ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Воєнні    Крізь вогонь і дим

Крізь вогонь і дим

Крізь німу завісу, крізь вогонь і дим,
Опіки на серці — розчерком рудим.
Ідемо наосліп крізь вибухів слід,
Але ми рятуєм кулями — наш світ.

Хай зриває дах нам цей шалений шквал.
Ми виходим разом на важкий фінал.
Під ногами знову кришиться земля.
Там палають долі, небо і поля.

Там, де була пустка — виросла стіна.
Обірветься крик і спалахне струна,
Але ми пробились крізь запеклий сум.
Прошиває шкіру електричний струм.

Подивись у вічі — там немає сліз.
Ідемо крізь пекло і замерзлий ліс.
Тільки дика сила і свята мета —
Щоб заграли світлом спалені вуста.

18 травня 2026 р.

  Лірика життя    🎷 Дим і мідь

🎷 Дим і мідь

Ніч. Свіча. І саксофон.
Ллється блюз — хрипкий, як стон.
Трунок б’є у ніс — тепло.
Подих саксофона — тло.

Дим і мідь — єдиний тон.
Подих. Ніч… і саксофон
Блюз летить у вись, до зір…
Тягнуть почуття у вир.

Тихий дотик… світ без меж,
Вдих і видих… жар пожеж.
Ніч бринить, а час застиг —
В просторі чуттєвий здвиг.

В прірву тягне гіркота,
Потім знову — висота.
Зорі дивляться крізь скло —
Байдуже їм, що було.

Ніч несе у небо звук —
Хрип чуттєвий, серця стук.
Подих міді тягне нерв,
Лине нота без перерв.

Він торкає душу так…
Наче ставить вічний знак
Падаю у прірву — в блюз,
Де витають тіні муз.

Де є двоє — дим і мідь,
Поки небо ще горить.
Це не рефлексія — стон.
Світ ілюзій — саксофон.

Трунок. Дим. Свіча горить…
Стон і хрип — а світ мовчить…

01 травня 2026 р.

  Про життя    Бумеранг

Бумеранг

Мої згадки — мов дим, що в легені в’їдається гостро,
Ніби стіни старі, що стискають мій простір щомить.
Я шукаю ковток, я шукаю рятунку чи острів,
Але пам’ять у грудях запеклим вугіллям горить.

Та є мить, коли світ ніби вчиться мене не торкати,
Коли навіть повітря не знає, куди йому дуть.
І ця пауза — місце, де легше себе не впізнати,
Щоб наступним ударом назад мене знов повернуть.

Згадки б’ють, б’ють під дих, вони тиснуть на горло нещадно,
Забивають дихання, мов попіл несказаних слів.
Кожна риса твоя — ніби пастка, розставлена ладно,
Де повітря стає ностальгійним, як вирок тих днів.

Тиша стан — неможливість тобі зараз щось пояснити.
Ніби все наболіле вже стихло та втратило звук.
І лишається простір, де можна уже не любити.
Не чекати на дотик, на зустріч, на розпач розлук.

Але виходу — ні: ти лишилась у кожному “вчора”,
І в мені — безумовне кохання, не маюче меж.
Зараз я не шукаю ні болю, ні навіть розмови —
Вчуся бути я там, де немає мене й тебе теж.

14 квітня 2026 р.

  Лірика    Корозія

Корозія

Можливо, справді я залишуся тінню твоєю,
чи жартом за столом твоєї нової сімʼї.
Та ти для мене була і будеш корозією.
Ти залишаєш слід у мені – зв’язок металу і душі.

Чи, може, ти згадаєш мене у жарті,
що буде линути крізь твій сміх?
Та мене роз’їдає до кінцівок пальців.
Ти давно з цього виросла, а я дорослим стати не зміг.

Не покидай мої мрії, залиті бензином.
Я все ще не кинув у калюжу сірник.
Бо я не забуваю, як ти мені потрібна,
і як твій силует раптово зник.

Не покидай мої мрії, залиті бензином.
Я все ще не кинув у калюжу сірник.
Я докажу, що я реально важний,
а ти спаскудиш вогнище на дим.

Можливо, справді я залишуся тінню твоєю,
чи жартом за столом твоєї нової сімʼї.
Та ти для мене була і будеш корозією.
Ти залишаєш слід у мені — зв’язок металу і душі.

Вітром задує мене тривожно,
запахом твоїх смачних духів.
Я обернусь, оглянуся навколо,
згадаю – і заплачу, як тебе не зберіг.

Та ти для мене була і будеш корозією,
королевою залежності – мій гріх.
Я залишусь твоїм приналежним,
я залишусь лежати коло твоїх ніг.

Не покидай мої мрії, залиті бензином.
Я все ще не кинув у калюжу сірник.
Бо я не забуваю, як ти мені потрібна,
і як твій силует раптово зник.

Не покидай мої мрії, залиті бензином.
Я все ще не кинув у калюжу сірник.
Я докажу, що я реально важний,
а ти спаскудиш вогнище на дим.

  Пори року    Досі пахне печами

Досі пахне печами

Досі пахне печами
І холод після слабкого
Дощу проходить дим,
Що прикриває все
П’янким запахом печі.
В епоху гаджетів
Люди ще не забули тепло
Від печі.
Ліс віками ніс тепло і їжу.
В найтемніші роки добра піч
Зберігала життя людини.
Живий вогник приваблює
Дітей і мрійливих дорослих.

  Пори року    Досі пахне печами

Досі пахне печами

Досі пахне печами
І холод після слабкого
Дощу проходить дим,
Що прикриває все
П’янким запахом печі.
В епоху гаджетів
Люди ще не забули тепло
Від печі.
Ліс віками ніс тепло і їжу.
В найтемніші роки добра піч
Зберігала життя людини.
Живий вогник приваблює
Дітей і мрійливих дорослих.

  Лірика життя    Думки

Думки

В тишині блукав цигарки дим.
І в голові блукали думки.
Це все вона! Ні!
Це все він!
І думки розривали душу на шматки.
А, може, винні ми удвох,
що щастя зґавили на двох.

  Про життя    Електронка

Електронка

  • В мене запитали.. - Чому почав парити..?
    В відповідь сказав - : Стало проще жити.
    Але подумай.. Пар в легеннях.. шкодить більше чим просроченні пельмені..
    Так.. Я розумію, але вдихаючи цей дим, я відчуваю те, як нарік вживаючи амфетамін..
    Я все обдумав та рішив, краще вдихнути той шкідливий дим..
    Чим в ночі страдати від дурниць вот тих..
    Насправді прокурені легені досить сильна штука..
    Але йому хотілось.. просто знову це відчути.

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]