ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Пори року    КРИК ЖУРАВЛІВ

КРИК ЖУРАВЛІВ

Розбудив когось крик журавлів, Що так пізно на захід летіли,
І яскраво їм місяць світив,
І по черзі зірки миготіли.

Вже зима, геть усе у снігу,
В білизні́ тій все вітер гуляє,
Та у небо свій погляд веду,
А чи клин той, бува, не блукає.

Хоча б знову не збився з путі,
Щоб зима тих птахів не догнала,
Знову й знову думки йдуть сумні,
А зима за вікном замітала.

01.01.2026.
Ганна Зубко

  Пори року    КРИК ЖУРАВЛІВ

КРИК ЖУРАВЛІВ

Розбудив когось крик журавлів,
Що так пізно на захід летіли,
І яскраво їм місяць світив,
І по черзі зірки миготіли.

Вже зима, геть усе у снігу,
В білизні́ тій все вітер гуляє,
Та у небо свій погляд веду,
А чи клин той бува не блукає.

Хоча б знову не збився з путі,
Щоб зима тих птахів не догнала,
Знову й знову думки йдуть сумні,
А зима за вікном замітала.

01.01.2026.
Ганна Зубко

  Пори року    МЕТЕ СНІГОМ

МЕТЕ СНІГОМ

Мете снігом зима за вікном,
І морозу все більш добавляє,
Грію котика й гріюсь котом,
Притулившись, немов обіймає.

Пухкі лапки погладжую, хвіст,
Муркотіння між вусів вловила,
А зима йде на повний вже зріст,
Тож, нарешті, усім догодила.

01.01.2026.
Ганна Зубко

  Пори року    ЗИМА, ВОІСТИНУ ЗИМА

ЗИМА, ВОІСТИНУ ЗИМА

Все трусить снігом,що ж — пора,
Засипала пороги,
Зима, воістину зима,
Ідуть-крадуться ноги.

Десь лід похрускує, калюж
Зали́шив дощ немало,
Дні проминають поміж стуж,
Тепла як не бувало.

Того ж хотілося в зими,
Невже не догодила?
Тепла моменти, що втекли,
Згодом верне́ відлига.

Від стуж відвиклось, спек боюсь,
Є срібна середи́на,
Завжди́ до осені тулю́сь,
Така вже я людина.

28.12.2025.
Ганна Зубко

  Пори року    ЗИМА БЕЗ СНІГУ

ЗИМА БЕЗ СНІГУ

Зима без снігу, у дощі,
Якась пародія на зиму,
Дітям би ковзанки слизькі,
А хтось би й сніжку кинув.

Хтось би крутнувся в ковзанах,
Торкнувся товщі льоду,
Згори летів би хтось, як птах,
На лижах аж до броду.

Зачервони́в мороз би ніс,
Заліз би в рукавиці,
У дім ялинку хтось би вніс,
Дарунки та гостинці.

Хтось на снігу б щось малював,
Трусив із гілок іній,
А хтось коня би поганяв
На санях в хуртовині.

27.12.2025.
Ганна Зубко

  Пори року    ЗИМА ПРИЙШЛА

ЗИМА ПРИЙШЛА

В нове Різдво зима прийшла,
Морозяна, без снігу,
Яскраве сонце без тепла,
Сповита річка в кригу.

Собачий гавкіт десь селом,
Дерева в білій хвої,
А кінь помахує хвостом,
Тягну́чи воза в полі.

Соломи з скирти повен віз,
Якби ж то сніг та сани,
Коник охоче б все те віз,
Тупав би копита́ми.

Вітрець би ззаду підганяв,
Кошлатив пишну гриву,
Гладив бадьорого коня,
Наче малу дитину.

25.12.2025.
Ганна Зубко

  Пори року    Зима

Зима

Неочікувано, вранці біле покривало
опустилося на землю і все білим стало.
Враз дерев скелети вбрались у білі наряди
Дивлячись на цю красу, приходить розрада,
Заспокоєння, а смуток розтанув безслідно
Мов серпанок розчинився тихо, непомітно.
Прийшов спокій і надія на гарне майбутнє
Віра- станеться щось дивне, справжнє, незабутнє.
Це дарунок новорічний зима надіслала.
Скинула з небес на землю біле покривало.

  Пори року    ПРИГРІЛО СОНЦЕ

ПРИГРІЛО СОНЦЕ

Пригріло сонце й сніг поплив,
Уся в струмках дорога,
Співав все півень, говорив,
Десь заревла худоба.

Розщебетались горобці,
Й синиці поряд дзвінко,
Стрибали-гріли промінці,
Торкалась гілка гілки.

Миттєво танув сніговик,
Тулилась шибки муха,
Хто зим не бачив тих, не звик —
Нехай уважно слуха.

Жаль, не почує звук струмка,
Та в хвилях хрускіт криги,
Моя історія така,
З моєї тільки книги.

Стежки зелені ледь, брудні,
Дороги всі в болоті,
Пташки у небі, теплі дні
У сонця позолоті.

Біля бузку старенький пліт,
Черемуха край хати
Біліє, поряд ви́шень цвіт,
Хрущів як не згадати.

І як же зе́лено було́
Та ніжно, біло-біло!
Всім тим все дихало, жило,
По-сво́єму щасливо.

20.12.2025.
Ганна Зубко

  Пори року    ЗАХОВАЛАСЬ ЗИМА

ЗАХОВАЛАСЬ ЗИМА

Немає осені
й не світиться зима,
Відомо — в грудні
вже припаркувалась,
Не білосніжна,
в тому то й біда,
Принишкла,
в сірості сховалась.

Дні у дощах,
немає хуртовин,
Сніг не біліє,
холод не морозить,
Нема птахів
між змоклих горобин,
Зимі ховатися вже досить.

Хай вийде, снігом
трохи хоч сипне,
А потім ще,
щоб рясно забіліло,
Покриє інеєм,
морозом ущипне,
Де сонце просто би світило.

Позиркувало б
зрідка із-за хмар,
А небо фарб
темніших увібрало б,
Між снігу вітер
хвацько би літав,
І по-зимо́вому
усе би виглядало.

03.12.2025.
Ганна Зубко

  Пори року    ЛАПАТИЙ СНІГ ОБТРУШУЄ КРИЛО

ЛАПАТИЙ СНІГ ОБТРУШУЄ КРИЛО

ЛАПАТИЙ СНІГ ОБТРУШУЄ КРИЛО

Лапатий сніг обтрушує крило,
Мов білий спогад, що летить, кружляє,
Шепоче вітер: «Вже таке було…»
А він летить і м’яко так сідає.

Змережаний морозом кожен звук,
І тиша, наче вічність, оживає,
Душа мовчить, бо втомлена від мук,
А сніг летить і килимом лягає.

Він все летить, мов пам’ятає шлях,
Притрушує і верболіз, й калину,
Неначе шаль моститься на плечах,
І навіть причаївся біля тину.

І в кожній миті спогадів печать,
Засніжені дитинства виднокраї,
Де мама вміла піснею мовчать,
А батько мовчки грів долоні краєм.

Сніжинка, як молитва на вітрах,
Що лине з неба чиста і прозора,
І світ стає, неначе білий птах,
І скатертина біла й неозора.

Лапатий сніг обтрушує крило,
І з легкістю лягає на простори,
Цілує ніжно й лагідно чоло
І взяв в обійми рідні мої гори.

13.11.2025 р.

©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2025

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]