-
А вже весна готується в дорогу!
Пакує квіти у всі свої валізи.
Вона так хоче прилетіли до нас знову!
З собою візьме і всі свої капризи!Бо ж як вона без них - весна ж примхлива пані:
Сумна й весела, радісна й печальна...
Та головне, що буде вона з нами,
Бо ж цілий рік на зустріч цю чекала!Та поки лютий добіга свого фіналу
І незабаром скаже "до зустрічі" усім...
Він тішив нас, усе робив для того,
Щоб нам тепліше було на душі.Та ми й не маємо до нього скарг й докорів,
Був лагідним до нас, не дуже й лютував.
Колись морозив, часом, й заспокоїв
Й біленьким снігом настрій рятував.Яке ж то щастя зиму зустрічати,
А потім проводжати і вже спішить весна.
Як добре потім й літа дочекатись,
А там і осінь, за нею знов зима...В природі все прекрасне, щире, ніжне.
То ми взаємністю не платимо завжди...
Природа ж нам дарує, не шкодує
Ні крапельки своєї красоти!
Позначка: Природа
Гомоніли прадавні ліси.
-
Гомоніли прадавні ліси,
Вели тиху, тужливу розмову.
Я вслухалася в їх голоси:
«Ні - війні! Ні- смертям! Та навіщо це знову?»Молоде покоління росте,
Свої віти підносить до неба,
Ще чуть- чуть все нове розцвіте-
Ну… Не треба вбивати!..Не треба!І столітні дуби сивочолі
Нахилялись до юних створінь,
Вони виросли в лісі, у лісі, на волі,
Пережили кілька поколінь.Хоч старезні, та міцно стояли,
Не корились потужним вітрам,
Юнь зелену на ноги підняли,
Щоб ввести у зелений свій храм.Де закони природи у силі,
Там де рівність, повага, любов,
Вороги там здоланні, безсилі,
Там не ллється невинная кров.Гомоніли прадавні ліси,
Вони бачили: біль, горе і муки,
Пережили важкії часи,
Щоби в щасті росли діти й внуки.І думки мої знають прадавні ліси,
Відчувають все те, що бажаю,
Вірю в те, що настануть прекрасні часи,
Не лиш вірю…Я знаю! Я знаю!Знаю й вірю, й молюся до Бога
І прадавні ліси помогають стояти,
Ще чуть - чуть і прийде Перемога
І одягне Вкраїна переможнії шати!Марія Грушак. 03.01.2023р
Веселка перемоги
-
Так хочеться трохи веселки сьогодні,
Барвистих, яскравих, ясних кольорів.
Щоб сонце ласкаве в блакитному небі
Проміння розкинуло між теплих вітрів.Щоб квіти цвіли і не в'янули довго,
І трави буяли від лагідних злив.
Щоби спів пташиний літав між гілками
Й доносив нам рідний український мотив...Хоч трохи, ковточок, тої радості треба
В природи "позичити" хоч на день, або два...
Природа квітує, хоч часто теж плаче,
Їй тяжко також, що в Україні війна.Та природа тримається, навіть робить сюрпризи,
Дарує тепло і свою красоту.
То ж вчімось у неї - печаль проганяємо!
Надіймось на Бога та ЗСУ.Милуймось природою, цінуймо цей день,
Пам'ятаймо про віру й надію.
І вже скоро веселка перемоги й добра
Осяє усю Україну.
Краса ховається у простоті
-
Краса ховається у простоті:
В одній волошці, м'яті чи травичці.
У гілочці берези чи верби,
У полі житньому та у полях пшениці.Знайди красу у буйних літніх травах,
В пелюстках чорнобривців чи троянд...
Краса сховалась і в листках багряних,
Які дарує восени нам сад.Яка ж красива хмарка у блакиті!
Легка пір' їнка в небі голубому...
Віднайдемо таку красу ми тільки
На тій землі, де ми у себе вдома.Ми можемо поїхати у світ,
І, може, краще будемо там жити.
Та завжди в серці батьківський поріг
Нас буде ніжним трепетом манити.Ну і ті квіти, їхня простота,
Вони ж цвітуть лише на Україні!
Дай Боже, щоби мирною була
Земля вкраїнська, де мама із дітьми щасливі.
Квітує серпень
-
Ще літній дощ так щедро поливає
Квітник в саду. А пахощі ж які!
Немов парфум, що аналогів не має,
Бо складники він черпає з землі.З землі, природи, сонця та дощу,
Так виростають айстри та жоржини.
Барвистим рушником радіють майори,
Багряні голови до сонця чорнобривці похилили.Он там вже гладіолуси в саду
Так манять веселковою красою.
І скромна хризантема у тіньку
Милує око ніжністю своєю.А ще троянда - всіх квітів королева!
Ну як без неї!? Точно, що ніяк.
Її пелюстки, білі, чи рожеві,
А чи червоні - все їй до лиця...Квітує серпень, скоро уже й осінь.
