ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Про життя    Тиша вечорова

Тиша вечорова

Ідемо по життю крізь сміх і сльози,
Крізь чисте небо, темінь і грозу,
Крізь літо й зиму, крізь вітри й морози,
Вплітаючи і осінь, і весну.

То тонемо у відчаї і горі,
То знову віднаходимо свій шлях.
Шукаємо в пітьмі далекі зорі,
І маємо надію у серцях.

Час невгамовний мчить, як дикий вітер,
Розвіює він спогади й жалі.
Наш кожен крок — це мить зі слів та літер,
Що пишемо щодня на цій землі.

Збираємо у кошик власні роки,
Як стиглі яблука в чужім садку.
Сповільнюємо втомлені вже кроки
На цій дорозі, дивнім рушнику.

А час гортає пам’яті сторінки,
Де кожен спогад — то старе кіно,
І затишно стає від тої думки:
Що мало бути — відбулось давно.

Лишається лиш тиша вечорова,
Сліди на денці кавових горнят,
І ця проста земна, німа розмова
Самих з собою крізь роки назад…

10 червня 2026 р.

  Лірика життя    Хто ця жінка,в моему дзеркалі?

Хто ця жінка,в моему дзеркалі?

Знову ранок збирає мене по частинах,
Кава холоне на краю столу.
Я знаю усіх на світлинах,
Та не впізнаю себе вже
Стільки облич я носила на шкірі,
Стільки історій прожила не своїх.
Іноді серце кричить мені тихо:
"Скажи, а де серед них ти

Хто ця жінка в моєму дзеркалі?
Чому в неї очі мої
Я ніби живу, але ніби загублена
Між тим, ким була, і ким є
Хто ця жінка? Дзеркало мовчить
Місто навколо кудись біжить
Та одного дня я себе знайду,
Навіть якщо почну з нуля цю гру.

І раптом розумію в тишині:
Не стала чужою собі навіки.
Просто та дівчина виросла в жінку,
А я не помітила, як пролетіли роки…
Здається, тільки вчора був той день,
Коли весь світ лежав в моїх долонях.
Я мріяла, сміялась без причин
І вірила, що час мене не зловить
Та куди поділись всі ті роки?
Хто їх рахував замість мене?

І хай сьогодні я не знаю відповіді,
Хай карта моїх доріг порожня.
Я навчусь любити свою невідомість,
Бо вона і є моя свобода.

Хто ця жінка в моєму дзеркалі?
Сьогодні я дивлюсь їй прямо в очі.
Може, вона і є справжня я —
Недосконала, жива, не дівчина а жінка.

  Воєнні    Війна страшна, а треба жити

Війна страшна, а треба жити

Війна страшна, а треба жити,
Хоч інколи від болю хочеш вити.
І знову вибух сколихнув все місто,
Де вчора ще звучало щастя чисте.

Війна страшна, а треба жити,
Крізь сльози новий день зустріти.
Збирати світло серед темноти,
І попри все вперед іти.

Війна страшна, а треба жити,
Ближнього свого любити.
Надію берегти в душі крилату,
І миру в Бога повсякчас благати.

02.06.2026, Благовіщенська

  Про життя    Кольорові тіні

Кольорові тіні

Ламає простір призма скла,
І промінь сяє, мов суцвіття, —
Десь крапля світла потекла
У кольорове розмаїття.

Веселка ріже мерзлоту,
Між «до» і «після» грань зникає.
Розсіює скло чистоту,
В барвисті сни думки вдягає.

Один відтінок — то печаль,
А інший — спалах сподівання.
Дивлюсь крізь призму у кришталь
На світ ілюзій і чекання.

У крихті скла горить життя,
Мов лід виблискує в промінні,
І в ньому створене буття
Лишає кольорові тіні.

02 червня 2026 р.

  Про життя    Бій без правил

Бій без правил

Крок і погляд. Спалах. Струм.
Два життя — в один костюм.
Вона — світло від комети,
він — загублений в тенетах.

Він, як вектор, — прямо в ціль,
вона — море, шторм і сіль.
Разом — безлад і структура,
мов жива карикатура.

Він — залізо і канон,
вона — хаос, не закон.
Кожен крок — це мінне поле,
що веде обох по колу.

