Світ таємничий приховує дива,
Вірити треба — побачиш сповна.
Небо покаже свої кольори,
Вітер розкаже балади свої.
Річка шепоче, співає пісні,
Ніч розгортає містичні речі.
Зорі вплітають срібло в пітьму,
Тихо шепочуть: заглянь в глибину».
Там, де смереки торкаються хмар,
П'ється повітря, як дивний узвар.
Черемош котить каміння старе,
Хто має віру — той скарб забере.
Диво не десь у далеких світах,
Воно у думках і у вільних птахах.
Просто замрійся, очима дивись—
І таємниця відкриється вмить.
06.10.2013
Позначка: Природа
Світ таємниць,приховує дива
Світ таємничий приховує дива,
Вірити треба — побачиш сповна.
Небо покаже свої кольори,
Вітер розкаже балади свої.
Річка шепоче, співає пісні,
Ніч розгортає містичні речі.
Зорі вплітають срібло в пітьму,
Тихо шепочуть: заглянь в глибину».
Там, де смереки торкаються хмар,
П'ється повітря, як дивний узвар.
Черемош котить каміння старе,
Хто має віру — той скарб забере.
Диво не десь у далеких світах,
Воно у думках і у вільних птахах.
Просто замрійся, очима дивись—
І таємниця відкриється вмить.
06.10.2013
Я хочу звільнитися від зайвих думок
Я хочу звільнитись від зайвих думок,
Відкинути страхи, тривоги й печалі,
Піти до лісів, де прозорий струмок
Біжить і зникає у синії далі.
Де тиша глибока, мов неба блакить,
Де вітер розносить пахучі надії,
Де серце навчається просто любить
І вірити знову у власні події.
Я хочу злетіти, мов вільний птах,
Торкнутися сонця крилом золотим,
Щоб не було більше ні суму, ні страху,
Щоб світ відкривався безмежним, живим.
Хочу оспівати всю велич природи:
Як гори тримають небес висоту,
Як хвилі співають про вічні свободи
І піняться сріблом у світлу мить ту.
У кожній росинці — світанку сльоза,
У кожній билинці — життя таїна,
І я — мов краплина у морі добра,
Та в цій нескінченності я не одна.
Плітки не зламають моєї весни,
Не вкрадуть ні мрії, ні віри, ні сили,
Бо в серці розквітнуть нові ясні сни —
І крила розправляться щиро й красиво.
Білим димом…
Білим димом весна облітає
У терпкім ароматі розтрав.
Вітер гілки могутні гойдає,
Зелен-світ з-попід мороку встав.
Синя чистість у небі іскриться,
П’є зоря золотий первоцвіт.
Захолола в кришталь таємниця —
Цей високий, обчужлений світ.
Не жаль того, що квітне і в’яне,
Бо в красі цій — і спокій, і хміль.
Вечір в’яже рожеві тумани,
Затишає і радість, і біль.
Буду слухать, як яблуня диха,
Як у землю стікає роса…
І нехай причащає нас стиха
Ця нещадна, святая краса.
Розмова з вітром
Стою на горі,де світло й простори,
Де гори цілують небесні хмарки.
Звертаюсь до вітру, до вільного брата,
Щоб те що цікавить мені розповів.
Скажи мені вітре – питаю я щиро,
"Чому у життя така стежка мінлива".
"То сонце сміється,то хмара гримить,
І серце не знає, де правда, де ні" ?
А вітер зітхає – життя й є дорога,
Де вчишся любити, дружити, зростать.
Не бійся ти бурі – вона не ворожа,
Вона тебе вчить, як сильнішим ставать.
А як же любов – спитав вітра несміло,
Вона ж як вогонь , і гріє й пече.
Любов – мовив вітер, то диво безцінне ,
Вона живе в тому, хто любов'ю живе.
А люди? – питаю, чому так буває,
Не бачать ,як іншій людині болить.
Бо серце закуте у тишу і заздрість,
Той лід лиш розтопить сльоза доброти.
Я довго мовчав і дивився у небо,
А вітер кружляв і неначе навчав.
Сказав він мені, ти в собі не копайся,
Бо сенс – у дорозі, в сім'ї, у роках.
І він обійняв мене, до прохолоди,
Та тихо сказав – ти живи і палай.
Я поруч завжди, коли втомишся, свисни,
Тебе підхоплю я,про це пам'ятай.
Русалка
Русалка – то донька води,
Що мовчить, коли світ весь гудить.
Вона слухає подих ріки,
І співає тихенько пісні.
Колись дівчина гарна була,
І любила всім серцем життя.
Але світ її біль не відчув,
Їй вир у пітьму затягнув.
