ДОДАТИ ВІРШ
АБО

***

  • а вона ж не назавжди
    лиш на мить , не на вік
    придивись - її очі то болі і смутку безмежжя...

    але попри цей біль її сміх ще дзвінкий
    і усупереч болю вона ще від тебе залежна...

    2021 рік.

  Воєнні    Густий туман ..

Густий туман ..

  • Густий туман, невидима стіна,
    Покрив мою страждаючу країну...
    Солона котиться з очей моїх сльоза
    За кожну маму вбиту і дитину...

    А десь загинув тато на війні.
    У нього ж народився син сьогодні!
    Вмираючи, ридали очі голубі
    Та уявляли синові долоні...

    А там ще, кажуть, повернувся син
    До мами з фронту, але втратив ноги...
    Він рідний дім нерадісно зустрів,
    Бо ж сам не зміг ступити до порогу ...

    А діти... Діти, в чужині,
    У ворога кривавого в полоні.
    Без мами й тата, без рідної землі...
    Яка чекає їх майбутня доля!?

    Понищені поля родючі і ліси,
    Не чути радості, навколо - все в жалобі...
    Війна лишила біль тяжкий в душі,
    У серці - відчай, сум, печаль, тривогу.

    Живемо миттю... І рахуєм миті:
    Щасливі і смішні, веселі і п'янкі...
    Бо ж ми не знаємо, чи зможемо зустріти
    Світанок ніжний й теплі вечори...

    ... Але ж як хочеться прокинутися зранку,
    Почути всім омріяні слова:
    "І буде день, і буде в нас світанок!
    Все буде в нас! Закінчилась війна.

  Патріотичні    Благодатний вогонь Великодня зцілить Україну

Благодатний вогонь Великодня зцілить Україну

  • В тривожний час простягаю Тобі руки, Україно!
    Надійно обіймаю довірливим серцем й душею.
    Тривожні реалії зійшлися в один потік воєдино.
    Без Тебе моє життя - неможливе, поза межею.

    Кожен оголений нерв страждає за Батьківщину,
    Кожна щонайменша клітиночка чутливого тіла.
    Радісно здіймаюсь з Тобою на високу вершину.
    Різко падаю в глибоку прірву, коли Ти - безсила.

    Ще ніколи так вірно й сильно я Тебе не любила,
    Не хвилювалась за всіх, у розпачі такім не жила.
    Надія і віра в завтрашній день ще так не жевріла.
    Лихоліття... Відданість заструменіла, мов ожила.

    Обладунки воїна Ти вдягнула сміливо, вимушено,
    Хоч воліла би прожити з народом у мирі та злагоді.
    Не Тобою спокійне й розмірене життя порушено.
    Наш сусід — загарбник, агресор, злодій... Годі!

    Невимовним болем ятряться Твої незагоєні рани.
    На красивих просторах прижилися горе й жура.
    Знищені села та міста, вибухи, ракети, нагани... -
    Невластива для нашої доброї, мирної нації аура.

    Я з острахом проживаю кожен день й кожну ніч.
    Благаю Бога, щоб дарував нам переможний ранок.
    Хто здатен захищати Тебе - “на нулі” пліч-о-пліч.
    На нас чекає останній, але жорстокий поєдинок.

    Відважно проходиш свої терни, героїчна Україно!
    Подає надію волелюбна іскра в нескорених очах.
    Помстись за той біль, що народу і землі заподіяно.
    Достойно пройди історичний, визвольний шлях.

    Ти славишся у світі силою волі народного духу.
    Збройні Сили України знищують ненависні пути.
    Відкидають в минуле жертовну та зловісну віху.
    То кому ж, як не Тобі, у світовій спільноті бути?

    Нехай благодатний вогонь цих Великодних свят
    Зцілить всі Твої болючі рани, нескорена Україно!
    Попереду — перемога. Суду не омине жоден кат.
    Зернами любові, надії, добра буде землю засіяно.

