ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Лірика    Жвачка

Жвачка

Найнеприємніша річ жуйки у тому, що як приліпне, то хрін її відліпиш.

Ти залишаєш свою кімнату,
збираєш речі, ідеш до парку.
Розпусти волосся, виглядай охайно,
ти усіх цікавиш, навколо всі фанати.

Яка ти неймовірна і неосяжна.
Життя проходить, біль заживає.
У своїх самбах – моднява дама,
по тротуару все шкандибає.
Та все їй муляє мала кривлялка
на її підошві весела жвачка.

То я тримаюсь навколо неї,
не відпускаю ні на мить від себе.
Можливо, вам не зручні
дурні епітети,
та я прилип до підошви
цієї жіночки.
І з ким би де ти не ходила,
я знов нагадую, куди ти влипла.
І хоч тебе вже не цікавить, де я і з ким,
а я ні з ким – я тут лежу у низині,
посеред тротуарів і асфальту,
мене розтоптав твій натовп фанатів.

Переступай свій крок за кроком,
перекидай жувачку в своєму роті.
Будь обережна, не повитягуй пломби
смак малини осів у твоїй слизистій.

Скільки не крутися ти у гумі,
ти не вилізеш ніколи з моєї думи,
не відчепиш ніколи ту жвачку
зі смаком малини – мене, болячку.

І я завжди поряд, десь з тобою,
десь приклеєний під партою старою,
у твоєму рюкзаку, в малім кармані,
поміж зошитів нових, складених старанно.

А я все мрію про нас і про нашу жувачку,
де б ми її жували годин дванадцять –
одну на двох, тілесний вибір:
мої мікроби в твоєму організмі.
Я збираюсь тебе не покидати,
здійнятись вище тротуарних розвалин.
Я знову клеюсь на підошву, і ми разом гуляєм.
Я дивлюсь на тебе у твоїй тіні,
десь там під кросівком твоїм.
І, може, ти мене не помічаєш,
та я не відпустив – як жвачка, яку ти не ковтаєш.

Прожуй у собі цей біль,
що так манить тебе в глибині.
Я залишуся орбітом тим
у кишені твоїх нових штанів,
і світ не прожує ніколи мене.

  Лірика    і до самотності любов твоя набута

і до самотності любов твоя набута

і до самотності любов твоя набута
від одинокості колись втікав невпинно
в твоїх думках – хвилини щастя незабутні
у ностальгії вирій з головой поринув

тобі сьогодні тепло наодинці –
ще вчора холод пробирав в квартирі
зустріти нікому тебе з роботи на зупинці
в обійми міцного кохання пригорнути вірні

і не бреши собі щоднини в мокрі очі
що ти навчився жити сам на сам
зізнайся в щирі миті, в довгі ночі
в жазі пробити сто самотніх брам

  Лірика    це був лиш сон

це був лиш сон

це був лиш сон, це все тобі наснилось
відкриєш очі в повній самоті
за рік з бучною тишею зріднилась
ховаєш смуток в темній пустоті

у вухах "after dark" гра на повторі
із кожним словом знайдеш нові сенси
чому цей текст написано в мінорі
герой ліричний – горе поетеси

думки її гучніші за сирену
вдень стихнуть, не дадуть заснуть вночі
множина роздумів тому моя скінченна
що палко вигора вогонь свічі

  Лірика    що бачитимеш ти, закривши очі

що бачитимеш ти, закривши очі

що бачитимеш ти, закривши очі?
невже поглине темрява видіння?
чи втратиш над собою володіння
безслідно загубившись в чарах ночі?

що дасть тобі той промінь сонця вранці?
для мене світло – то життя початок
настане день – припинимо мовчати
про серця ритм, хутчіший за всі танці

твій погляд більш чуттєвий за слова
мені проспівані з закритими очима
мій кисень, ти – рядків моїх причина
ти в душу глянь – з тобою я жива

в твоїх очах я знайду спокій, силу
те світло, що краде щодня в нас зорі
у тиші теплій, вранішній, прозорій
накриє срібну гавань пінна хвиля

лазурні моря краплі в'ють волосся
і легкий бриз – з ним кров моя холоне
відчуй цілунком смак тих губ солоний
з яких любові лине стоголосся

  Лірика    наскільки можна, ти – жива

наскільки можна, ти – жива

мене безмежно надихають
твоя дорослість, розум, воля
як дозволяєш божеволіть
з емоцій бурі. Не вщухають

і почуття твої глибокі
наскільки можна, ти жива
і най на серці й досі злива
та ззовні щастя ллєш потоки

сьогодні вдень тобі пасує
грайливий погляд, сміх, а ніч
пройде слізьми тебе опліч
нічого рану не врятує

покриєш плачем біль нестерпний
відчуєш пустоту в душі
мені ти, чуєш, не кажи,
яке буття стає стражденне

без нього хочеш бігти в поле
кричати, скиглити, горіти
надалі буде те боліти
що згадки проштрикає колом

наскільки можна, ти жива
настільки страшно, що безсила
розправить зможе твої крила
хто вірить в справи – не в слова

хто любить рук твоїх тремтіння
хто назива тебе коханням
хто поділя з тобой мовчання
у снах являється видінням

наскільки можна, ти жива
ти віриш в казку, не без цього
та пам'ятай: нема нічого
що варте зруйнувать дива

  Лірика    ТАЄМНИЧА КУПІЛЬ

ТАЄМНИЧА КУПІЛЬ

ТАЄМНИЧА КУПІЛЬ

В ставку купається верба
І віти-ко́си в ньому мо́чить,
Взяла́ її чому́сь журба,
Давно заве́сти пісню хоче.

Заснути в хвилях, як дитя,
Й проснутись з сонечком раненько,
А місяць гладить почуття
Й на воду світло ллє тихенько.

