ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Лірика    146

146

За росу на босих ногах,
За гриби під час мжички в лісах,
За мох на корі дерев, спів птахів
І за шершавий язик теляти.

За ґрунт під нігтями,
За мозолі від сапи,
За першу ластовеня, що випало
І за останню сльоту в шапці.

За скирту сіна, соломи
І ніжний запах з ніздрів Квасолі,
За скоринку на ряжанці з печі,
Капусняк, пампушки й інші смачні речі.

За сонце, що встає в калоші,
А сідає у вишеньках,
За перше розпорхане осине гніздо
І що натицяли тільки в спину.

За Настю і ревнощі, Вірину холодність,
Люди, носик кирпатий,
За те, що побачив Гирманію
До мусульманізації.

За мишу, що заскочила в штани,
І мишу, що гріла лапи на снігу,
За золотий запах кукурудзи на току
І за смак квашених яблук із льоху.

За повний рот прищів
Після огірків тьоті Тані,
За карамельки, що наділяла баба Надя,
І морські камінці баби Мані.

За полуниці й черешні Буковини,
Що двічі побачив живим діда Петю,
За камінь, що розбив лобове,
І за другий, що одразу після заміни розбив нове лобове.

За лиса, що перебігав дорогу на світлофорі,
І за лиса та єнота, які розбили бампер,
І за те, що в ожеледь підняв лося на диби
І ідеально дав пройти поміж ними.

За вроду Фарри і за запах нового авто,
За тяжкість очікування
І розчарування результатом,
За те, що тричі довелося стати татом.

За холод підземних річок
І водоспади, що летять у небеса,
За втрачену нестерпну роботу
І за першу нормальну зарплату.

За перший розквашений ніс
І рідного брата.
Храни його, Боже, там,
Де йому прийдеса воювати.

За те, що знаю і маю живих маму і тата,
За те, що Уляна сказала «ні»,
Арешт, ночі в камері й подальшу депортацію,
За Андрія Павловича Макаренка.

За все те, що було, не було й могло статися,
За те, що є, буде, і дай мудрості все це сприйняти.
За все це я дякую.
Мій Друг, мій Спаситель, мій Тато.

МБ

  Лірика    143

143

Ну що ж, мені пора, прощайте
І вслід мені у спину не ридайте.
За стіл великий збереса родина
Й веселі спогади помалу нагадайте.

Так було, як не стало діда Петі,
І баба Маня, сміючись крізь сльози,
Сказала, сидячи в кімнаті: «Мене не стане,
Ну а ви потому поржете і поїдете додому».

Сьогодні йдуть вони, а завтра — наша черга,
Займаєм цвинтарі, звільняючи хати.
Прізвище, ім'я, шістнадцять цифр
І одне фото за найкращої пори.

Усе життя я ждав хорошої погоди…
Насіння лиш як мре, тоді і вроде.

МР

  Лірика    139

139

Хочеш — ріж мене, хочеш — дави,
Я ніколи не забуду запах сухої трави.
Коли дощ іде, грім гримить, повно води,
Ми в розинових чоботях — в ліс по гриби.

В хаті холодно й покотом серед одіял:
Спершу твоє нагрієм, а потім — моє.
Навстіж вікна відкриті, штори — вбоки,
Цієї ночі вистава — літньої грози.

«Чуй, не спиш?» — то кажи, шо було дальші?
Неможливі історії з тульпи лились.
І до шостої ранку без перестанку,
А прокинемось — знову до бесід брались.

Ми в світі цьому — звичайні перехожі,
В уявному ж — два незрівнянні принци.

МБ

  Лірика    138

138

На незакраяному ранку
прикрив розстелену лежанку
і в новий день назустріч мріям
пішов, і соняшник провіяв.

Одмикав льох, повітку, хвіртку,
перемолов буряк на жому,
попорав псів, курей, корову
і нарубав на вечір дров.

Поскиртував просохле сіно,
радюжку підстілки заніс,
одчистив гній, прочистив яму,
з криниці відер двоє вніс.

Село — це повная свобода:
хоч це, а хочеш те — роби.