    Марія Маринченко (Марічка Ясен)

    #МарічкаЯсен #поезіяМарічкиЯсен #віршіМарічкиЯсен
    #МаріяМаринченко #поезіяМаріїМаринченко #віршіМаріїМаринченко

  Патріотичні    Україна – в лещатах смертоносної війни…

Україна – в лещатах смертоносної війни…

  • Минають дні. Минають ночі.
    Під звук тривоги - люта боротьба
    І Кобзаря слова пророчі
    Несе нам нинішня доба...

    Серця, зрешечені війною -
    Не в силах горе вже сприймати.
    Потом, кров'ю і журбою
    Виборюється Батьківщина-мати.

    Україна - в лещатах смертоносної війни...
    Спинити безумство не можна ніяк.
    Платять життям доньки й сини.
    Сіє смерті московський маніяк.

    Та прийде день, незнаної досі, краси.
    Засвітить сонце ясно з поміж хмар.
    Земля нап'ється чистої роси.
    Почне свій відлік мирний календар.

    І оживе, й розквітне європейська Україна!
    Навік розірве всі імперські пута
    І знову буде в ній щасливою людина.
    Пройде і лихо, і журба, і скрута.

    Загояться душевні і тілесні рани.
    Висохнуть сльози вдів, дітей, батьків і матерів...
    Ще зацвітуть, як і колись, каштани
    На тлі жовто-блакитних прапорів.

    Марія Маринченко (Марічка Ясен)

    #МарічкаЯсен #поезіяМарічкиЯсен #віршіМарічкиЯсен
    #МаріяМаринченко #поезіяМаріїМаринченко #віршіМаріїМаринченко

  Воєнні    Ні людяності, ні совісті, а ні гонору…

Ні людяності, ні совісті, а ні гонору…

  • Поруч з миролюбною Україною проживає народ,
    В якого немає ні людяності, ні совісті, а ні гонору...
    Він поводиться так, наче дикий і печерний "зброд".
    Додає доброзичливим українцям та світу мінору.

    росіяни не вміють дбати, працювати, мирно жити,
    Не здатні радіти іншим й покращувати своє життя.
    Хочуть свій мертвий радянський союз відновити,
    Але без багатої сусідки - України не бачать пуття.

    Ще вони не зрозуміли, що весь цивілізований світ
    Сприймає їх, як окупантів та небезпечних вбивць.
    Хижа росія знищує патріотичний український цвіт,
    Йде війною, але й під нею вже захитався стілець.

    Вся дипломатія і перемовини ні до чого не ведуть.
    Нелюдські погрози й агресія нелюдів зашкалюють.
    Близько українських кордонів сусіди-вбивці йдуть.
    Присутністю ворожої техніки, військ всіх залякують.

    Розвідкою розсекречено час наступу вражої росії.
    Вона зухвало тренується й грає своїми мускулами.
    До нас нахабно рвуться загарбники, а не гречкосії;
    Щоби "дружити" з українцями під своїми дулами.

    Багато років триває ця російсько-українська війна.
    Світ по-різному ставився до тієї ворожості росіян.
    Нині за агресію проти України їх чекає висока ціна.
    Ще отримає по заслугах той "недонаполеон-буян".

    Діалог – Україна, весь цивілізований світ та росія...
    Всі зрозуміли, хто є нашим ворогом і загарбником.
    Ми живемо в історичні часи. Неможлива анексія.
    Дамо гідну відсіч окупанту, який став зловісником.

    Хто приїде до нас на танках, повернеться в гробах.
    Не дозволимо ж рідну, українську землю топтати!
    Переможемо! Любов до України – в душах і серцях.
    Для щирих та гідних українців Батьківщина – мати.

    Ні людяності, ні совісті, а ні гонору нема в сусідів...
    Хіба ж про людську мораль вони замислюються?
    Війни, награбоване й дармове – шлях їх родоводів.
    Впевнена, що до України їхні зуби й обламаються...

    Марія Маринченко (Марічка Ясен)

    #МарічкаЯсен #поезіяМарічкиЯсен #віршіМарічкиЯсен
    #МаріяМаринченко #поезіяМаріїМаринченко #віршіМаріїМаринченко

  Воєнні    Україна й цивілізований світ кажуть росії: “Досить! Стій!”

