-
Не дай, Господь, мені зневіри!
Сумління — хай моє не спить!
Щоб не ростить у собі звіря,
Коли душа від бід болить.Направ на думи во спасіння!
Дай мотивацію до дій.
Й надії, вбитій, воскресіння,
Що вкрав у світу лицедій.Не залиши мене єдину
Серед сліпих й глухих людей!
Бо, як сама злічу країну
Від ран зрадливих Іудей?Нехай живуть мої синочки,
Що з вірою ідуть у бій!
Й землі, поранені шматочки,
Нащадкам зберегти зумій…Барчук Р
10.02.23
Позначка: Біль
Гомоніли прадавні ліси.
-
Гомоніли прадавні ліси,
Вели тиху, тужливу розмову.
Я вслухалася в їх голоси:
«Ні - війні! Ні- смертям! Та навіщо це знову?»Молоде покоління росте,
Свої віти підносить до неба,
Ще чуть- чуть все нове розцвіте-
Ну… Не треба вбивати!..Не треба!І столітні дуби сивочолі
Нахилялись до юних створінь,
Вони виросли в лісі, у лісі, на волі,
Пережили кілька поколінь.Хоч старезні, та міцно стояли,
Не корились потужним вітрам,
Юнь зелену на ноги підняли,
Щоб ввести у зелений свій храм.Де закони природи у силі,
Там де рівність, повага, любов,
Вороги там здоланні, безсилі,
Там не ллється невинная кров.Гомоніли прадавні ліси,
Вони бачили: біль, горе і муки,
Пережили важкії часи,
Щоби в щасті росли діти й внуки.І думки мої знають прадавні ліси,
Відчувають все те, що бажаю,
Вірю в те, що настануть прекрасні часи,
Не лиш вірю…Я знаю! Я знаю!Знаю й вірю, й молюся до Бога
І прадавні ліси помогають стояти,
Ще чуть - чуть і прийде Перемога
І одягне Вкраїна переможнії шати!Марія Грушак. 03.01.2023р
Зима – не зима …
-
Зима - не зима, без снігу, морозу,
Та настрій зимовий - крижаний, наче лід...
У серці той лід, як айсберг холодний
Усе заморожує на нашій землі ...Заморожує радість і щастя дитяче,
Вкриває тим льодом теплоту у очах.
Ми ніби у царстві, де править негода-
Негода із болю, із горя, із втрат...Червона сторінка, точніше, кривава,
Ніяк не закінчиться в книжці "Війна"....
В тій книжці моя Батьківщина страждає,
В тій книжці вмирає чиясь мама й дитя ...І в кожному розділі книжки - є кат,
Один і той самий - лукавий і підлий.
Він з радістю й легкістю забирає життя
Того, хто людина, того, хто є українець...Не зміг він простити нам радість, і успіх, і єдність,
Не зміг він дивитись на наші родини щасливі....
Бо заздрісне "серце" того, хто нам "братом" вважався -
Давно вже зігнило і вкрилося брудом та цвіллю.Там серця нема - там прірва і вічна безодня,
Та їх не мине, попри все, справедлива розплата.
За кожну дитину, яка вже не побачить "сьогодні",
За кожну останню хвилину на фронті солдата.Стільки болю і сліз, стільки горя й втрат у родинах,
Стільки втрачених доль, непрожитих щасливих років...
Стільки має іще пережити біди Україна,
Щоби ворог нарешті, навіки- віків, зрозумів,Що не має він шансу народ український здолати,
Той народ, що сміється крізь сльози, ще й співає пісні.
Той народ, що собою прикриє дружину, чи брата,
Той народ, що не знає дорожчого від своєї землі ...Хай час залікує всі рани на серці, в душі...
Нехай висохнуть сльози від болю, але ллються від щастя...
Нехай знову радіють всі діти на нашій землі,
Нехай хлібом пахучим українські поля колосяться!Промайне та зима, що вже рік нас тримає в полоні.
У полоні тривог... Та весна недалечко сховалась.
Переможна весна - без війни, без смертей і без болю.
Тільки віримо щиро - перемога буде за нами!
Ми вистоїмо
-
Як жаль, що літо зовсім нас не тішить,
Лиш туга в серці каменем лягла.
