ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Кохання    Історія нашого кохання

Історія нашого кохання

Теплий вечір, літо тихо дихає,
Ти під’їхав — серце вже тікає.
Старий мопед і вітер в волоссі,
І ми з тобою ніби поза часом зовсім.
Ти смієшся: «Тримайся міцніше»,
Я боюсь — але хочу ще швидше.
Фари ріжуть ніч, мов кіно,
І здається — це все назавжди воно.

Ми летіли, ніби сльози асфальта,
Ніч ковтала наші голоси.
Я тоді вірила — це і є правда,
Що любов не має меж і висоти.
Мопед гуде, а серце шаленіє,
Світ для нас був тільки один.
І здавалося — краще вже не буде,
Ніж ті ночі, де були ми з ним.

Бар «Іванна» — світло і музика,
Ти ведеш мене — трохи боязко.
Перший раз, і я ніби в казці,
Де всі мрії стають без підказки.
Дискотека — як цілий всесвіт,
І здається — кращого й не існує.
Ти дивився так, ніби назавжди,
І я вірила в кожне «люблю я».

Ми летіли, ніби сльози асфальта,
Ніч ковтала наші голоси.
Я тоді вірила — це і є правда,
Що любов не має меж і висоти.
Роки йшли, та не стерли нічого,
Ті дороги живуть у нас.
Три маленькі світи — це продовження,
Наших мрій і закоханих фраз.

Ми летимо — вже не просто як раніше,
Та в серцях той самий вогонь.
16 років — а ти все ближче,
І любов наша — як долоня в долоні.
І тепер уже нас не двоє — більше,
Три усмішки вдома ростуть.
Але в кожному дні, в кожній тиші
Я тебе так само люблю.
Мопед стих, але пам’ять жива,
І той вітер все ще з нами.
Бо кохання — це не слова,
Це життя, що ми пишем роками.

  Кохання    Розправляє крила мить

Розправляє крила мить

Ну що ти сльози тут плюскочеш?
Вилий із душі весь гніт.
Глянь, який у тебе цвіт,
Глянь — яка розкішна пані!
Викинь всі думки погані.
Вмить зібралася докупи,
Вигнала усе підступне,
Розправляє крила мить —
Серце більше не щемить.
Красою захопила світ,
І полинула у зліт,
Сміло, вільно, без вагання —
Ти ж сама своє кохання.

08.04.2026, Івушка Моргентал (Благовіщенська)

  Кохання    Сонячне щастя

Сонячне щастя

Ти скрізь — у тиші і у громі,
То сонце ллється, то дощі.
То високо, у чистім небі,
А часом поряд — на землі.

Ти — біль і радість, тьма і світло,
Ти — спалах в темряві ночей.
Ти — ніжна мрія, що лікує,
І холод — що мене пече.

То жар палкий, вода текуча,
То раптом лід, кришталь, алмаз.
То осад тяжкий і сипучий,
А то — легкий, летючий газ.

На смак — мов соковита диня,
Або якесь гірке желе.
М’яка душею й ніжно-пряна,
А то — холодний інтелект.

То тихий спокій незбагненний,
А то — стрімкий каскад подій.
Ти вщент мій світ розбити можеш —
І знов зібрати із надій.

Мій сон сплітає і жахіття,
Й потік із сонячних надій.
То дозволяєш все на світі,
А то кричиш мені: «Не смій!»

До нескінченності я можу
Розповідати, хто ти є.
Та якщо коротко сказати —
Ти щастя сонячне моє!
02 квітня 2026 р.

  Кохання    на снiг менi ти знОв приснилась

на снiг менi ти знОв приснилась

присв'ята Лесі Терендій

тільки такУ ТЕБЕ я пам’ятатиму
коли помрУ

„А ще в нас є музЄй”
сказали провіднички зОдві
„в дванАйцятім вагоні. ПрОшу пАні
й пАна

Там!”
рукою показали як
піти
мені й тобі
по-
-бачити його й собі

але ж
ми не побачили його
тА гі вони

чи й бачили його ми?

Ти!