Україна й цивілізований світ кажуть росії: “Досить! Стій!”

  • росіяни: "Дайте спокій достойній, гідній сусідці - Україні!
    Ну, чого ж вам – російському народу завжди не йметься?!
    Заберіть з української землі, з кордонів вражі, злобні тіні.
    Без вас не проллється кров і полум'я війни не займеться.

    Дайте українському народу можливість щасливо пожити,
    Любити Батьківщину, сім'ї, родини, врожаї плекати.
    Скільки ще з цивілізованим світом ми змушені ворожити:
    "Чи зможете ви на нас – українців знову стиха напасти?!"

    Дайте нам намилуватись рідною, прекрасною землею.
    Ми на російські простори не претендуємо й не зазіхаємо.
    Втішаємось Батьківщиною, блакиттю над рідною землею.
    Вітчизняне повітря з великою шаною, любов’ю вдихаємо.

    Дайте можливість наспіватись гарних, українських пісень,
    Мирно розвивати культуру, слухати милий спів солов’я.
    Чому через вас ми змушені жити в тривозі день в день?!
    Для чого живете війною, спричиняєте Україні руйнів’я?!

    Дайте своїм черствим душам спокою та людського тепла.
    Навчіться мирно, мудро жити, любити, шанувати інших.
    Чому в ваших серцях, замість шани до нас – море зла?!
    Не соромно, що світ відносить вас до людей пропащих?!

    Дайте своїм рукам щоденну, клопітку, звичайну роботу.
    Зайнятим людям – не до зажерливих, ненависних мрій.
    Любіть, ростіть хліба, будуйте... Не несіть горе, скорботу...
    Україна й цивілізований світ кажуть росії: "Досить! Стій!"

    Дайте собі час на думки про майбутнє росії й на роздуми.
    Огляньтесь навколо! Весь світ живе, радіє, розвивається…
    Нащо воювати, ненавидіти, замість хат будувати казарми?
    Гинуть і ваші рідні. Життя йде. Всім людям відживається...

    росіяни: "Дайте спокій достойній, гідній сусідці - Україні!
    Ну, чого ж вам – російському народу завжди не йметься?!
    Годі! Отямтеся! Бог є на небі! Віддасть вам, як ординцям...
    Пора бути Людьми! Від злоби, люті ваш дім і займеться".

    Марія Маринченко (Марічка Ясен)

    #МарічкаЯсен #поезіяМарічкиЯсен #віршіМарічкиЯсен
    #МаріяМаринченко #поезіяМаріїМаринченко #віршіМаріїМаринченко

  Воєнні    Звернення до цивілізованого світу

Звернення до цивілізованого світу

  • Я вкотре звертаюсь до всього цивілізованого світу:
    "Україна ще й досі – у вирі затяжної війни й у вогні.
    Вже загинули її найкращі, відважні та достойні діти.
    Пора зупинити росію однозначним словом: "Ні!"

    Ворог поневолює український, волелюбний народ.
    агресор окупував Крим та частину східних земель.
    Знову біля кордонів вишикував озброєних воєвод.
    Українців хоче знищити кремлівський "мудрагель".

    Ми – дуже вдячні світовій спільноті за вашу поміч!
    В грізні часи приємно відчути чиєсь дружнє плече.
    Благаю вас: "У діалогах з росією не проявіть неміч,
    Інакше й ваші народи це воєнне лихоліття обпече!

    Політичним рішенням прийміть українців до НАТО
    Й зробіть частинкою миролюбного, вільного світу!
    Досить тих обіцянок! Поступіть красиво й крилато!
    Ми – не в змозі самі дати відсіч сусіду-пройдисвіту.

    Дійте завчасно! Спиніть війну! Говоріть вагомо!
    Робіть так, щоб голос й поступ світу дієву силу мав!
    Не зупините росію, то вона дійде і до вашого дому,
    Як в Україну з "обіймами" вражий солдат завітав".

