ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Лірика життя    ЗНОВУ ПАДАЄ СНІГ

ЗНОВУ ПАДАЄ СНІГ

Серед ночі дзвінок,
Брат із Криму вітає,
Не до снів, мов урок,
Про життя в нас питає.

Все, кажу́, як завжди́,
Змін ніяких немає,
Ой, забула, зажди,
Є — зима засипає!

— А яка? Розкажи,
Опиши у деталях.
— Розкажу́, потерпи.
Ніч надво́рі гуляє.

Темне небо в зірках,
Геть глуха всюди тиша,
І мороз на шибках,
Домальовує, пише.

Місяць дивиться в ніч,
Блідне, очі ховає,
Озивається сич
Й у світанку стихає.

Тут не так, як в селі,
Снігурі не літають,
Зрідка де — горобці,
І синиці бувають.

Ні сане́й, ні копит,
Від машин слід усюди,
Знаєш, часом кортить
Те село повернути.

Знову падає сніг,
А я наче на схилі,
Біля наших доріг,
Край замерзлої хвилі.

Брата голос мені
Доліта́є крізь сльози:
„Все найкраще — в селі,
І сніги, і морози!"

Обірвався зв'язок…
Стає білою вишня,
Снігом вкрився бузок,
Біла мальва торішня.

15.02.2026.
Ганна Зубко

  Новинки    Маски

Маски

Старе кіно, німі актори —
Все за сценарієм. В кінці — поклони,
Аплодисменти і овацій шум.
Змиваєм грим — і знову все по колу:
Нове кіно, старі актори.
Виходимо під рампи світло,
На сцені блазні ми і королі.
Під масками приховуєм обличчя,
А справжні ми — лише на самоті.
Коли ніхто не бачить, ми танцюєм
І сміємося щиро, від душі,
Сумуєм, плачемо, страждаєм…
Коли ніхто не бачить — ми живі.
А потім вкотре одягаєм маску,
Від серця глибоко ховаємо ключі.
І вже за мить самі не помічаєм,
Що в масці ми, коли й на самоті.
І сміх — не сміх, і горе — вже не горе,
В сумній трагедії життя відіграємо дивні ролі.
Знімаєм маски на короткий час…
Немов лице, зі шкірою знімаєм.

04.02.2026

  Новинки    Сповідь

Сповідь

Мені все вказує, що я для всіх чужий.
Я все життя прожив і не навчився жити.
Я так сприймаю світ,
Як сам би я хотів, щоб світ сприймав мене належно.
Мені здається, я не зміг,
Не досягнув мети — залежний.
Життя на паузі, а я в пітьмах
Став під обставинами мертвим.
Ще трохи часу, я молю!
Я до небес кричу уперто:
Я все ще вірю, і тому
Ділюся щиро і відверто.
Мені все вказує, що я для всіх чужий.
Життя виштовхує назовні.
З вовками жити я не зміг,
Але навчився вити вовком.
Чужа біда вже не біда —
Радію тільки власним вчинкам.
Геть збожеволів в решті літ,
Та вовком бути — не підсвинком.
Мені все вказує, що я для всіх чужий.
Святим назватись недоречно,
В житті, як всі, подекуди грішу.
Став наче з клану недотичних.
Я мрію, щоб прокинутись від сну,
В обставинах не загубити душу.
Коли настане час — пробачити прошу,
Я знаю, що не можу, але мушу.
Мені все вказує, що я для всіх чужий.
Жартую начебто дотепно,
І час від часу я фальшивий чую сміх,
Частіше, ніж критичне: «Це не смішно».
Для рідних наче дивний фрік,
Чужим на дроті — сміх та й годі.
Якби я все життя ,змінити міг,
Не став би змінювать нічого.
Мені все вказує, що я для всіх чужий.
Себе обманювать негоже.
Я б ошуканцем міг би буть,
Та не судилось, бо не в змозі.
Брехня кістками шириться серед людей,
Від Духу Вільного — крок до свободи.
Бракує слів від кількості ідей,
Та й втілити в життя нема нагоди.
Мені все вказує, що я для всіх чужий.
Не маю доступу без гасла.
Не відрізняю: свій або чужий,
В налаштуваннях — тільки довіряти.
Я не шкодую, що я скрізь чужий
І що на мене світові плювати.
Я вдячний Богу, що живий
І можу без вогню палати.
22.02.2026

  Філософські    Не старіти серцю жінки

Не старіти серцю жінки

Хоче навесні дівчина.
Щоби хлопець чорнобривий
Кликав у вишневий сад.
Бачити її він рад.

