Найгірша в світі Богом створена тварина —
не та,що приходить із темряви в ніч.
Не вовк,що блукає голодними хащами,
не ворон,що кружить над мертвим вгорі.
Бо звір не придумав ні куль,ані леза,
не вчився ділити серця на чужих.
Не ніс у долонях ні голоду смерті,
ні жадоби бачити падіння живих.
Лисиці не знають мистецтва зрадити,
а змії не вміють брехати очима.
Лиш люди навчились торкатись так лагідно,
щоб потім лишати провалля за спинами.
І навіть покинуті псами дороги
ще пахнуть довірою після зими.
Бо звір, якщо хтось підійде без каменя,
ще зможе заснути в довірі людській.
А люди…
ламають не крила —
а віру.
Так тихо,
що чути,
як гасне
душа.<br>Ольга Худан