    Марія Маринченко (Марічка Ясен)

    #МарічкаЯсен #поезіяМарічкиЯсен #віршіМарічкиЯсен
    #МаріяМаринченко #поезіяМаріїМаринченко #віршіМаріїМаринченко

  Воєнні    Такого жаху світ іще не бачив…

Такого жаху світ іще не бачив…

  • Такого жаху світ іще не бачив...
    Такого крику в Україні він не чув...
    Я зненавиджу того, хто пробачив
    нарід російський, що тут був.

    На українську мальовничу землю
    Прийшли дикі шакали, злобні пси.
    Багато літ прожила та не втямлю:
    "Звідки взялась ця гниль?" Боже: "Спаси!"

    Де вчились москалі людей вбивати?!
    Звідки ненависть й зажерливість така?!
    Дітей й жінок хто вчив їх ґвалтувати?!
    Звідки взялась москальська звірина?!

    Такі жахіття українцям і не снились.
    Кругом - руїни наших міст і сіл.
    А скільки знівечених, вбитих?! З ліку збились...
    рашист - негідник, вбивця і дебіл.

    Ракети й бомби він нам посилає,
    А сам аж корчиться від власної злоби.
    Згинь, нечисть!!! Весь світ тебе вже проклинає.
    Вслід українці шлють прокльони, вбивць гроби.

    Марія Маринченко (Марічка Ясен)

    #МарічкаЯсен #поезіяМарічкиЯсен #віршіМарічкиЯсен
    #МаріяМаринченко #поезіяМаріїМаринченко #віршіМаріїМаринченко

  Лірика життя    Довгоочікуваний дзвінок

Довгоочікуваний дзвінок

  • Вже декілька днів я дзвоню:" Де ти?"
    А в телефоні лиш тиша.
    Краще б преривисті були гудки
    Засіла вже думка найгірша.

    У скронях пульсує. Ти вір, він живий.
    Виконує просто завдання.
    В новинах писали, що там вівся бій.
    Важкі ці хвилини чекання.

    Згадала, як берегом йшли босоніж,
    І музика моря лунала,
    Обійми й цілунки були голосніш,
    Натхнення - серця об'єднало.

    Думки перервав телефонний дзвінок:
    "Це хто? Це не ти мій коханий?"
    Крізь сльози я чую: "Лавровий вінок
    Готуйте своєму герою."

    На ранок в шпиталі вже я була.
    Його уві сні обійняла.
    Волосся прибрала тихо з чола,
    В очах навіть світло заграло.

    Прокинувшись ти посміхнувся мені,
    Але видно біль і страждання.
    Промовив:
    "Щоб не вертались діти в труні
    Піду знов туди без вагання"...

  Лірика    СЛЬОЗИ

СЛЬОЗИ

  • СЛЬОЗИ

    Сльози, мов буршти́ни, мерехтять на світлі,
    Наче срібні ро́си, котяться з очей,
    Я плекаю мрії світлі й заповітні…
    Плакала й не спала безліч я ночей.

    Місячнеє сяйво у вікно пробилось,
    Сльози, наче стрази, світяться при нім.
    Серце, як пташина, трепотом забилось…
    Скільки всього бачу в світі цім тіснім...

    Капають сльозини, котяться рікою,
    Болем витікає кожная із них.
    Я на роздоріжжі з думкою в двобо́ю…
    Наче від двобо́ю навіть вітер стих.

    Сльози, як криста́ли, дороге каміння,
    Кожна з них кошто́вна, бо вони мої,
    Але світлим й чистим є моє́ сумління,
    Та й думо́к зібрались цілії рої.́

    Сльози-діаманти з при́смаком солоним,
    Скроплюють поду́шку, мов траву роса,
    У думках давненько я уже в полоні,
    Від сльозин змокріла навіть і коса.

    Сльози-дивоцвіти з зорями в розмові,
    Радяться-питають чом душа болить.
    Хочу я купатись в радості й любові,
    Й хай сльоза від щастя зіркою блищить.

    23.01.2021 р.

    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2020
    ID: 972218

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]