Благаю, будь закоханим у мову!
Плекай її, поширюй та вивчай.
Хай десь невпевнено, лише по слову,
Ти рідну неньку всюди прославляй.
Ти лиш послухай нашу солов'їну,
Аж серце країться бува,
І пригорни до себе, мов дитину,
Вона для тебе рідна, не чужа.
Чи відчуваєш, як тремтить в обіймах?
Чи зможеш заступитись, вберегти?
Вона вже в багатьох виграла війнах,
То й в цій їй треба теж допомогти!<br>Городна Яна
Непереможні, мусимо встояти!
Бо бережуть нас Небеса!
Захищені могутнім променем,
Нас не здолає лиха орда.
Ми ще живі – немає паніки,
Вискал звіриний, відкрив свій лик.
Хай Світ побачить весь справжній замисел,
Як українська земля горить.😔
Йому втрачати вже скоро НІчого!
Бо жде розплата, він знає це!
Землі збирає, бо хоче більшого,
Хай Світ побачить справжнє лице!
Китай, Європа, США, Канада –
Сьогодні нас – а завтра ВИ!
Якщо не спините із пекла гада,
Буде горіти Земля в вогні.
Йому начхати, в душі диявол!
Уся Росія живе в пітьмі.
Йому плювати, він має намір –
Правити Світом – чатуйте всі!
Не імператор і не володар –
Старий, безумний комуніст.
Прощай Росіє, нема свободи,
Тебе здолав власний чекіст.
ND💙💛<br>Надія Холод (ND)
Війна - пекельний час,
Посиві́ли батько й мати,
Пройшов страше́нний рік для нас,
Сини і доньки все йдуть воювати...
Рік страждань нашої неньки-України,
Від крові стогне матінка-земля,
Понівечені міста і села, які у руїнах
Від пуйла із "руського кремля"!
Так боляче дивитися на фото
Загиблих і невинних бійців,
У душі сльози, розпач і скорбота,
Сотні тисяч покалічених життів...
Так хочеться всих вас обійняти,
Захистити, від злого вберегти,
Більше нікому і ніколи поганого не знати,
Щоб всі були вільні, у мирі і завжди!
Вже рік... Аж не віриться, час невблаганний.
А ще ніби вчора, прокинувшись ми
Щасливі були... Кожен був бездоганний...
Здавалося нам. Раптом стали людьми.
Простими і смертними, з болем і страхом,
І відчаю сльози тремтіли в очах...
Війна чорним демоном, сповненим жаху,
Вогнем пронеслася по наших містах.
Враз тріснув фундамент буденного ладу,
І попелом стало спокійне життя...
Валізи...вокзали...вогні...канонади...
Сирени проклятої дике виття...
І смерть... Боже, як її було багато!
Як дихала пеклом вона навкруги!
Немов би з дияволом правила свято,
У кров фарбувала лютневі сніги.
Та ми не здалися, хоч наші герої,
Формують підрозділи на небесах,
Нас тисячі тисяч! Стаємо до зброї!
Хтось в війську воює, а хтось - в молитвах.
Важка й небезпечна та наша дорога,
Тернистий і сповнений болем наш шлях.
Та віримо: там у кінці перемога!
Все в наших молитвах і в Божих руках!
Із листям багряним у вільнім падінні,
Осінь відходить сумна й мовчазна…
Давно відлетіла з ключем журавлиним
Мила її світанкова струна…
Сядемо вдвох ми на при́чілку вічності,
Бесіда – мов у чарі́вному сні…
Ділиться щедро мудрістю й ніжністю,-
Їй довіряю думки потайні…
Хай загортає світанок їх в прядиво,
Зіткане з листя й туману в сльозі…
Ніччю прикрасить Зими срібне марево,-
Вранці Весна відшукає в росі…
Звабна у розкоші, в барвах, із гордістю,
В мить цю її життєдайна краса.
Осінь іде з загадковою почестю:
Дощ у повітрі – в снігу небеса…
<br>Любов Таборовець
Ти для мене й досі та зваблива юнка,
Що при зорях місяць личко цілував.
Відблиск поцілунку на ставку малюнком
Між очеретами вітерець гойдав.
Я голубив ніжно біле, миле личко…
З розуму геть зводив твій тендітний стан.
Шепотіла листям пісню нам вербичка,
В пелену кохання вкутував туман…
Я і досі, люба, у очей полоні,
Все тепло у серці із твоїх долонь,
І душа літає, хоч вже сиві скроні,
Почуття, неначе, полум’я вогонь.
Відлетіли в вирій молодечі роки…
Слухаємо в парі журавлиний спів…
А біля вербички знову чиїсь кроки…
Про кохання іншим гай наш гомонів…
Летіла із неба Сніжинка прозора,
Немов витинала танок…
Вальсуючи небом, лишала узори,
Із Вітром сплітала вінок.
Закохані ми, в сніговій заметілі,
Зігріті любові теплом.
Серцями писали на аркуші білім
Повість-казку із нею разо́м.
Палкі́ поцілунки і ніжні обі́́йми –
Малюнками на сторінка́х …
Здавався навколо світ чистим і білим,
І небо у диво-зірках…
Сніжинка, не бачивши дива такого,
Летіла до світла, мов птах…
З весною зустрівшись в цілунку п’янкому,
Розтанула в нас на вустах…
<br>Любов Таборовець
Наразі ви переглядаєте архіви блогу i2.com.ua за 23.02.2023.