Тепер вона – подих весни,
Що розчісує верби гнучкі
Береже свій водойм від біди.
Щоб була завжди тиша на дні.
Русалка не тінь і не страх,
Печаль в її мутних очах.
Вона – вічний спокій води,
Що лікує терзання душі.
Де ходила по суші вона,
Там барвінок і м'ята зросла.
Її шепіт за вітром летить,
До серця що в болі кричить.
Русалка – красуня сумна,
Тепер між світами вона.
На згадку дівчатам живим,
Кохання буває гірким.
Очищення водою
Тече вода – шумить немов співає,
Хай змиє біль, що серце випікає.
Вода не судить,лиш несе із тіла
Те, що душа знести уже не в силі.
Шепоче Дана, встань , дитя природи,
Очисти дух , повір, що ти все можеш.
Вода жива з глибин землі і неба,
Хай змиє те, що вже тобі не треба.
Візьми долонями і змий із себе втому,
І хай ріка несе проблеми з дому.
Бо в кожній краплі світло й прохолода,
Нова енергія піде по тілу знову.
Вода все знає й мовчки пам'ятає,
Чий плач вночі ,між хвилями блукає.
Та хто з любов'ю ввійде в її лоно,
Той вийде чистим, мов дитя невтомне.
Вода несе думки із джерела,
Де істина,як сонце ожила.
І там де хвиля треться об каміння,
Живе початок кожного створіння.
Тож увійди і серце відкрий щиро,
Залиш усе, що тягне й жме без міри.
В ній кожна хвиля, як нова дорога,
Що з'єднує людину й дух природи.
Мавка
У тихому лісі де тиша шепоче,
Там дівчина Мавка гуляє співа.
Їй вітер гойдає тихенько волосся.
І пісня її лісом лине дзвінка.
Вона береже всі дерева і квіти,
І всіх подорожніх зустріне вона.
Танцює красиво, як полум'я в вітрі,
Бо в неї природня і чиста душа.
Коли запече у людини скорбота,
До лісу прийде,щоб зібрати думки.
Підійде до неї стурбовано Мавка,
І словом загоїти всі рани живі.
Любов Мавки – тиха, глибока, як море,
Хто щирий,той зможе відчути її.
Бо Мавка красуня – не страх, а опора,
Що в лісі живе, там її гарний дім.
Та варто людині той ліс осквернити,
Як очі у мить запалають вогнем.
Вона наче буря здійметься із вітру,
І спокій покине нахабних людей.
І вже замість пісні, лиш подих тривоги,
І усмішка стала як темна роса.
Бо хто не шанує закони природи,
Того не відпустить додому вона.
Не вмовлять її каяття мародера,
І серце його не відчує вже сна.
Та Мавка не зла – вона помста природи,
Вона береже ліс, від людського зла.
Та іноді плаче під місяцем сивим,
Бо згадує,що вміє щиро любить.
Що доля її не родинне затишшя,
А віддано й пильно природі служить.
Ранкова прогулянка
Встану ранком із світанком,
Дню новому посміхнусь.
На подвір'я вийду босий,
По росі піду пройдусь.
До землі торкнусь ногами,
Та відчую сил приплив.
З кожним кроком, більше й більше,
Земля мати,я твій син.
Килим із трави зелений,
Під ногами шелестить,
Від роси вже мокрі ноги,
Так приємно й м'яко йти.
Вже і сонечко пригріло,
Дує легкий вітерець.
Нема слів щоб описати,
Як прекрасний цей момент.
А навколо дуже тихо,
Спить іще кругом весь світ.
Ніби в казку я потрапив,
В чарівний природи світ.
Тварини кращі за людей
Нам треба вчитись у тварин,
Як треба жити в цьому світі.
Бо на відміну від людей,
Їх не можливо підкупити.
Погляньте тільки на собак,
Це кращий друг в житті людини.
Вона з тобою просто так,
До смерті тебе не покине.
Також погляньте на комах,
Як бджоли в вулику рояться.
Всі як єдиний організм,
Підтримка, єдність, справжнє братство.
І вірність справжня у тварин,
Поглянь на лебедя і вовка.
Вони кохають тільки раз,
А люди бігають без толку.
Придумали кордони ми,
Тепер живемо як у клітці.
Погляньте як живуть птахи,
Для них відсутні ваші мітки.
Хоч в еволюції колись,
Здобули ми найвище місце.
Та вчитись є чому в тварин,
В їх світі більше правди й світла.
Бо інші цінності у них,
Живуть по кодексу природи.
Без грошей, заздрості, понтів,
Такі як їх створили Боги.
