ДОДАТИ ВІРШ
АБО
Опублікувати книгу

  Про життя    ДОБРИ́ДЕНЬ, ДОНЮ!

ДОБРИ́ДЕНЬ, ДОНЮ!

Добри́день, доню! Як живеш?
Давно тебе чекаєм,
У вікна дивимось, чи йдеш,
В воротях виглядаєм.

А знаєш, доню, в нас зима,
В снігу усе подвір'я,
Морозів сильних не бува,
А сніг пухкий, як пір'я.

За кілька днів та до Різдва
Корова отелилась,
Тепер удосталь молока,
Приїхала б, напи́лась.

З собою курку узяла́ б,
Сметани, хліба з печі.
Батько покашлює, заслаб,
Біль поміж груди, плечі.

А так — все добре, дід-сусід
Не їсть і не говоре,
Прогнив, нагнувся уже пліт,
Поставили підпори.

Пса у дворі уже нема,
Загризли в ніч собаки,
Бабуня дуже вже слабка,
Виходить ледве з хати.

Все описала у листі,
А ти ж гляди — озвися!
Хвилююсь, боляче мені.
(І сльози полили́ся).

Приїдь, посидим, як колись,
Колядку заспіваєм,
За нас ти, доню, не журись.
Хай Бог благословляє!

28.12.2025.
Ганна Зубко

Автор: Ганна Зубко
🎧 Слухати аудіоверсію вірша (AI)
(Рекомендуємо тестувати різні варіанти для кращого ефекту)
Поділитись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]