Вони хто? Фінал чи старт?
Гра в податливість чи гарт?
Він — як камінь, що чекає,
вона — річка, що тікає.

Час летить, несеться вік,
хто тут раб, а хто владик?
Він тримає її крила,
вона — тягне за вітрила.

Він — це сповідь, що мовчить,
вона — рана, що кричить.
Тінь і спалах. Звук і тиша.
Хтось із них цей простір пише.

Бій без правил, вічний рух —
Тут гартується їх дух.

29 травня 2026 р.

  Патріотичні    Фенікс

Фенікс

Тривога, тривога і знову тривога
Війна у наш дім прийшла
Вже довго не відступає вона
Калічить, вбиває, та тривогами про себе нагадує.

Ми не забуваємо, що ти є
Ми не хотіли тебе знати!
Тебе привели під під'їзд чи під хату,
Та не хочуть назад забирати.

Всім байдуже, що ми вмираємо,
Наші діти сиротами стають,
Мільйони поламаних душ,
Та тих, кого вже не повернуть.

Бог все бачить,
Бог все згадає,
Бог потім запитає:
"Ти міг припинити, чому не зробив?"

​Ми все переживемо,
Бо силу ми маємо.
Як Фенікс із попелу, встане наш дім!
Ми вистоїм, піднімемося, заколосимося,
І житиме правда та спокій у нім.

  Про життя    Життя, відкладене на потім

Життя, відкладене на потім

Ми кажемо: «Зроблю це завтра»,
«Владнаю потім всі діла…»,
«Коли мине ця лихоманка»,
«Коли прийде тепла пора…».

Ховаємо свої бажання
У довгі скрині «до весни»,
Лишаючи на час той ранній
Найкращі, найсвітліші сни.

Купуємо красивий посуд,
Але ховаємо в сервант.
Шукаємо слушну нагоду
Та ідеальний варіант.

Вдягаєм звичне і сіреньке,
А шовк чекає на «колись».
І серце б'ється потихеньку
Й шепоче тихо: «Схаменись».

Бо «потім» — це підступна пастка,
В календарі його нема.
Там не цвіте щаслива казка,
Там тільки пустка і зима.

Життя — не спроба й не чернетка,
Його не вдасться обновить.
Бо сьогодення — це оздоба,
Яку не варто пропустить.

Пий із крихкої філіжанки,
Цілуй. Люби. Лети. Палай!
Не жди омріяного ранку —
Вже зараз жити починай.

27 травня 2026 р.

  Про життя    Тремтить у склі

Тремтить у склі

Життя — це мить між вчора і ніколи,
де кожен крок — це пошук глибини.
І ми йдемо крізь радощі й недолі.
А завтра що? Байдужість тишини?

Де пам’ять, наче тінь на перехрестях,
шукає у пилу чужі сліди,
що заховалися у тріщинах і жестах,
мов час, що зник у темряві води.

Між страхом і надією в тривозі
життя мов світло, що тремтить у склі.
Воно нам тихо світить у дорозі,
та час прийде — скло трісне у пітьмі.

24 травня 2026 р.

  Лірика життя    І радіти, і ридати

І радіти, і ридати

І радіти, і ридати,
Забувати й знов згадати,
Відпустити — не благати,
Лиш свого в житті чекати.

І молитись, і кохати,
І думками ввись злітати,
Світло в серденьку тримати,
Та добро завжди плекати.

І радіти, і ридати,
Тихо спогади згадати,
Відпустити й не тужити,
З вірою у серці жити.

24.05.2026, Івушка Моргентал (Благовіщенська)

  Лірика життя    Хай пісня лине на крилах любові

Хай пісня лине на крилах любові

Без пісні я жити не можу,
Щоденно лунає вона.
Очі тихесенько зводжу —
І ллється струмочком дзвінка.

Вона у росах ранкових,
У шепоті тихих дібров,
У сонці і небі блакитнім,
Лунає все знов і знов.

Пісня злітає у небо,
Мов ніжна молитва до Бога.
Пісня — то радість для серця,
Як подих краси та любові.

15.05.2026, Івушка Моргентал (Благовіщенська)

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]