Дідо В

  Лірика    136

136

Все, що будую, ти руйнуєш,
Кажу серйозно — ти глузуєш.
Куди не йду, що б не робив,
Ти нищиш все, що я любив.

Взялась на всяке діло злеє,
Щодня лиш клекіт, шум та гам.
Ніколи слова не бракує —
Все тільки лупиш по ногам.

І хто насправді зрозуміє,
І хто хоч раз би нас почув?
Що світ цей повним-повен діток,
Що самі виросли без тат.

За мною двері зачинила ти колись —
Тепер в грязюці сапкою довбись..

АС

  Лірика    126

126

Зараз біль спокійна.
Але шість місяців тому вона палила, як вогонь.
Я майже не спав і думав, що це ніколи не закінчиться.
Сьогодні мені краще, хоча іноді вона трохи повертається.

Про подвиги і перемоги майже не згадується
На тлі сьогодешніх обставин про таке думати й годі
Стіл завалений невиконаними завданнями
Часу ніби є, але завжди трішки не вистачає

Брати та друзі гинуть на війні
Почате так тяжко вривається на півдороги
Біль такий сильний, що підкошуються ноги
Не дає в ночі спати, а вранці встати

Знаю, що біль ніколи не пройде
Знати б тільки, як навчитись жити так, щоб його не помічати.

  Лірика    123

123

Аллах милосердний, Аллах понімає
Буває таке, однієї не хватає.

Це висміювання, яке виходить після запитань:
– чому в книзі яку написав пророк непомічено жодного пророцтва?
– Чому у чоловіка може бути 4 жінки? А у жінки ні.
– Чому у чоловіка в саду буде 72 цнотки, а жінок не чекає навіть 40 правічків.
– Чому в тюрмі педофіла затопчуть ногами, а в арабських країнах його проголошують пророком?
– І чому я думаю про це кожного разу коли чую пісню Khailed – Aicha?
– Чому в 40ка з 50ти мусульманських країн панує абсолютна диктатура?
– Чому вікно 20/20 це місце яке найчастіше залишають мешканці?
– Чому курка захищає KFC як лиш залишає вікно 20/20?

  Лірика    122

122

Порозбрідалось по світу нашого брата
В країні війна, там хакунаматата
Ось моя машина, моя нова хата
А там за альтанкой гараж мав стояти

Якісь 500 бздолярів анкету заповнили,
У візавом центрє у паспорт аформили
Кума в партугалії, Свєтка у штатах
Вітьок цеї ночі піде десь в карпатах

Ще вчора по хаті шахед мав в'ї***
Сьогодні європа, карлові вари
Сидіть під завалами, сиренами всратими
Ви були й останетесь, тупо

Всьо Вітька тут уже, ну тут у Америкі
Купив гуляйногу нову з батарейками
Сумуємо, молимось за вами рідненькі
Аби ви кріпились і були здоровими

цей вірш про тих, для кого крок за кордон – це ніби зтерти пам'ять.
для кого війна і колишня сім'я закінчились на митному кпп

  Лірика    121

121

Запоріть

як помру то так і буде
нічого не міняйте,
лиш згадайте
трохи випийте, шавушку поїжте

пізно не лягайте, рано не вставайте
кохайте любіте прощайте
частіше смійтеся, рідше плачте
майже не сваріться

іноді на самоті понудьгуйте,
понудьгуйте і забудьте
дружіте,
подорожуйте,

ні про що не жалійте,
забувайте, оминайте,
заробляйте, але не багато
бо здурійте.

все питайте, не соромтесь,
відкривайтесь. посміхайтесь,
і кохайтесь бо більше
нічого й не треба

MБ Покровськ 8.08.25

  Лірика    129

129

Чудові моменти з життя
Які неможливо забути
Ми сходимо всі в забуття
І нас неможливо вернути

Сьогоднішнє зветься нудьга
А завтра здається нам кращим
Лиш потім застигне сльоза
Як весело було у тяжбах

Хто вищий не зверне на нас
На менших немає нам часу
Лиш інколи як жебраку
Ми ближньому зичим поради

Це все нам знайоме давно
Всі різні, а хочемо щастя

MQ

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]