Була в розвІянні’
легЕнькі’ хУстці вкОло шиї
яка
так пасувАла по жіночому
однІй тобІ
і більш нікОму

в плащИ
що в ньому у кишенях рУки
тримАла ти
з суцвІттям пальців
вИдовжених
дивовИжно склАдених
як вмІла тільки тИ

і роз-зь-вівАли-сь пОли
в т’тім плащИ
коли т’ти йшла вперІд зо мнОю

сЕпія часУ
забрАла фАрби в тім
як вИділась менІ ти
в той час як йшлА

і зАчіска
н’над кОмніром т’твоЇм з плащУ
ненАче водоспАд тривАла пАдала вдолИну
без-
-упИнно
у пОміч крОкам ніг твоЇх
у лАйкрі (10 DEN) брунАтній
то-ненько
об-гортаю-чій
холОдні пальці
(як завждИ)
ступ-нЮ
і п’Я-ти
так принАдні
і схОвані у
мЕшти на обцАсах
які вже йдУть
і я ідУ за ним-
-и. Ми йдемО кудИ
рукОв нам показАли
провіднИчки „тАм”

алЕ не тАк все бУло тАм тодІ
у тУ хвилИну

спочАтку не поЧула ти „музЄй” цей всЕй
лиш Я
тобІ сказав
навІяне з залізної дорОги
:
„Анна КарЄніна

ведИ в музЕй”

і ти повЕла

менЕ

пішОв я за тобОю

усмІхненою з тОго дИва

щоб подивИцця
т’тОй музЄй
„карЄніної Анни чи залІзної дорОги”

вонИ залИшилися
(провіднички)
ззаду
а мИ –
пішлИ собІ
і дУже рАдо
знайшлИ т’ті д’двері у
вагОн-музей-ний

схОди там булИ

і трЕба бУло
дЕртися угОру

оскрІзь мазУт
із сІркою

пропАхнута ним
вся оця дорОга
з’залІзна в кОждому кавАльчику своЇм…

ВідкрИлись легко двЕрі
Нам з тобОю

Я не забУду Як
ти пЕршою тудИ
корІцмалась
попЕред мЕне
бО
за-ч’чарОва-ний
я
про-п’пустив тебЕ вперЕд
бО ж ти…

…ти вИйняла
як гОлуби
двІ бІлі твОї
лАстівки-долОні

здінЯла вгОру
і
полІзла в т’той музЕй
і Я полІз

і тІльки у ві снІ
я можу бАчити тепер
по- -дріб- -’б- -не- -но
усЕ
що промайнУло булО тодІ
алЕ
бАч
не забУлося менІ
однОму

хОч

мОже і тобі
не забувАється
як мИ
булИ з тобОв
у т’тім м’муз-зЕї
Анни Кар…

“Yeah!!!
…Ні!!!
…На!!!
…No!!!
…Йї"

…замкнУла клАцко двЕрі
черЕз щО
так нетерпЛяче перегнУлась черЕз мЕне
бо тІсно було тАм
в передпокІймузЕю
нАм

ми уввійшлИ

однІ

не бУло з нАми провіднИчок

нікОго…

і КірпА
(покІйний) був
тоді іщЕ живИй…
хоч
ще не був КИРПОЮ

а ми ввійшлИ
всерЕдину
у той музЕй

перегорОдок
там не булО

і дИвно виглядАв зсерЕдини
такий велИкий
як ц’цілИй пер-рОн – вагОн

зовсІм-без-ні-одної-п’рего-родки

однА кімнАта в нІм цілІм
і мИ

однІ з тобОв
на цІлім свІті

тІм
й тодІ

з КарЄніною гАннов’

і з залІзом
всІм оцИм
довкОла нас

ти зупинИлась

посЕред цьОї пустотИ

твоЄ облИччя опустИлось

за пОглядом твоЇм
вдолИну

я

не стрИмався

не дАв тобІ додУмати про К.Анну

я обійнЯв

ти повернУлася
лицЕм

ти повернУлася і повертАєшся до мЕне

лицЕм
своЇм

отИм
:
з мечЕм

інтИмно мОзок мій р’роз-зрізуЄш невпИнно
цим пОглядом
що й стІни
в тугоплАвних пЕчах
дОмен-них
роз-плАве
і вИпарує всЕ
до нЕба
назавждИ

ти дИвишся на мЕне

знАю
бо не бАчу

бо обнімАю я тебЕ

ти щось говОриш

Але
Я

не чУю

нічОго
з тОго
твОго

Я
не Чую

бО…

…гуркОче

твІй Обнім вОгненний

в з’згорІлому менІ

йогО я пам’ятАю
дОсі

а тІ
твоЇ
словА
тодІ

я не почУв

менЕ ти обійнЯла кОлом рУк
і
не почУв тодІ тебЕ я

щО
ти сказАла

вУху прАвому момУ

губАми свОїми нагИми
волОгими
у-сміх-не-нИми

нИми

менЕ поцілувАла тИ

колИсь

упЕрше вдрУге
зрАзу
втрЕтє і вчетвЕрте

Як?

