***
<p class="wp-block-paragraph">Тримаю у руках я "Кобзаря"…</p>
<p class="wp-block-paragraph">До строків знов очима припадаю,</p>
<p class="wp-block-paragraph">Один рядочок, другий і сльоза…</p>
<p class="wp-block-paragraph">В очах моїх від смутку застигає.</p>
<p class="wp-block-paragraph">Нічого не змінилось, ні!</p>
<p class="wp-block-paragraph">Як і раніше біль скрізь пробирає,</p>
<p class="wp-block-paragraph">Втекли роки від юності мої…</p>
<p class="wp-block-paragraph">Не можу прочитати,- закриваю.</p>
<p class="wp-block-paragraph">Блукає український смуток:</p>
<p class="wp-block-paragraph">Від ляхів, московитів, всіх шакалів,</p>
<p class="wp-block-paragraph">Духовність роду прибиває, душить -</p>
<p class="wp-block-paragraph">Проклята сарана, навала.</p>
<p class="wp-block-paragraph">Наввипередки: хто скоріше, перший -</p>
<p class="wp-block-paragraph">Ярмо накине, як чавунну шапку,</p>
<p class="wp-block-paragraph">Ні словом більше, а ні словом менше,</p>
<p class="wp-block-paragraph">Від Бога наше місце – КРАПКА!</p>
<p class="wp-block-paragraph">Шевченко, ти наш батько, наш учитель!</p>
<p class="wp-block-paragraph">Ти бачиш, що ми бродимо по колу.</p>
<p class="wp-block-paragraph">Ми віримо в чудесне, бо, як діти…</p>
<p class="wp-block-paragraph">Чергова битва за свободу, нова…</p>
<p class="wp-block-paragraph">Чи, як Мойсею треба років сорок -</p>
<p class="wp-block-paragraph">У відчаї пустельному ходити!?</p>
<p class="wp-block-paragraph">Та, Господь, зглянеться і зніме морок!</p>
<p class="wp-block-paragraph">Він нас обрав – ми його любі діти!</p>
