ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Лірика    Не відпускаю, відпустивши

Не відпускаю, відпустивши

Я відпустив — мене не відпустило,
Забув — та пам’ять береже усе.
Вона приходить тихо і безсило,
І «вчора» знов затягує мене.

Там голоси, що вже давно затихли,
І погляд той, що в пам’яті живе.
Ми разом справді щось іще встигли,
Бо серце знов ту тишу рве і рве.

Я йду вперед — та кроки, мов по колу,
І кожен слід веде мене назад.
Неначе час спинив усе довкола,
І я в полоні згадок та принад.

А може, річ не в пам’яті, не в болі —
Не в тому, що лишилось чи пішло…
Я згаяв шанс, утратив частку долі,
Яку назад вже не верне ніхто.
— — —
Я відпустила — так мені здавалось,
Та щось у серці досі не мовчить.
Навчилась жити, ніби все ввижалось,
Та «вчора» знов у пам’яті болить.

Не ворушила тишу, ані слово
І не шукала більше виправдань.
Та тільки ти — і слово твоє знову
Ідуть крізь тишу прожитих мовчань.

Я теж пішла — вперед, не озиралась,
Ховала біль за звичне: «все мине».
Та щось між нами все ж таки зосталось —
Тебе не відпускає і мене.

То, може, справа зовсім не у часі,
Не в тім, що кожен з нас обрав свій шлях…
А в тім, що не наважились сказати
Те, що тепер живе у двох серцях.
06 квітня 2026 р

  Воєнні    Скільки живу і гадки я немала

Скільки живу і гадки я немала

Скільки живу і гадки я немала,
Що зможу зненавидіти когось аж так…
Тепер, на привеликий жаль, узнала….
Впізнала в москалях свій страх.
Нехай би швидше вже Москва та клята впалала,
Нехай грім Божий покарає їх!
Прошу я , Господи, воздай їм позаслузі
За всіх дітей, за матерів, за всіх людей,
Що постраждали враз…
За тих, хто тілом ще живий, а дух десь бродить поруч…
За сльози діточок і матерів,
За кожну краплю крові, нашого солдата,
За сльози юних вдів, майбутніх матерів…
За весь нарід, за всіх хто став нам поруч,
І постраждав від ницих тих катів…
Прошу я, Господи, помилуй нас ти грішних,
Пробач мене за те, що я роблю…
Бо я не зможу вже пробачити ніколи,
того що зроблено у наших всіх містах…
Закарбувалися навічно, ніби в коло:
Ірпінь та Буча, Волноваха, Харків…
А в Маріуполі, то просто жах…
Такого вже забути неможливо,
Пробачити не можна і за сотню літ…
Цвіт нації пішов уже на небо,
Щоб вимолити в Бога наш нарід.

03.04.2022 р.
Час 17.40

  Лірика життя    А серце плаче

А серце плаче

Усе мовчить, лиш свище вітер лютий.
Пекучим снігом рани засипає.
Куди не глянь, мороз усе закутав,
І плаче серце, бо тебе немає.
Приходить час і тиша наступає…
Так хочеться тоді тебе відчути…
А серце плаче, бо тебе немає
І пам'ять не дає ті миті позабути.
Заплющу очі, з мружившись від вітру
І серце плаче, бо тебе немає..
Вже снігом засипа зимовую палітру,
Душа із вітром вихором гуляє.
А серце плаче, бо тебе немає,
Коли в промінні сонячнім полоні
Не знаючи, що завтра нас чекає,
Все віддаю у Господа долоні.

  Лірика    наскільки можна, ти – жива

наскільки можна, ти – жива

мене безмежно надихають
твоя дорослість, розум, воля
як дозволяєш божеволіть
з емоцій бурі. Не вщухають

і почуття твої глибокі
наскільки можна, ти жива
і най на серці й досі злива
та ззовні щастя ллєш потоки

сьогодні вдень тобі пасує
грайливий погляд, сміх, а ніч
пройде слізьми тебе опліч
нічого рану не врятує

покриєш плачем біль нестерпний
відчуєш пустоту в душі
мені ти, чуєш, не кажи,
яке буття стає стражденне

без нього хочеш бігти в поле
кричати, скиглити, горіти
надалі буде те боліти
що згадки проштрикає колом

наскільки можна, ти жива
настільки страшно, що безсила
розправить зможе твої крила
хто вірить в справи – не в слова

хто любить рук твоїх тремтіння
хто назива тебе коханням
хто поділя з тобой мовчання
у снах являється видінням

наскільки можна, ти жива
ти віриш в казку, не без цього
та пам'ятай: нема нічого
що варте зруйнувать дива

  Лірика життя    Темний спадок

Темний спадок

Я створена — щоб нести крізь дим і кров
Те світле, що з дитинства шепче в жилах.
Та в кожному моєму русі — гнів і зов,
Бо ти в мені не серце, а сокира.

Ти кидала в обійми — не тепло, а лід,
Твій дотик — мов пастка, мов брудна присяга.
Я вчилась не жити, я вчилась терпіть,
А світло в мені — задихалось. Тебе боялось.
Не заважай мені творити, чуєш?
Я не твоя. Я не твій злом, не зіткана тінь.
Я маю стати світлом. Але буря
Твоїх прокльонів ще пульсує в мені кожну мить.

Ти вирок. Ти — отрута, що прищеплена
До кожного мого доброго “прости”.
Твоя присутність — куля не зупинена.
Я б не любила… Та не вмію не нестИ.

Я пам’ятаю дотик, що палив,
Не ніжністю — а страхом у зіницях.
Ти ж знала, я — не воїн, я — мов тлів
Ще не запаленого вогника на спицях.

