – у полі, в колоссі палкім,
В сміху дитячому, в домі моїм.
І у прозорій росі виглядає,
В кожній душі, що звучить і співає.

Взимку ховається в ковдру із хмар,
Щоб нам принести проміння у дар.
А по весні проживає у вітах,
Там, де збирає медок бджола в квітах.

А засинає за тихим ліском,
Вмиті поля огортає крилом.
Та навіть в темні, бездушні години
Сонце живе… у душі України.

19 травня 2026 р.

  Кохання    Моє життя

Моє життя

Дивлюсь на тебе, сонечко моє,
І кожен раз я серцем розумію:
Все найдорожче, що у мене є —
Це ти, моя квіточка гарненька.

Я вже кохав, коли тобі було лиш вісімнадцять,
Хоч про твоє буття тоді не знав.
Не міг і в найсміливіших думках сподіватись,
Що долею тобі «донецький неформал» став.

Той мусульманин, що знайшов нарешті Бога,
Став для тебе опорою в житті.
Тепер у нас на двох одна дорога,
І світло сяє на твоєму бездоганному лиці.

Твоя усмішка — для душі розрада,
Твої обійми — ніжність неземна.
Ти — мій спокій, моя мрія і відрада,
В моєму серці ти була, є і будеш назавжди.

Я дякую єдиному Аллаху,
За те, що ти — частина моєї душі,
Ти — найцінніша в світі людина,
Й не треба мені нікого, окрім тебе-
Єдиній, щасливій бездоганній дружини моєї.

  Про життя    🌑 Випалене поле

🌑 Випалене поле

В душі залишилося випалене поле,
Там сірий попіл стелиться крізь дим.
Здається, що не житиму ніколи,
Немов усе згоріло разом з ним.

Де квіти сонячні колись буяли,
Де гомін був і радісний розмай,
Димлять в душі обвуглені розвали,
Що тягнуться в безмежний тьмяний край.

Живе там тиша — дика, непорушна,
Голубить вітер мертву вже траву.
Це пустка чорна, тиха і байдужна,
У ній лиш порожнеча наяву.

Мовчить душа під небом нерухомим,
Тримає тінь сліди колишніх днів.
А вітер ходить полем обгорілим,
Збирає залишки минулих снів.

08 травня 2026 р.

  Про життя    Осінь в душі

Осінь в душі

Палає восени багряне листя,
І цей вогонь потрохи вже згасає.
На дереві висить, немов намисто,
Та з часом дерево його втрачає.

Так само в серці — тихо, непомітно
Поволі світло в темряву впадає,
І те, що вчора гріло так привітно,
Сьогодні тліє тихо й серце крає.

Не ті вже очі, і не ті вже кроки,
І погляд інший — стриманий, чужий.
Настінний календар листки втрачає,
Лишаючи самотній біль межи.

Та глибоко в душі жевріє іскра,
Хоч скроні вже вкриває сивина…
І навіть в час, коли душа — як осінь,
Вона ще хоче вірити й жива.

06 квітня 2026 р.

  Лірика життя    Душа

Душа

Душа — зачинений будинок,
Не кожний зможе увійти.
Не всім вона відкриє двері,
Не кожному — у дім зайти.

Там коридори із мовчання,
І світло — ледь на самоті.
Там спогадів старі дивани
Вкриває пил у темноті.

Там кожен крок — немов відлуння,
І тиша слухає думки,
Там зачиняються від болю
Колись відчинені замки.

Хтось гляне у вікно і мимо
Пройде, злякавшись тишини,
Бо не для всіх горять ті вікна,
І не для кожного вони.

Буває, двері прочиняє,
Впускає світло, почуття,
І тільки час душі покаже —
Це гість чи світ її буття.

06 квітня 2026 р.

  Про життя    Де народжується тепло

Де народжується тепло

Одного разу , наче над червоними полями ,
Я і королева , літаєм , наче пелюстки .
Ми з тобою і завжди
Літаєм в хмарах .
Вітер і море , не мають правди ,
А риби плавають в озерах .
Море землю опускає ,
Вітер сонце захищає .
Небо ясно нас зігріє ,
Наче ласкаво усіх прикриє .
Немов , як зонтик золотий
Як розкішна альтанка , як дім чарівний .

Як на очах твоїх солодких,
Ангелочків наче чарівних .
Дякую , за те що любов зберегла ,
Дякую , за те що врятувала від зла .
Спасибі за те що , у нас все є
Спасибі за те що , в тебе ми є .
Спасибі за те що , прийшла весна
Спасибі за те що , ти нас благословила.
І нехай на небі душа рідна не згасає,
І нехай наче землю нашу вона благословляє.

Рідні люди , як одна велика родина,
Як величезна чарівна пташина .
А ми і літаємо наче пелюстки ,
І назавжди літаємо в хмаринці.
А краса і та й чарівна ,
Наші мами , як жіноча перлина .
Наші татусі , як священні герої ,
Наші дідусі та бабусі , як люди мудрі .
Наші брати і сестри,
Як великі народи .
Як милуються усім ,
А Україна – наш рідний дім .

Як на очах твоїх солодких,
Ангелочків наче чарівних .
Дякую , за те що любов зберегла ,
Дякую , за те що врятувала від зла .
Спасибі за те що , у нас все є
Спасибі за те що , в тебе ми є .
Спасибі за те що , прийшла весна
Спасибі за те що , ти нас благословила.
І нехай на небі душа рідна не згасає,
І нехай наче землю нашу вона благословляє.

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]