ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Лірика    ОСТАННІ БЛИСКИ

ОСТАННІ БЛИСКИ

Останні блиски сонця в вікнах,
Стрижами вечір гомонить,
У шумі місто, в різних звуках,
Й берег по-різному звучить.

В приватний сектор вишні ма́нять,
Собачий гавкіт, півня спів,
Розквітлі липи все дурманять,
Тож вітер далі полетів.

Усе потроху затихає,
Ніч чорні сутінки плете,
З-за хмари місяць вигляда́є,
Світло кидаючи слабке.

20.06.2026.
Ганна Зубко

  Лірика    * * *

* * *

Сховалось сонце в якусь мить,
З очей напруга зникла,
То вітер поряд, не спішить,
То беззупину лі́та.

Без сонця посмішки сумний,
Стрибає по калюжах,
І день, напро́чуд говіркий,
Похмурий, навіть дуже.

19.06.2026.
Ганна Зубко

  Лірика    Ніжність (ремінісценція)

Ніжність (ремінісценція)

Постелю тобі трави
І пухом тополі подушку настачу,
Легким подихом вітру
Дрімоту тобі понесу,
І дітей заколишу,
І вони уночі не заплачуть –
Може в цьому
Кохання вселенського суть?

  Лірика    Ніжність (ремінісценція)

Ніжність (ремінісценція)

Постелю тобі трави
І пухом тополі подушку настачу,
Легким подихом вітру
Дрімоту тобі понесу,
І дітей заколишу,
І вони уночі не заплачуть –
Може в цьому
Кохання вселенського суть?

  Лірика    Зв’язок

Зв’язок

Давно вже не тремтиш в моїх руках,
Хоча бажання є щось відчувати.
По цих десятиліттях і роках
Багато вже було чого втрачати.

Але я прагну бачити тебе
І чути, і любити, й обіймати.
Для мене це важливо і тепер,
Хоч іноді ще хочеться й збрехати.

Зв'язок на відстані далекій – лиш зв'язок,
Він розгориться-тліє-вибухає.
Потреба є почути твій дзвінок
І іншої потреби вже немає.

  Лірика    Зв’язок

Зв’язок

Давно вже не тремтиш в моїх руках,
Хоча бажання є щось відчувати.
По цих десятиліттях і роках
Багато вже було чого втрачати.

Але я прагну бачити тебе
І чути, і любити, й обіймати.
Для мене це важливо і тепер,
Хоч іноді ще хочеться й збрехати.

Зв'язок на відстані далекій – лиш зв'язок,
Він розгориться-тліє-вибухає.
Потреба є почути твій дзвінок
І іншої потреби вже немає.

  Лірика    1

1

Плач, берізко, плач, весь лісе,
Плач зі мною, росо.
Бо не вернеться, як ранок,
Днів палких краса.

Гасне сонце, гасне світло,
І не спалахне
Той розгульний вогник в оці,
Що палив мене.

Рідшатимуть мої зуби,
Випаде волосся,
І по зморщеному серцю
Смуток пронесеться.

Покарбують люті зморшки
Чоло, і губ затишок,
Втома і похмурість дика
Свій лишать відбиток.

Плач, берізко, плач, весь лісе,
Плачуть небеса.
Вже на мій зів’ялий обрій

  Лірика    154

154

Мій батько — геній, недосяжна висота,
А мама — простота, любов і чиста хата.
У вихорі дівчат лишилась доля брата,
І я пізнав, любов на смак і як тиснуть її кліщата.

П'ять імен спалахнули, як зорі нічні увісні:
Люда, Марина, Уляна, Джазіба І Субіра,
чий образ лишивсь бездоганним,—
Всі вони у свій час дарували натхнення мені.

Я мешкав в кращих із країн, бачив палаци, світ і зраду,
Та справжнє щастя взнав тоді, коли в пустелі знайшов воду,
Дар світу сповнив, і залишив на згадку тонкий фіміам
Прекрасна Анна, вірний Альфа і малесенький Пріам.

В дні панування сліз, тривоги і недуг
Завжди мій Бог – єдиний і найкращий Друг

  Лірика    153

153

Доходить віку змучений каліка,
Прямує кволо до межі буття.
Не знавши слова доброго за вік,
І кличе в землю стомлене життя.

За каяттям утрачених нагод
Ховався геній, мудрий від природи.
Митець, що не чекає нагород,
Корчує гордість задля правди й згоди

Прибитий до землі, здолавши страх,
Він береже обітницю велику:
Іде в дім плачу, де вдовиці у сльозах,
До сиріт, все приховуючи втому,

Невидимий у натовпі людськім.
Солодкий спогад і тужливий дім

ДД

  Лірика    150

150

Що ж, оманлива подруго,
Я ж благав заради Бога:
Не хитруй, не гріш, не треба,
Переграй мене, салаго.

Що за дивная тривога?
Розвела з тобо дорога.
Бракне світла, бракне сил,
Цілий світ став враз немил.

А мені дихається легше,
Наче рак послабив клешні.
Полегшало раптом в серці,
Наче хто відкрив в нім двері.

І хоч ти прекрасно знаєш,
100 відсотків все втрачаєш,
Все одно ти повторяєш:
«Ну то й що, що не вернуть…»

АС

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]