Душа болить,
і дух щемить…
Підвівши погляд свій до неба,
у Бога-Господа прощення просиш,
бо в серці сум та кривду носиш…
Дай, Боже, щастя хоч на мить!
Усе всередині кипить…
Ріка страждань шумить, шумить…
Душа сльозами кров'яними плаче…
А серце б'ється, бо гаряче!
ЛЮБІТЬ ЖІНОК, ЛЮБІТЬ.
ШАНУЙТЕ, БЕРЕЖІТЬ.
ЖІНОЧУ ПОВНУ ЧАШУ
НЕ ВИПИВАЙТЕ ЗРАЗУ,
А ТІЛЬКИ ПРИГУБІТЬ,
НА МИТЬ В ВУСТАХ ЛИШІТЬ
І ДОБРЕ РОЗСМАКУЙТЕ…
У ЖІНЦІ ВИ ВІДЧУЙТЕ
СОЛОДКЕ І ГІРКЕ,
СОЛОНЕ І ТЕРПКЕ
І ТРІШКИ КИСЛУВАТЕ.
ВАМ ВСЕ ЖИТТЯ ШУКАТИ
У НІЙ САМІЙ ЇЇ,
ДЕСЬ НА САМОМУ ДНІ
МОЖЛИВО ВІДНАЙДЕТЕ,
А НІ, ТО ТАК І ВМРЕТЕ,
НЕ ЗНАЮЧИ ЇЇ!
Українська жінка - то «суміш гримуча»!
Може й приголубити і здійснити бучу.
Вона сила та краса! Мудрість і терпіння!
Чиста, як рання роса! Господа творіння!
Київ... Ранок... Метро... Спішу...
Ескалатор поспішає в такт зі мною...
Пасивною не буваю. Активність люблю.
Сміло зливаюся вмить з юрбою.
Двадцять років - тут, а немов - один день.
Час біжить, мов ріка. Його не здоганяю.
Столиця - місто крилатих моїх натхнень.
Двері в світ я щодня в ній відчиняю.
Сторінки мого життя... Так було не завжди...
Чомусь, випала в житті саме така карта.
В Ясенові, Бродах і Львові залишила свої сліди.
В Іванні, Дубно та Рівному горіла моя ватра.
Про Бобровицю й Чернігів спогад теж не покинув.
Час змінює всіх людей. Іншою стала вже й я.
Київ враз остаточно всі роздуми поглинув.
Я в ньому розчинилась і вже - зовсім своя.
Тут прокидаюся вранці. П'ю, гірчаву на смак, каву.
Відвідую неймовірно гарні столичні місця.
Сьогодні киянкою можу назватись по праву,
Але п'ю я водицю не з одного джерельця.
В прекрасній Галичині народилась й зросла.
З Ясенівських гір і долин пішла в далекі світи.
Десь пізніше в сизу далечінь дорога пролягла
Й доля наказала: "Цвіти! Живи! Світи!"
Я ніколи не належала якомусь одному місцю.
Душа живе в сьогоденні, в минулому, скрізь...
Не дозволю ж я своєму власному серцю
Забути тих людей, море щастя, любові, іноді й сліз.
В думках лину стежинками навпростець,
Де колись жила й де ходили мої ноги.
Десь плакали гірко верби і вабив п'янкий чебрець,
А десь були батьки, діти, брати, сестра, отчі пороги.
Київ... Ранок... Метро... Спішу...
Ескалатор поспішає в такт зі мною...
Згадую, де прожила й кого стріла. Не согрішу,
Як скажу: "Я є частинкою України невід'ємною".