Колиха дитятко влітку
Молода вродлива жінка
І тихесенько співає,
Крихітку так забавляє.

Восени трима за руку
Літня жіночка онука.
Хоч у косах срібна нитка
Та красива на обличчі.

Взимку прабабусю нашу
Тішать милі правнучата.
То ж у будь якому віці –
Не старіти серцю жінки.

2018 р.

  Філософські    Не старіти серцю жінки

Не старіти серцю жінки

Хоче навесні дівчина.
Щоби хлопець чорнобривий
Кликав у вишневий сад.
Бачити її він рад.

Колиха дитятко влітку
Молода вродлива жінка
І тихесенько співає,
Крихітку так забавляє.

Восени трима за руку
Літня жіночка онука.
Хоч у косах срібна нитка
Та красива на обличчі.

Взимку прабабусю нашу
Тішать милі правнучата.
То ж у будь якому віці –
Не старіти серцю жінки.

2018 р.

  Лірика життя    Вітальне — прощай…

Вітальне — прощай…

Вітальне — прощай,
І прощальне — привіт.
Ковтаємо мовчки
Свій вистиглий чай.

Спина до спини,
Обличчям в стіну.
Ми ділимо вдвох
Чужі імена.

У ліжку одному
Знаходимо двох,
Де ковдра чужа
Зігріває.

Прощальне — привіт.
Вітальне — прощай.
Та звичка за горло
Тримає…

  Філософські    Краплина життя…

Краплина життя…

У колеому русі, краплина життя.
У кожнім його міліметрі…
Що робить його найдивнішм – життя?
Невпинна дорога до смерті…

  Кохання    Весняний мотив…

Весняний мотив…

Ловлю твій мотив, затираючи фарби,
шукаю у лініях відблиск весни.
Твій погляд шалений — мов яблуні в саду,
налиті промінням, багряні й рясні.

Їх посмак терпкий, що аж вилиці зводить,
аж кров замовкає, аж очі пусті…
Та радості більше у світі немає —
лишень смакувати ці соки густі…

І я обіймаю тебе крізь проміння,
тобі я дарую пісенний мотив.
І радо по світу пройде голосіння,
як вперто та ніжно тебе я любив.

Тобі дарував це проміння багряне
і вічність незламної неньки-весни.
Хай сиві морози гілля поламали —
та будьмо щасливі, хоч порізно ми…

Бокшаю Й.Й.

Сірих стін сталевий цвіт,
віддзеркалля дня.
В світлих лініях твоїх —
всесвіту журба.

Колір ніжної роси
в розписі, де цвіль.
В рамки втиснулись луги,
на картині цій…

Час змиває кольори,
губиться мотив.
Хтось для нашої журби
вічність зупинив.

  Про життя    Рідію…

Рідію…

Я радий за всіх
І за долі чужі,
Та щастя кую
На своїм рубежі.

Я щасливий від того,
Що в небі — синиці,
Що вітер подув
І розлив простині.

Я щасливий від того,
Що сонце вздійнялось,
Що люди-добродії
В світі зостались.

Я щасливий, бо шлях мій —
Не стежка похила,
А горде «люблю»
І затяте «стою».

І кожна поразка —
Це теж моя сила,
Що гартує залізо
У чеснім бою.

Я щасливий, бо я —
У цім світі єдиний,
Бо мить — як та іскра,
А воля — як щит.

Я щасливий, бо щастя
Своїми руками
Кую на ковадлі,
Що зветься — мій світ.

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]