І Україна гірко плаче і ридає,
Й ховає діточок своїх щодня.Щодень ракети влучно цілять у садки,
У школи, інститути, магазини.
Ракети цілять навіть у церкви...
Маленькі діти від ракет тих гинуть.Ще й не пожили зовсім дітлахи,
Ще не пізнали кольорових барв дитинства.
Враз відлетіли, наче ті пташки
Підбиті ворогом - ракетою рашиста.І слів нема - лиш сльози, біль і горе.
Бо що таке слова - коли душа болить.
Та прийде час розплати і наш ворог
Відчує бумеранга, що летить...Нехай надія попри біль не згасне,
І дряпається крізь відчаю бур'ян.
Ми вистоїмо... Як залізо, що кується.
Ми виживемо... На зло всім ворогам.
Лютий – остання зупинка зими
-
Лютий - остання зупинка зими,
Зими, що триває вже рік і на серці так важко!
Бо в пам'яті - біль, і тривоги, і сльози гіркі
За зламані долі, за втрачену мамину ласку.За тата, який вже ніколи не прийде додому,
За сина чи дочку, що більше не знатимуть щастя,
За маму, яка не обійме вже сина ніколи,
За кожного, хто з рідними й друзями навік попрощався ...Наш ворог лютує, а з ним - і зима без кінця,
Вона ніби каменем серце навіки закрила.
Забули ми вже, як то гарно квітує весна
І барвами як вимальовує осінь грайлива.Усе ми забули, здається, але ж то не так,
Бо тихо ми мріємо, що найкраще у нас все ще буде.
Ще цвітом рожевим та білим буятиме сад,
Ще світлим, щасливим і радісним стане наш будень.Ще трішки і проліски наші проводять зиму
Й лелеки додому повернуться у рідне гніздечко,
Вони ж так чекають, що рідну нестримну весну
Зустрінуть удома, хоч дорога додому й далека.Бо вдома - найкраще, попри страх перед "завтра" й майбутнім,
Та віримо ми, що зима наша йде до кінця.
І дуже всі хочемо, щоб закінчились всі втрати болючі,
Та мріємо щиро, щоби закінчилась війна.Ніщо на землі не є вічним, лиш віра у Бога,
А з нею - надія, яка в душі не згаса.
Все буде в нас добре і буде у нас перемога!
І буде в нас мир! І буде в нас справжня весна!
Кущ калини
-
Похилився біля хати кущ калини,
Може, через осінь похилився він ...
Та, напевно, то тягар за болі України,
То за втрати дочок і синів ...То за сім'ї, за родини, за дітей,
Що тікають від лихого ката.
То за гіркі сльози матерів,
То за сум дітей, бо більше нема тата.Тяжко тій калині звеселяти
Й милувати око, нести радість всім.
Бо ж вона як та печальна мати
Ніби також втратила синів.Похилились кетяги - коралі,
Так і нас біда не раз хилила до землі.
Але ми і з гордістю вставали
Тій біді на зло...І поки ми живіЗавжди є надія, що нарешті
Все недобре піде в небуття...
Забіліє білий цвіт калини.
Знову буде радість в маминих очах...
Моїм синам
-
У когось син, у когось їх аж два,
А в когось їх, на радість, є багато.
Нехай же їм дарує Бог в житті
Здоров'я, радості, відваги та завзяття.Нехай сини мої та кожного і з нас
Ростуть під мирним небом України.
Нехай не чують вибухів ракет,
Нехай не бачать болю та руїни...Нехай ми, мами, тішимось синами,
Радіємо з їх успіхів в житті.
Дай, Боже, щоби всі вкраїнські мами
Ще в старості своїй були з дітьми.Не забуваймо ще молитися щодень
За тих синів, які на фронті зараз і не вдома.
Бо через них ми бачимо дітей...
Бо їх чекає мама - як ніколи ...Чекає мама - день і ніч не спить...
А ми спимо й сини мої зі мною...
Я дякую тій мамі і прошу
Здоров'я сильного для її Героя.Цінуймо мир і затишок сімейний,
Цінуймо радість у очах синів.
Не кожен син вернеться вже додому -
Бо він за мир для моїх дітей поліг...
Сумний Святвечір
-
Засяяла зірка яскрава на темному небі,
Родина уся до Вечері Святої зібралась.
