ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Воєнні    Відкрий очі

Відкрий очі

Закриваючи очі, я бачу війну —
Не примару, а вибухів грім.
Вона дихає поруч, ламає, гримить
І заходить без стуку в мій дім.

Закриваючи очі, доноситься крик —
Той, що в серці застряг назавжди.
Він не має ні мови, ні віку, ні слів —
Лише біль, що не знає межі.

Закриваючи очі, я бачу вогонь —
Не зі свічки, не з мирних вогнів.
То палають будинки, мрії, сни і життя,
Наших любих дочок і синів.

Закриваючи очі, я хочу втекти
У світи, де не чути сирен.
Та війна повертає — не можу піти,
І лишає свій слід серед тем.

Закриваючи очі… та марно — вона
Все одно залишається тут.
І тоді я відкрию їх, щоб не мовчать,
Щоб тримати життя на плаву.

Бо допоки ми дихаєм — світ ще стоїть,
Попри морок, руїни і страх.
І хоч зараз він нищиться, гасне й горить —
Ми утримаєм світ на плечах.
28 березня 2026 р.

  Кохання    в твої очі без посмішки важко дивитись

в твої очі без посмішки важко дивитись

в твої очі без посмішки важко дивитись
складно слів підібрати мільйон для розмови
маю звичку в думках біля тебе губитись
засинаю вночі, щоб побачитись знову

погляд твій такий теплий, закоханий, ніжний
кожен дотик транслює чуттєвість моменту
навіть в бридкий холодний січневий день сніжний
переграєш в кон фуоко душевне доленте

все те сказане вище – надумане мною
фантазійно змальоване – справді не дійсне
фраза кожна – гіпербола, почуття – алегорія
з твоїм холодом справжнім ніяк не сумісне

мені складно змиритись, тебе відпустити
в моїх снах ти щоночі шепочеш "сумую"
без тремтіння в руках важко се говорити
як з любов'ю своєю до тебе воюю

  Кохання    твій силует побачать мої очі

твій силует побачать мої очі

твій силует побачать мої очі
пробігши поглядом те саме місце в парку
відчую шкірою тепло сирої ночі
в яку ми цілувались до світанку

тебе я більше, чуєш, не зустріну
тепер одне ми одному чужі
я згадки згодом всі свої покину
гостріші за наточені ножі

йде місяць, шостий, дев'ять, рік минає
окремо я живу своїм життям
час спільні миті з пам'яті змиває
лікує душу повним забуттям

  Кохання    Сумую

Сумую

Не сплю спокійно я щоночі,
Бажаю бачить Твої очі.
Втопитись в їхній глибині,
Хотілося б на вік мені.

Нічого зовсім не змінилось,
Зображення Твоє наснилось.
Відкривши очі розумію,
Що знову я про Тебе мрію.

Твій голос хочеться почути,
І рученьки Твої відчути.
Усмішкой ніжной милуватись,
В полон Тобі навіки здатись.

На місяць доля розлучила,
І крила мені вкоротила.
Немаю навіть тут покою,
Як завжди…хворий я Тобою…

  Лірика    Не я, а тисячі таких

Не я, а тисячі таких

Не помічала… Все було в тобі —
У погляді, що снився у журбі.
До миті тої, як в очах твоїх
Розтанув світ — мов тінь без слів.

І я осліпла. Пустота. Лиш ти.
Навіщо зазирнула..?
Перегорнула все на «до» і «після» в мить.

Тепер шукаю твої очі коридорами.
В думках, у снах, словах…
Як не знаходжу, то мовчу,
Та у віршах тобі кричу.

Навколо світ блищить. Світ зомлів.
Нікого я не бачу, лиш очі твої.
Та нащо…Навіщо заглянула?
Для чого ти прийшла в мій світ?

Моє серце. Вирви.
Вирви його, бо вже
Нестерпна мука ця
Щоденна, вічна.

Навколо світ блищить. Світ зомлів.
Але всіх бачиш ти. Все видно,
Та мене нема. Ти крику мого
не почуєш,

Не впізнаєш голос мій.
Бо ти такий вже чула. Тисячі таких. Та як я буду поруч—не впізнаєш,
Бо ти таких вже бачила. Тисячі таких.

