ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Про життя    Свіча надії

Свіча надії

  • Одиноко у вікні палахкотить
    Свічка віри, світлої надії...
    Хтось когось чекає вже роки,
    А для когось вічність - то година ...

    Хтось сумує за минулим, що не повернути.
    Хтось ридає - омиває втрату голосінням...
    Хтось чекає - поглядом тужливим
    Ніби хоче шибку пропалити.

    В кожного на серці є свій біль,
    В кожного тривоги в змученій душі.
    Але свічка віри та надії -
    Поки віримо, то доти і горить.

    Свічку нашу огортаймо щастям,
    Спогадами добрими своїми.
    Ми ж бо маємо щось добре пам'ятати:
    Радісне, веселе, невловиме.

    З пам'яті потроху витягаймо
    Всі картинки щастя і добра ...
    Віримо, любімо, звеселяймо
    Тих, у кого свічка віри догора...

    Хай не гасне наша та свіча,
    Хоч і одиноко у вікні жевріє...
    Буде віра, буде і життя,
    А де є життя, там є надія.

  Патріотичні    Лютий – остання зупинка зими…

Лютий – остання зупинка зими…

  • Лютий - остання зупинка зими,
    Зими, що триває вже рік і на серці так важко!
    Бо в пам'яті - біль, і тривоги, і сльози гіркі
    За зламані долі, за втрачену мамину ласку.

    За тата, який вже ніколи не прийде додому,
    За сина чи дочку, що більше не знатимуть щастя,
    За маму, яка не обійме вже сина ніколи,
    За кожного, хто з рідними й друзями навік попрощався ...

    Наш ворог лютує, а з ним - і зима без кінця,
    Вона ніби каменем серце навіки закрила.
    Забули ми вже, як то гарно квітує весна
    І барвами як вимальовує осінь грайлива.

    Усе ми забули, здається, але ж то не так,
    Бо тихо ми мріємо, що найкраще у нас все ще буде.
    Ще цвітом рожевим та білим буятиме сад,
    Ще світлим, щасливим і радісним стане наш будень.

    Ще трішки і проліски наші проводять зиму
    Й лелеки додому повернуться у рідне гніздечко,
    Вони ж так чекають, що рідну нестримну весну
    Зустрінуть удома, хоч дорога додому й далека.

    Бо вдома - найкраще, попри страх перед "завтра" й майбутнім,
    Та віримо ми, що зима наша йде до кінця.
    І дуже всі хочемо, щоб закінчились всі втрати болючі,
    Та мріємо щиро, щоби закінчилась війна.

    Ніщо на землі не є вічним, лиш віра у Бога,
    А з нею - надія, яка в душі не згаса.
    Все буде в нас добре і буде у нас перемога!
    І буде в нас мир! І буде в нас справжня весна!

  Воєнні    БОЛИТЬ ДУША ЗА УКРАЇНУ

БОЛИТЬ ДУША ЗА УКРАЇНУ

  • БОЛИТЬ ДУША ЗА УКРАЇНУ

    Квітуча моя́ Україна,
    Вмивається кров’ю роки́,
    За неї цвіт нації гине,
    Могили, немов квітники.
    І рана все далі ятри́ться,
    Чимраз вона більше болить,
    Полеглим на світ не диви́ться –
    Герой у могилі лежить.

    ПРИСПІВ

    Душа мене болить за Україну,
    Болить душа за землю цю святу́,
    Ще й знищить хочуть мову солов’їну,
    Й земля в могилах, наче у цвіту́.
    А стогін роздається вже роками:
    Щодня нові́ могили і хрести́,
    Благаю, Боже, зглянься вже над нами,
    Нас грішних на землі святій прости.

    Стрільці січовії в могилах
    Й козак, що поліг у бою́,
    Герої УПА ще на схилах…
    Молитву за них всіх молю́.
    Над ними хрести́ білокорі,
    Могили у лісі й гаях,
    А ту́га за них й в осоко́рі,
    Багато їх в наших краях.

    ПРИСПІВ

    Та го́рю одно́му не бути –
    Додався Майдан і АТО,
    Біль знов довело́ся відчути,
    Від куль у тілах решето́.
    Вже інші хрести́ височіють,
    Герой за Вкраїну поліг
    Наві́ки вони всі німіють,
    Їх шлях у могили проліг.

    ПРИСПІВ

    21.07.2021 р.

    Королева Гір Клавдія Дмитрів,2023

  Воєнні, Новинки, Патріотичні    Ти у себе вдома

Ти у себе вдома

  • Ти у своїй країні,
    Ти просто у себе вдома
    Сидиш на своїй канапі
    І п’єш зі своєї чашки
    Заварений тобою чай.
    Аж раптом, летить ракета
    Страшна, наче, чорт з рогами
    І от за секунду…
    Життя обірвалось твоє.

    Ці нелюди горіти будуть
    Стотисячними вогнями
    За горе, що нам приносять,
    За біль, що в серцях живе.

  Воєнні    Янголи

Янголи

  • І полетіли янголи в небесну синь…
    Й життя полинуло у далечінь…
    Лиш спогади лишає нам
    Про тих, хто тепер там…
    І біль, ще довго буде жити
    А сліз ріка душу ятрити…

  Воєнні, Патріотичні    В кожному рядочку тільки біль і гнів.

В кожному рядочку тільки біль і гнів.

Я дивлюсь на світ цей через призму днів.
В кожному рядочку тільки біль і гнів…
Виходу шукаю в лабіринті снів,
І шукаю захисту у прийдешніх днів.

В кожному рядочку тільки біль і гнів,
Якби ж то словами викопати рів,
Щоб туди загнати клятих ворогів,
Що вбивають українців – "названих братів".

Все, що відбувається – це війна, війна…
Кров‘ю умивається лютий сатана,
Кров’ю умивається, сміється в лице,
Все ж попаде нелюд у своє сільце!

З появою світла – злі духи в вогні,
З появою ЗСУ – "хробачки" в труні.
Не можу писати, бо забракло слів,
В кожному рядочку: біль, сльози і гнів.

Свята проминули – не веселий спів,
Дзвони дзвонять гучно в просторах плаїв,
А в моїх рядочках тільки біль і гнів,
Бо кремлівський карлик геть оскаженів.

Так не буде завше, щоб народ терпів,
Буде й в моїх віршах веселий приспів.
Загояться рани всіх лісів, полів,
І розквітнуть маки на стежках боїв.

Марія Грушак. 19. 01.2023р.
Марія Грушак.

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]