Ти ж знала, що я буду мовчазна,
Бо з кожним криком я себе вбиваю.
Ти бачила — в мені росте весна,
А з неї вже руками квіти виривала.

Я мала би прощати, та не буду.
Я більше не боюсь. Я не молюсь.
Твій темний суд я давно зрозуміла,
Та сила в мені, хоч в очах потемніло.

Ти — вирок ненависті мій
Ти — перша, хто навчив, як правильно мовчати.
Я б вирвала тебе, мов біль з корінням,
Та навіть корінь вміє кров пускати.

Не заважай мені творити світ,
Без тебе, без зневаги, без страхів.
Мій шлях — не твій, він про свободу.
Про голос мій і ярий блиск.

  Про життя    Час не лікує

Час не лікує

Час не лікує –
Він пливе, мов вихор, пливе у вічність
стрімко, мов струмочком.
Час не лікує –
Тільки бальзамує криваві рани
туги за синочком.
Час не лікує –
А серденько плаче, криваві сльози
очі обпікають.
Час не лікує –
А душа ридає, лише в молитві
серце відкриваю.
Час не лікує –
А молитва лине ввись небесну
до самого Бога.
Час не лікує –
А думки шепочуть, щоб Богу милая
була моя дорога.
Час не лікує –
Ми усі це знаєм. Не завжди нам
приходиться радіти.
Але щоби приходити до РАЮ,
Повинні бути щирі ми,
як діти.

Любов Колодій

  Про життя    Сльоза солона по лиці стікала

Сльоза солона по лиці стікала

Сльоза солона
по лиці стікала
І тихо падала
краплинкою додолу.
А мати сина
в полі виглядала,
– Коли повернеться
синочок мій додому?
Моя кровинко,
ти моє серденько,
Синочок любий,
ласкою зігрітий.
Ти став на захист
нашої країни,
Бо тут живуть
іще маленькі діти.
Ішов у бій ти
лицарем відважним.
Просив у Бога
сили і надії,
Щоби розквітла
наша Україна,
Щоби збулися всі
юначі мрії.
А Господь Бог
дивився в чисте серце
І дарував тобі
безмежну віру.
Надію дав:
Воскресне Україна
За те, що Богу
ти її довірив!

Любов Колодій

  Про життя    Заплющу очі – й ніжно усміхнусь

Заплющу очі – й ніжно усміхнусь

… Заплющу очі –
й в небо піднімуся думками,
щоб синочка там зустріти.
Заплющу очі –
Й ніжно усміхнусь.
Згадаю час, коли були малі ще діти.
Заплющу очі –
А роки ідуть.
І ось мій син у юність вже полинув.
Заплющу очі –
Він подався в світ.
Поріг своєї хати він покинув.
Заплющу очі –
Вічність і життя…
Переплітаються стежки й дороги.
Заплющу очі –
А душа болить.
І з серця вже не викинеш тривоги.
Заплющу очі –
А війна бреде,
І дух її неначе спопеляє.
Заплющу очі –
А життя іде,
І долю кращу люд увесь чекає.
Заплющу очі –
Й думку в небеса я відпускаю,
хай пізнає Бога.
Заплющу очі –
й лицарів добра зустріну там,
небесна їх дорога.
Заплющу очі –
А уста тремтять.
– О Боже милий, як їх тут багато.
Заплющу очі –
В відблисках тепла Ти їх прийми.
Ти ж їх небесний Тато.
Заплющу очі –
І яскравий цвіт
Вже огортає вільну Україну.
Заплющу очі –
І душі політ відчує
Міць і силу до загину.
Заплющу очі –
Й Господа любов усі пізнають,
Хто Христа приймає.
Заплющу очі –
Й Діва пресвята
Усіх нас Омофором покриває.

  Про життя    Заплющу очі – й ніжно усміхнусь

Заплющу очі – й ніжно усміхнусь

… Заплющу очі –
й в небо піднімуся думками,
щоб синочка там зустріти.
Заплющу очі –
Й ніжно усміхнусь.
Згадаю час, коли були малі ще діти.
Заплющу очі –
А роки ідуть.
І ось мій син у юність вже полинув.
Заплющу очі –
Він подався в світ.
Поріг своєї хати він покинув.
Заплющу очі –
Вічність і життя…
Переплітаються стежки й дороги.
Заплющу очі –
А душа болить.
І з серця вже не викинеш тривоги.
Заплющу очі –
А війна бреде,
І дух її неначе спопеляє.
Заплющу очі –
А життя іде,
І долю кращу люд увесь чекає.
Заплющу очі –
Й думку в небеса я відпускаю,
хай пізнає Бога.
Заплющу очі –
й лицарів добра зустріну там,
небесна їх дорога.
Заплющу очі –
А уста тремтять.
– О Боже милий, як їх тут багато.
Заплющу очі –
В відблисках тепла Ти їх прийми.
Ти ж їх небесний Тато.
Заплющу очі –
І яскравий цвіт
Вже огортає вільну Україну.
Заплющу очі –
І душі політ відчує
Міць і силу до загину.
Заплющу очі –
Й Господа любов усі пізнають,
Хто Христа приймає.
Заплющу очі –
Й Діва пресвята
Усіх нас Омофором покриває.

Біль

Біль не можливо пережити…
Ти просто вчишся з болем жити…
На ласку Божу уповати
І разом кожен крок ступати.
Коли Господь бере на руки,
То не страшні тоді розлуки.
Зітре він смуток і страждання,
Зародить щире покаяння,
Очистить душу й порятує
І воскресіння подарує

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]