І тиша плине між гіллям,
Немов молитва безсловесна,
І пахне м’ятою земля,
І ніч стає така чудесна.

Ставок тремтить, мов серця звук,
Що в снах шукає давню втому,
А вітер, вірний справжній друг,
Прилинув так, немов додому.

І зорі, мов пташки малі,
Із неба світять й не тривожать,
Вони, як спогади в імлі,
Їх ніч на віях тихо множить.

Верба схилилась до води,
Їй грають коники на лузі,
А на землі чиїсь сліди,
І тінь тремтить в нічному крузі.

21.11.2025 р.

©Королева Гір Клавдія Дмитрів, 2025
ID: 1051885

  Лірика    ТРІО

ТРІО

ТРІО

Смичо́к узяв скрипаль у ру́ки
І скрипку ніжно обійняв,
Не знає з ними він розлуки,
Їм все на світі дозволяв.

Смичко́м торкнувся злегка струнів
І звуки скрипки враз почув,
Немов Богині і чаклуні…
В п’янкім дурмані потонув.

Немов вустами доторкнувся,
Смичко́м провів по струнах він,
Немов зі сну десь стрепенувся,
«Не зупиняйсь…», – чув навздогін.

Немов до серця він торкнувся,
Душевні звуки полили́сь,
Мов до коханої, звернувся,
Й почув благання: «Помолись…».

І скрипка ніжно зазвучала,
Її до себе він тулив,
Смичо́к ще зроду покохала –
Скрипаль їй душу полонив.

Тепер вона ридає-плаче,
На двох розділює любов,
Ледь чутним голосом тремтячим
Готова з ними до розмов.

28.02.2021 р.

©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2021
ID: 1023757

  Лірика    НЕЗДІЙСНЕНИЙ ПОЦІЛУНОК

НЕЗДІЙСНЕНИЙ ПОЦІЛУНОК

НЕЗДІЙСНЕНИЙ ПОЦІЛУНОК

Неначе в поцілунку склались губи,
Що хочуть доторкнутись інших губ…
Летів листок у тиші, наче в згубі,
Та раптом вітер свій наставив чуб.

Він мовив щось, та вітер невблаганний
Підняв його кудись в небесну даль,
І танець розпочавсь якийсь спонтанний,
Та й десь заграв їм музику скрипаль.

У танці вітер губ його торкався,
При кожнім русі ніжно цілував,
Листок ніяковів і виривався,
Та вітер його далі підіймав.

Він падав, мов зізнання несміливе,
Яке не встигло вирватись на звук,
І осінь, мов закохана, без сили
Підняла його з легкістю без рук.

Вона його торкалась, мов кохана,
Що не могла обіймів зберегти,
Та зберегла у фарбах незрівнянних
Ту мить, де губи-листя лиш – листи.

Він ліг на землю, наче поцілунок,
Що не дійшов до вуст, а й став листком,
А в кожній жилці – спогад, як дарунок.
Про те, що не збуло́ся – між рядком.

17.11.2025 р.

©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2025

ID: 1051604

  Лірика    РОЗГУБЛЕНІ СТРАЗИ

РОЗГУБЛЕНІ СТРАЗИ

РОЗГУБЛЕНІ СТРАЗИ

Ніч стрази свої́ вже давно розгубила,
І зорі мовчать, як забуті листи,
Туман обіймає алеї безсилий,
І досі в них сплять недописані сни.

Осінній мотив на віконній десь рамці
Тремтить, наче спогад про дні золоті,
А серце, мов птаха в красивому танці,
І рухи красиві, хоч дуже прості.

Ніч – тиша, що вміє торкатися ніжно,
Неначе молитва, на скронях душі,
Та навіть вночі було все білосніжно
В якійсь дивовижній незвичній красі.

Аж ось перший промінь, як дотик надії,
Розхитує темряву, будить життя,
І тиша, що бу́ла вночі безнадійна,
Сьогодні співає пісні про життя.

І знову душа, наче ве́сни, цвістиме,
Розквітне в обіймах, пірнувши у день,
Бо навіть у темряві світло незриме
Живе, як молитва, в глибинах пісень.

Ніч стрази свої́ вже давно розгубила,
Неначе кришталь, задзвеніли вони,
Мов птаха красива, розправила крила
І знову красиво пове́де у сни.

17.11.2025 р.

©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2025
ID: 1051593

  Лірика    РОЗГУБЛЕНІ СТРАЗИ

РОЗГУБЛЕНІ СТРАЗИ

РОЗГУБЛЕНІ СТРАЗИ

Ніч стрази свої́ вже давно розгубила,
І зорі мовчать, як забуті листи,
Туман обіймає алеї безсилий,
І досі в них сплять недописані сни.

Осінній мотив на віконній десь рамці
Тремтить, наче спогад про дні золоті,
А серце, мов птаха в красивому танці,
І рухи красиві, хоч дуже прості.

Ніч – тиша, що вміє торкатися ніжно,
Неначе молитва, на скронях душі,
Та навіть вночі було все білосніжно
В якійсь дивовижній незвичній красі.

Аж ось перший промінь, як дотик надії,
Розхитує темряву, будить життя,
І тиша, що бу́ла вночі безнадійна,
Сьогодні співає пісні про життя.

І знову душа, наче ве́сни, цвістиме,
Розквітне в обіймах, пірнувши у день,
Бо навіть у темряві світло незриме
Живе, як молитва, в глибинах пісень.

Ніч стрази свої́ вже давно розгубила,
Неначе кришталь, задзвеніли вони,
Мов птаха красива, розправила крила
І знову красиво пове́де у сни.

17.11.2025 р.

©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2025
ID: 1051593

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]