ДОДАТИ ВІРШ
АБО
Опублікувати книгу

  Лірика життя    Мій сокіл

Мій сокіл

​Затримка. Тест. Очікувана звістка.
Це все в новинку… Я навколо неї
Порхав, немов метелик. Як артистку,
Оберігав кохану. До лілеї її рівняв.

​Тулився вночі до неї,
Та все чекав УЗД:
Кого Аллах нам дав?
«Поїду до своєї лікарки, бо де
Ще так зуміють все розпізнати?» —

​Казала моя віддана кохана.
Та лікарка ніколи не помилялась!
Аж раптом дзвонить: «Дивна аномалія…
Не роздивилась, як не намагалась…»

​Але ж ім’я ми подумки обрали!
Я ходжу й сяю, наче тепле сонце.
Від гордості аж плечі ширші стали,
Хоч в голові — кавардак до оболонки.

​Як на руки узяти це маля?
Як колисати? Як міняти памперс?
Душа від щастя й страху аж сія,
І серце б'є, як барабанний бій.

​Приїхала кохана. Сяють очі.
Сюрприз приготувала, каже: «Ну-бо!
Пробий цю кульку, якщо взнати хочеш,
Кого Аллах під серцем мені дав носить».

​Я шпилькою колю — сірі стрічки…
Нічого не збагнув. Колю ще раз —
І знов сіріють стрічок завитки…
«Це хлопчик! Хлопчик!» — старша кричить враз.

​І тут до мене дійсно дійшло,
Що син народиться! Мій син! Мій сокіл!
Якого так чекав, щоб розцвіло
Життя моє у радості глибокій.

​Я прокрутив у думках наперед
Років п’ятнадцять: вивчити, навчити,
Піти туди, де мудрості секрет…
Аміром будемо його називати!

​Мій золотий, мій перший, тільки мій!
Душа у світлі, серце торжествує,
Ми разом спочиваємо в теплі мрій…
Аж раптом — ковід. Світ наш руйнує.

​Кохана захворіла. Позитивний.
Вона вагітна, серце заніміло…
І плаче дух, безпорадний і дивний,
Хоч на лиці ніщо не затремтіло.

​«Ми вилікуємо!» — твердив, як закляття.
Тиждень на чаях, у журбі та плачі.
Здала кров. Антитіла — не ті, що співають
А ті, що вірус нищать, та нас тішать!

​«Альхамдуліллях!» — ми кричали ввись.
Пережили, здолали, все в порядку.
Здалось, що біди всі уже відбулись…
Та що там далі жде на нашу хатку?

​Шоста ранку. Дзвінок, що ріже тишу:
« Ваня, ти вдома? Чуєш, це війна!
Росія напала! Я дім свій залишу,
Уже на кордоні, де Польща видна…»

​Подруга дзвонить. Глянув у вікно —
Там люди речі пакують в машини.
Всі біжать, їдуть… А в мене воно —
Сьомий місяць вагітності дружини…

​Одесо й Миколаєве, о ні!
Ви заступили нас, тримали удар!
Було наодинці страшно й гучно мені,
Та вистояв край мій від ворожих хмар.

​Ми вижили! І серед цих тривог
В п’ятому пологовому родили.
Місто — мов привид. Пустка навкруги.
Лиш автобуси поодинокі ходили.

​Їду до дружини крізь німу зажуру,
Та всупереч усьому — я радію!
Прорвавши страху і війни цензуру,
Мій син з'явився, справдивши надію!

​Він народився. Мені в руки дали
Оцей маленький, трепетний комочок.
Я плакав. Пальці незграбно тримали,
А в серці розквітав живий садочок.

​Аллаха славив, сліз не ховав,
Бо став я татом в цей вогненний час.
Мій перший син, рости, лиха не знаючи,
Ти — наше світло, що в пітьмі не згасло.

Всього один лиш рік життя мого,
Наш перший рік подружнього союзу…
А скільки доля вмістила в нього!
Крізь біль і страх, крізь ковід і крізь музу.

Ми разом першу віху перейшли,
Вогонь і воду, і війни заграву.
В коханні сина в світ цей привели,
Аллаху підносячи вічну славу.

🎧 Слухати аудіоверсію вірша (AI)
(Рекомендуємо тестувати різні варіанти для кращого ефекту)
Поділитись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]