Коли залишаться лиш очі —
Заплющу їх… Засну цієї ночі.
І побачу. Почую тебе уві сні,
Бо не було таких, як ти, мені.

Візьму у руки свою душу —
І відкрию… Але ж боюся.
Показати — не зумію,
Лиш образ твій…

І з того часу із собою я борюся,
У муках страшних живучи.
І муки ці не солодкі—гіркі,
Та погляд твій—навпаки.

Ти мене не побачиш, я знаю.
Серед тисячі промайнеш.
Але все одно собі промовляю:
«В думках тебе тримаю».

  Про життя    Я вчуся з болем жити

Я вчуся з болем жити

Чудовий слід в земнім житті
Залишив після себе, сину.
Лиш дуже сумно на душі й самотньо
мов в осінню днину.
Я в небо свої очі підійму
З надією зустріти
Чудову посмішку твою,
Що так давала жити.
Чарівні очі голубі,
Наповнені любов’ю
Й душевну пісню у садку
Проспівану з тобою.
Та все дарма……
І вже немає радості п’янкої.
Застигла в серці пустота
Розлуки із тобою.
Той біль що в грудях так щемить
Не в силі пережити.
Його я Богу віддаю.
Чудовий слід в земнім житті
Залишив після себе, сину.
Лиш дуже сумно на душі й самотньо
мов в осінню днину.
Я в небо свої очі підійму
З надією зустріти
Чудову посмішку твою,
Що так давала жити.
Чарівні очі голубі,
Наповнені любов’ю
Й душевну пісню у садку
Проспівану з тобою.
Та все дарма……
І вже немає радості п’янкої.
Застигла в серці пустота
Розлуки із тобою.
Той біль що в грудях так щемить
Не в силі пережити.
Його я Богу віддаю.
Я вчуся з болем жити.

  Лірика життя    Штучна краса

Штучна краса

Сьогодні побачив тебе між юрби,
Пірсингом вкрите обличчя згори,
Очі, мов ніч, у вуалі туші,
Губи тремтять у безмовній душі.

Лахміття впало, мов тінь на плечі,
Образ зліпила у темній імлі.
Тільки волосся, мов хвилі струмка,
Чорним шовком торкалось тепла.

Душа… А чи є вона світла в тобі?
Чи не розбита в пітьмі боротьбі?
Може, сховалась за маску і страх,
Може, згоріла у власних вітрах.

Навіщо тобі ця фальш і стіна?
Краса, що холодом серце стиска.
А ти ж могла б бути світлом жива,
Без цієї облуди — така чарівна.

Кого ж покличеш у долю свою?
Хто розгледить у тьмі твою правду стару?
Якби ж тільки зняла ти цей тягар з лиця,
Може, знайшла б своє справжнє життя…

  Лірика життя    Серпень

Серпень

Хочу п'яні літні ночі,
Де твій голос забринів.
Я погляну в твої очі –
Збірка квітів та шипів.

Серпень лине невблаганно
Нанівець, до нових днів.
Він вернеться, хай і плавно,
А ось наша юність – ні.

  Кохання    Очі.

Очі.

А я хочу в очі дивитись
І відчути твій погляд на мені.
Хочу до тебе серцем торкнусь
І на вухо шепотіти люблю

А я хочу в очі твої дивитись
Коли поряд зі мною ти йдеш.
І в обіймах твоїх зігрітись.
І поцілунку насолоди дати.

А я хочу в очі дивитись
Коли з тобою сам на сам.
Хочу ранком тебе будити
І чекати схід сонця разом.

А я хочу в очі твої дивитись
І тонути з тобою разом.
І життя нам тихо шепотіло
Бути з тобою разом.

  Кохання    《ОЧІ 》

《ОЧІ 》

А я хочу в очі дивитись 
І відчути твій погляд на мені.
Хочу до тебе серцем торкнусь
І на вухо шепотіти люблю

А я хочу в очі твої дивитись 
Коли поряд зі мною ти йдеш.
І в обіймах твоїх зігрітись.
І поцілунку насолоди дати.

А я хочу в очі дивитись
Коли з тобою сам на сам.
Хочу ранком тебе будити
І чекати схід сонця разом.

А я хочу в очі твої дивитись
І тонути з тобою разом.
І життя нам тихо шепотіло
Бути з тобою разом.

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]