ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Новинки    В тіні заметілі

В тіні заметілі

Раптом – погляд літа
Милий та привітний,
Усмішкою легкий
Від років далеких…
Небокрай в тумані
Рискою омани.
Колом видноколо
Ворожбою долі,
Де усе знайоме
Та немає дому.
Плутані стежини.
Час у швидкоплинні… –
Там зимовий озов
Та кохання острів.
В схові водоспаду
Відчай та розрада,
Закиди та докір.
Погляд сіроокий –
Спогадом із тіні
В сьогоденній днині
Майже не зимовій
Та з журбою в змові.
Де під снігопадом
Стежка сонним садом,
По якій вчорашнє
Наче як не справжнє –
Мов сніги з уяви
Поволі та мляві.
Наче то комахи
В зречені, закланні –
Мухи та літайки
Утанку світанку
В чарах заметілі
Ясносяйнобілі,
Мрітні та примарні
Пурханнями з хмари
Хитані, лелійні,
У похмурість – мрійні…
<br>Онтойя

  Новинки    Ніщо

Ніщо

Зжимаю скули —
присмак крові,
давно знайомий смак.
Я з посмішкою
роблю ковток.

Кричить навіть мій Бог
усередині мене —
мій світ горить.

Але спинити
я не в силах.
Руйнація світів —
це мій код.

Світило всіх моїх світів
палає. Давай, гори.
Благає, щоб я зупинив,
кричить так сильно,
відкликаючись у мені —
процес пішов.

Я так до болю звик —
жоден біль не викличе шоку.
Я пропускаю яд.

Планети, стискаючись у мені,
так тиснули,
так тиснули —
лишився порошок.

Усе, що будував,
усе, до чого йшов,
і те, чого хотів, —

пропало все,
у вічність відійшло.

Великий вибух.
Бог не здався —
панічно захищав усе, що міг.

Тримаючи з останніх сил
у руках усе, що віднайшов,
і океани сліз заполонили
матерію, що уособлює ніщо.

Ми з ним — одні.

Від болю шаленіють навіть кістки,
викручує — ще мить,
і все… не зміг.

Мій Бог стікає кров’ю
і знову пробує
запустити цикл,
щоб спасти хоч щось,
спасти їх, спасти…

А я сміюся — кричу:
гори.

Я БУВ ЖИВИМ.
Я САМ СОБІ БУВ БОГ.

Сміюся
і дивлюсь оскалом,
плюючись кров’ю
на чужих.

Ви так хотіли шоу?
Ви це хотіли — шоу?

Палай, душе,
гори, навколо, світе.

ТИ БУВ НІКИМ —
ПОВЕРНЕШСЯ В НІЩО.

І Я ПРИИЙШОВ НІКИМ,
ПІШОВ
І СТАВ НІКИМ.
<br>AlexHort

  Новинки    Все ще тут

Все ще тут

Мечем і словом
поглиналися світи —
так і було завжди.

Словами, мов мечем,
звергали королів —
Слово – король.

Мечем, мов словом,
підрізали язики
тим, хто кричав,
щоб пробудити всіх.

У безпробудній,
вічній тьмі були і ми —
і досі там,
немов втонулі кораблі.

А я був би не я,
якби не ризикнув
кричати їм у слід:
«Чому ви тут?
Ви що, дурні?»

Хоча в моїх словах
вони не бачили зерна —
лиш бачили мій гнів.
Поки кричав — охрип.
Як всі, мовчу,
тому я тут.

Їхні мечі шукали і мене тоді,
коли я все ще думав, що «живий».

Але подумав вмить:
«А справді руки ці мої?
Чому вони в крові?
Це я стою?»

Своїм мечем я різав,
тільки власну тінь,
хоча не певен —
можливо, тіло.
Втрачаю глузд.

Якщо дістануть завтра і мене
і все мине —
це вихід буде чи то вхід?
Чому колись обрав такий маршрут?

А їхній меч далі кричить,
слина — вогнем!
Просить війни.

«Я спробую останній раз», — кричу,
але мене ніхто не чув,
і я затих,
Такий тепер, як всі.

Я вірив, що мої слова зможуть
поглинути усі світи
хоча б на мить.
Поглинувши мій власний світ,
я випалив і зруйнував
не їм —
лише собі.

Хотів, як Прометей:
«Я пронесу вогонь для них!»
Та, взявши ношу, я не зміг,
спалив свій світ.

Не зовсім розуміючи
всі правила цієї гри:
виграти точно не могли
Ні ми
Ані вони.

Я чув лиш шепоти та сміх дурних,
і я, мабуть, дурний, якщо я тут.
Я вже не знаю, хто для себе я такий.

Як виграти у грі,
де ти не був гравець,
а лиш ресурс?

Ніяк —
це викликає лиш холодний піт.
Яка мета цих слів?
Тобі не все одно?
Просто так дивно:
Ти так трусишся за них,
навіть не мавши власний кут.

Комусь — дешевого вина,
Для чого їм той світ?
Може тоді нехай горить?

Мені б ковток повітря та води,
коли по лікті вже стою в крові.
То різав я не тінь мечем —
а руки,
щоб відчути, чи це справжній біль.

Порізав —
і, на жаль, я все ще тут.<br>AlexHort

  Новинки    Віра Отамана

Віра Отамана

Отаман
вірою зігрітий,
йде знову у похід.
Несе він меч з хрестом,
йде туди, де не вірили.
Не вірили в їх бога чи богів.
Йде віру нести — правильну віру,
їх віру,
через дорогу, повну
і сили, й кінця.