Почали з молитви, куті запашної, смачної,
Колядки Ісусу - Месії щасливі співають...Але не у кожній родині сьогодні святкують,
Не всі колядують, віншують, радіють, на жаль.
Не кожна сім'я усі страви різдвяні смакує...
Бо сум огортає, на серці поселилась печаль...Сьогодні спіткала страшна біль утрати
Багато родин, ридає наша земля ...
Чекає синочка із фронту заплакана мати,
А інша оплакує, бо сина вже більше нема ...Порожні стільці за святковим столом на Вечері -
Різдво наші воїни стрічають з автоматом в руках...
Хоч теж дуже хочуть додому, до рідних, до друзів,
Та знають - без них ми б не мали сьогодні Різдва.Згадаймо усіх, кого більше уже не побачимо,
Згадаймо героїв, бо ми вдома, в теплі, із дітьми.
Подякуймо Богу за те, що дозволив Різдва дочекатись,
Подякуймо воїнам за колядку на рідній землі.Хай блага новина дарує їм швидку перемогу,
Перемогу над ворогом, світла над ніччю та злом.
Хай зірка різдвяна веде їх до рідного дому,
Де мама чекає, де мамині руки й любов.
Святвечір іде Україною…
-
Святвечір готується йти в українські родини,
Він тихо підходить до кожного дому й вікна ...
Сьогодні сумний він - болить йому Україна,
Сьогодні він плаче - в Україні тяжка йде війна...Як важко Йому приходити до хати, де плачуть
Ті діти, що втратили тата на проклятій війні.
Як гірко, бо в чорній хустині чиясь сидить мати
Й цілує світлину, де син ще сміється живий ...І серце Його закипає від болю, бо бачить
Як хлопці й дівчата в холодних окопах не сплять...
Тужливо Йому, бо замість Вечері й колядки
Над ними ракети та вражі гармати летять.Печаль огортає, коли Він іде Україною,
Де спалені села, міста вже згоріли до тла...
Та знає Святвечір, що поки його всі чекають в родинах,
До доти є віра, до доти надія жива.І Він поспішає туди, де на нього чекають,
А з ним і різдвяна на небі вже вийшла зоря.
Свіча запала, колядки вже люди співають,
І всі прославлять народжене Боже Дитя....Ісус народився - на радість всім нам та на славу,
Й дарує надію, що світло здолає пітьму.
Що скоро і наша звізда перемоги настане,
І мир повернеться назавжди в країну мою.Не падаймо духом - радіймо Різдву і колядці,
Пам'ятаймо високу ціну героїв війни....
Згадаймо в молитві, у храмі, тримаймо у серці
Усіх, хто боронить Святвечір для наших родин.
Щедрий вечір в Україні
-
Щедрий вечір в Україні,
За столом родина...
Колядують і щедрують,
Славлять Бога Сина.Славлять Бога і згадують
Тих, хто вже не з нами...
Тих, хто хворий, хто загинув,
Хто в чужій державі.Біль на серці, душа плаче,
Вже і сліз немає.
Ніби ворон чорний кряче
Й душу розриває ...Тяжкий рік минув та горе
І в новому році
Не лишає Україну
На кожному кроці ...Гинуть хлопці за країну,
Вмирають малята...
Мама сина не зустріне,
А дитина тата.Страшно стало у нас всюди,
Бо біда гуляє,
Там, де наші щирі люди,
Де ворог пускаєСвої кулі і ракети,
Свої брудні руки.
Сіє страх, печаль в горе,
Сіє тяжкі муки....Та ми живі, не здаємось,
Плачемо та знову
Посміхаємося й дитину
Вчимо колискову.Ми крізь сльози молимося,
Крізь сльози сміємось.
Ми навчились не здаватись -
Отак в живемо...Та сьогодні - колядуймо
Й Господа просімо,
Щоб зміцнив нас в нашій вірі,
Щоб зміцнив в надії.Хай любов все буде з нами
І Господня ласка!
Хай здоров'ям обдарує
Водичка йорданська.Обдарує всіх воїнів
І кожну родину!
Захистить від ворогів
Нашу Україну!Що нам "завтра" всім принесе -
То ніхто не знає.
То ж сьогодні всі живімо!
Христос ся хрещає!