Та вона буде повна красоти.
Бо ж літо квітів стільки їй принесе!
А нам ними милуватись до зими !
Літо добігає марафон
-
Ось і літо добігає марафон
Днів спекотних, ранків у росі.
Літо відлітає, ніби сон...
Спогади ж лишаємо собі.Їх складаємо в скарбничку дорогу
І потрохи у нелегкий час.
Згадуємо літню красоту,
Й літній аромат навколо нас.Бо ж природа ніби еліксир
Від печалі, смутку і тривоги...
Тільки глянь - на гори наші та ліси!
На квітник, що проростає край дороги.Все в житті колись минає, то ж життя.
Буде інше літо, інша осінь...
Та сьогоднішньому дню повторення нема...
Він і небагато у нас просить.Просто жити й цінувати теплий ранок,
Спів птахів біля вікна в саду.
Берегти людей, що поруч з нами.
І не поспішати в осінь золоту...Бо на все свій час, так кажуть мудрі люди...
Нові дні і без нас прийдуть...
Поки ж насолоджуймося літом -
Поки воно з нами, поки воно тут ...
Я дякую всім…
-
Я дякую Богу, що ми дочекались Різдва
Та вже й "по Різдву", якось швидко, та ми дочекались.
Я дякую воїнам, що наша страждальна земля
Попри сльози та біль - так піднесено колядки співала.Я дякую мамі, що мені дарувала життя
Так дуже давно - та це тільки сьогодні на радість.
Я дякую татові за поради, підтримку й слова,
Ті слова, які й досі у серці теплотою лунають.Я дякую дітям - синам, що зростають дубами,
То гордість моя, моє щастя й коріння моє.
Я дякую рідним і друзям, колегам і дуже пишаюсь,
Що можу сьогодні те "дякую" сказати своє.Я дякую квітам і сонцю, природі навколо,
Я дякую спогадам теплим і навіть болючим, сумним...
Я дякую ранку, що все ж він, на радість, приходить,
Я дякую кожному дню, бо ми в ньому живі.Сьогодні день "дякую" - але дякуймо кожного дня,
Він не має повторення, але "дякую" має надсилу!
Ще всі разом просімо у Бога, щоб скоро скінчилась війна,
Щоб наша земля знову квітла від щастя та миру.Хай дякує кожен, в кого серце живе, а не камінь,
Хай дякує навіть маля, яке вчиться щодня говорити.
Бо тільки тоді, коли ми вдячні за все, що ми маємо,
Ми більше не втратимо - ми зможемо тільки здобути.
Троянда справді королева квітів
-
Троянда справді королева квітів,
Цвіте вона так гордо і красиво.
Їй все пасує - квітнути улітку,
А чи ховати пелюстки під снігом.Не гнівається королева - їй не до лиця
Якийсь похмурий настрій через зиму.
Вона ж бо знає, що її краса
Завжди захоплює й окрилює людину.Подивишся - троянди у снігу,
Немов у царстві Королеви Снігової.
Хоч трішки сумно, щоби ту красу
Не знищив вітер, морозець і холод.Та як же гарно королеві квітів
У тому білосніжному вбранні!
Як наречена - в білій пишній сукні
На білому банкеті у фаті.І, справді, око щиро так радіє,
Коли така краса в засніженім саду!
Бо лиш природа такі вміння має
Майстерно поєднати холод й красоту.Троянда ніби гріється під снігом...
Можливо й сніг троянду полюбив!?
А, може, й доля посміхнулася і в грудні
Він свою горду квіточку зустрів!?
Листопад
Листопад, листопад,
Листя падає додолу,
Я тебе листопад
Не забуду ніколи.
Листопад, листопад,
Треба лише радіти,
Кожен день в листопад,
Ти носив мені квіти.
Листопад, листопад,
Це ж яким треба бути,
Щоб кохання стоптати,
Все на світі забути.
Листопад, листопад,
Дощі падають з неба,
Та про той листопад,
Жалкувати не треба.
Листопад, листопад,
Лише я так умію,
Листопад, листопад,
Хтось забрав мою мрію.
Листопад, листопад,
Ні про що не жалію,
Знаєш, звикла вже я,
Жить без тебе я вмію.
Листопад, листопад,
Інший носить вже квіти,
Промайнули роки,
В нас дорослі вже діти.
<p style="text-align: right;">27.10.2020.
Віра Дукач
</p>
Берізки
Білі берізки, чому зажурились?
Напевно сумуєте, мрієте знов,
Можливо, згадали, як щастя чекали,
А, може мрієте ви про любов?
Мабуть пригадали, як сонця чекали,
Як дощик сміливо вас цілував,
Своєю ніжністю ви всіх чарували,
А вітер у полі без вас сумував.
Білі берізки, чарівні і ніжні,
Долю комусь пригадали свою,
Чому ж так тріпочете, ви білосніжні,
Листям зеленим у літнім гаю.
23.06.2021.
Віра Дукач.
