І світить сонце та не гріє,
Немає мови — лютий йде,
Своїми днями не біліє,
Навіть надії не дає.
У сірість вітер заглядає,
Захід у холоді горить,
І днями час іде, спливає,
В обійми березня спішить.
І світить сонце та не гріє,
Немає мови — лютий йде,
Своїми днями не біліє,
Навіть надії не дає.
У сірість вітер заглядає,
Захід у холоді горить,
І днями час іде, спливає,
В обійми березня спішить.
Погода звична в пізню осінь,
Дощем все зрошує поріг,
Звисає листя іще досі
В садах, що поруч, край доріг.
А дощ то йде, а то вщухає,
Весь день насуплений, хмурний,
Гнідого осені сідлає,
Копитом тупає баский.
Неквапно, тихо поганяє,
Останнім днем той кінь бреде,
Зима ж — на білому в'їжджає,
Ось-ось у грудень він зайде.
30.11.2024.
Ганна Зубко
Котрий день іде дощ, накрапає,
Хмурним небом
над садом висить,
Пропав сніг, і сліда вже немає,
Не біліє зима, не блистить.
Потемніла земля, сад спустілий,
Змокле листя поміж трави…
Уже сниться
зимовий день, білий,
Й безголосі у ньому пташки.
Подих вітру там не спіймати,
Й прохолоди не чути у снах…
Дощ продовжує накрапати,
Сум — блукати
в спустілих садах.
11.12.2024.
Ганна Зубко
День йде поволі, йде, старіє,
Останнім листям шелестить,
Потроху снігом вже біліє,
Зими показуючи мить.
Влітає вітром із-за рогу,
Стежки прирівнює до скла,
Уже добралась до порогу,
До посмутнілого вікна.
Зима і злиться, й лагідніє,
Водою капає зі стріх,
Десь ген туманом засіріє
Понад долинистих доріг.
Дерева вкутуючи в іній,
Всміхнеться сонечком, сяйне,
І погляд неба ніжно-синій
Чимдуж до себе приверне.
01.12.2024.
Ганна Зубко
Погода звична в пізню осінь,
Дощем все зрошує поріг,
Звисає листя іще досі
В садах, що поруч, край доріг.
А дощ то йде, а то вщухає,
Весь день насуплений, хмурний,
Осінь гнідого вже сідлає,
Копитом тупає баский.
Тихо, неквапом поганяє,
Останнім днем той кінь бреде,
Зима ж — на білому в'їжджає,
Ось-ось у грудень він зайде.
30.11.2024.
Ганна Зубко
Досі пахне печами
І холод після слабкого
Дощу проходить дим,
Що прикриває все
П’янким запахом печі.
В епоху гаджетів
Люди ще не забули тепло
Від печі.
Ліс віками ніс тепло і їжу.
В найтемніші роки добра піч
Зберігала життя людини.
Живий вогник приваблює
Дітей і мрійливих дорослих.
Досі пахне печами
І холод після слабкого
Дощу проходить дим,
Що прикриває все
П’янким запахом печі.
В епоху гаджетів
Люди ще не забули тепло
Від печі.
Ліс віками ніс тепло і їжу.
В найтемніші роки добра піч
Зберігала життя людини.
Живий вогник приваблює
Дітей і мрійливих дорослих.
Зима вже близько, на підході,
Чіткішим став безлистий шлях,
В калюжах, вмерзлих у болоті,
У опустошених полях.
І ось, як старість, біла-біла,
Вона навідалась в поля,
Пухнаста, тиха, ніжна, мила,
Та лиш на мить така, здаля.
Сховала річку, льодом вкрила,
Немов собакою, цькує
Холодним вітром, зла, немила,
І ще морозів додає.
Буває, інеєм засяє,
До себе погляд прикує,
Бува, в домівки заганяє,
Все снігом трусить і мете.
У холоднечі гонориться,
Тепло ж відчує — враз піде,
І своїм снігом вже насниться,
І білим- білим він буде.
27.11.2024.
Ганна Зубко
Вже тисне вечір руку дневі,
Зрідка покрикує сова,
Червоні яблука, рожеві
Дарує яблуня стара.
І більше яблуком не вгостить,
Криве, дупласте деревце,
Бо залишає осінь простір,
В зими обійми віддає.
В траву десь листя закотилось,
В ріллю заплескалось сиру,
Поодиноке залишилось
Вкривати яблуню стару.
20.11.2024.
Ганна Зубко
Уже липа безлиста — пора,
А береза у листі ще й досі,
Уже вкотре від мене пішла,
Наодинці залишила осінь.
У дощі всі дороги, стежки,
І стривожений вітер, шукає
Всюди осінь, не може знайти,
В опустілі сади заглядає.
Ще береза злегка шелестить,
Нахилившись, одна при дорозі,
Спада листя, останнє летить,
Повертає думки мої в осінь.
16.11.2024.
Ганна Зубко