Кінець життя без бога,
який їм не потрібен,
бо це не їх бог.
Лише не їх віра спасе
від тих, хто прийшов від богів,
від богів смерті, скоріше за все.
А за ним вже йдуть
пожежі і смерті, знову.

І помре він там
чи повернеться
ось питання,
де віра справді є.
Бо вона зробить
саме велике в його житті
закінчить його
рано чи пізно.

Отаман — ліричний образ. Усі збіги з реальними особами або подіями є випадковими.

Бажаю гарного дня.
А я піду пити чай.
І це мій перший публікований твір<br>Takovski

  Новинки    Любов у мережах і цифрах

Любов у мережах і цифрах

Чи можлива любов у мережах і цифрах?
Чи знає любов про відсутність тепла?
Ти словом торкався — без фізичних вимірів,
І я в твоїх буквах, мов квітка, цвіла.
Ти писав мені зранку — стабільно і звично,
Привчав до вітань і до ніжних розмов.
Це все будувалось так ніжно й магічно,
Що я повірила: це і є — любов.
Я голос твій пила, я жила тобою,
В поважних словах бачила чистоту.
Та вмить все розбилось… І стало бідою,
Коли ти написав про дорогу — до «тієї», туди.
І серце забилось, мов пташка в капкані,
Мисливська пастка — і крила у кров.
Я вибачень ждала в німім сподіванні,
Та марно чекала на жест чи промов…
Не витримав біль — я тебе заблокувала,
А потім картала: «Це я не права?»
Гіркота у грудях… Я просто не знала,
Як жити, коли замовкають слова.
Я розблокувала. Шукала прощання.
Та замість тепла — лише стіни глухі.
Ти теж заблокував… І моє сподівання
Розтануло в тиші, в холодному сні.
Ти не боровся. Пішов без вагання.
Лишив тільки пустку і вічне «чому?».
То може, це просто не було кохання,
Якщо так легко віддати пітьмі?
Чи можлива любов в інтернеті? Не знаю…
Чи можлива вона без торкання руки?
Ти просто пішов. А я ще пам'ятаю
Твої «добрі ранки» крізь дні і роки.<br>papillo V

  Новинки    Легенда про чорного сталкера

Легенда про чорного сталкера

Він ішов крізь руїни,
Лишивши свій слід
Блукавши де тіні,
Лиш стріла Моноліту перетворила його на легенду

Тепер він не людина, лиш тінь.
Тінь що ховається в темних кутах.

Десь там у тіні разом зним, шепоче Зона
Та він вже не чує
Він вже німий.
<br>Еліс

  Новинки    Зустрінемо любов!

Зустрінемо любов!

Найхолодніші ночі полонили Київ,
Оскомою журба стоїть в душі.
Зчорніле небо, з димом темно-сірим,
І падають сніжинки в самоті.
Прогрузнув Світ в пекельному мовчанні.
Усі сліпи, начхати на життя!?
Тепер одні, без віри в сподівання,
А може трапляться іще дива!?
А може й справді найтемніша ніч перед світанком?
І саме зараз розпочався лік?..
Без сподівання, в розпачі на ґанку:
-О, Боже, як дожити вік!..
Ми люди дуже сильні та сміливі.
Не демонструємо – це правда, але біль…
Терпіти навіть нам уже не сила.
Блекаут у душі, туманна ціль…
Химерні хмарочоси похилились,
Зруйновані останки почуттів…
О, якби лихо в Світі зупинилось –
Жили б у щасті, через мрії снів…
Та ми ще тут! Ще не застигла кров у жилах!
Так, мусимо – ніхто крім нас, що ж знов!
І так багато вже братів в могилах –
Заради них зустрінемо ЛЮБОВ!..
ND💗<br>Надія Холод

  Новинки    Мати українська

Мати українська

Сидить мати українська
Сльози витирає
Свого сина живого вона памʼятає
Дивиться у очі
Але вже на фото
З чорною стрічкою
З лівого боку
Українські матері
Найсильніші в світі
Стільки горя й болю
Бачили вона
Та засяє сонце
Ще на нашім полі
Та поляжуть скоро
Усі вороги <br>Humenna

  Новинки    Сумне село

Сумне село

Вже місяць за обрій сховався
І пітьма покрила село,
Стояла напружена тиша,
Так ніби людей не було.

Хатини в задумі стояли,
Не чути вже співу птахів,
Та тільки лиш ясен старенький
Від вітру порою скрипів.

Пропала тепер та веселість,
Яка була у цьому селі,
Коли люди збирались в садочку
І співали до ранку пісні.

І радості теж вже немає
Проливаються сльози кругом,
Бо ворог нещадно вбиває
І суне уже напролом.

Та скоро це все закінчиться
Кінець прийде клятій війні
І радість вернеться у села
Й буде чути вкраїнські пісні.<br>Наталія Білоус

  Новинки    Лист коханому

Лист коханому

Холодна зима снігом все замела
Білий іній дерева вкривав,
Дуб гілками своїми обняв білу березу,
Від морозу її захищав.

Буйний вітер подув і березу схилив,
Її гілля на землю лягло,
Гірко плаче дружина і звістку чекає,
Бо коханий в полоні давно.

Чекає і пише листа зі сльозами,
Та тільки не знає відправить куди,
Вернися коханий, прошу я, благаю
І зі сну ти страшного мене розбуди.

Як хочеться час той назад повернути,
Розчинитись в обіймах твоїх,
Пригорнутись до тебе хоча б на хвилинку,
Й забути страждання усіх.

Я вірю, коханий, що прийде той час,
Дерева у квіти вберуться весною,
Додому із миром вернуться усі,
І ми будем щасливі в обіймах з тобою!!!<br>Наталія Білоус

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]