віддАм тобІ я
лАску

вІру
своЮ
в твоЮ лЮ–
-бОв…?

Бо я …

хібА я був причИнов?

в усІм тІм щО
булО тодІ

зі мнОв

з тобОв

я шЕпіт чУв твій
Але не словА

Я гУби цілувАв

не слУхав їх я

я
тодІ
"просто" був

й був не такИй
як зАраз
є

менЕ немА

такОго

як тодІ

колИ менЕ

ти обіймАла
там
в музЕї

де провіднИчки нАс
залИшили однИх

і

ми однІ

посЕред свІту цІлого

собІ

цілУючися обіймАлись

і я не чУв

щО

ти менІ
тодІ
говОриш

чи мОже чУв?
?
алЕ
не помістИлось в пАм’яті

нічОго
Iншого

крім твОїх поцілУнків вогнянИх і Обіймів

нічОго Іншого не пам’ятАю я

і „я” не пам’ятАю я

бо непритОмно
любИв тебЕ тодІ я

і люблЮ

тепЕр
і
всЕ

наснИшся
як …

…на снІг

посИпані для горобцІв
дрібУшки

а позлітАються на нИх
усІ пташкИ

і т’тІ
к’котрИм і не дістАнеться ні дзУськи

але
вони не знАтимуть про тЕ
що дОлі їм немА
в т’ті’ жмЕні дібушОк

і нЕ длЯ нИх

на снІг менІ ти знОв приснИлась

бо Я

чекАв тебЕ закОжде

і тИ зійшлА
моЯ зорЯ
менІ

  Кохання    Потемки за цвистом бозу

Потемки за цвистом бозу

Потемки за цвистом бозу
Молода душа руша
Попри парканів сторожу
Через псів на волю божу
Світ для неї оберта

Гріє посмішка майбутня
Тих очей що цвіт для них
Радість щиро незабутня
Рідний погляд тихий сміх

Тепло-тепло поряд терпко
У вологий вечір-спів
Непочуте саме близьке
Непрожито стільки снів

1983

  Кохання    Метро

Метро

Довга між нами дорога
Рідна ласкава моя
Може й не встигну я проклятий
Очі побачить твої

Пройде як нічого не було
Ніяке-ніяке життя
Тебе не знайду не зустріну
В залізну заплетусь косу

Якою ти є не побачу
Ти їдеш в метро як і я
Підземна між нами дорога
Підземна любове моя

1988

  Кохання    Невже я знову закохався

Невже я знову закохався

12 поглядів підряд
Невже я знову закохався
Збереться знову
Запилючений оркестр

Вже серце дихає
Порозбігались пальці
…Вновь стал понятен птиц язык
Мир стал враждебным и широким…

мій Боже
Нащо
Світ ясний
Збираєш знову ув одну росинку

1991

  Кохання    Губи шукають двобою

Губи шукають двобою

Губи шукають двобою
Простір втрачає спокій

Кожен мій колір сіріє
Скажено все терпне тобою

Завию розгорнуту спеку
Вийду підземною кров’ю

Німими ударами дзвонів
Губи шукають двобої

Дивишся і не бачиш
Бо загоїлася весна

1986

  Кохання    2 у Веснi

2 у Веснi

Тебе не буде
Я засну раніше

Мене не стане
Ти прийдеш вві сні

Забуду хто ти
Ми чужі з тобою

Чужі як двоє
Двоє уві сні

1983

  Кохання    Бо

Бо

Бо нікому читати ті листи
Лише папір і вкреслені скорботи

Бо ти такою тихою ходов
В моїй уяві поруч як субота

Бо світлий запах свята і з тобов
Німіє око губи і душов

Бо колір ласки з посмішков святов
Занурює в солодкий ніж у груди

Бо степ бо вітер бо співа
Не забува той подив довгих вій

Бо ніжний струм твій стогін пеленає
За втраченою радістю подій

Бо не Вона розбуде тихе рано
Розтримає дитинний зсонний сміх

Бо не Вона
О боже не Вона

1985

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]