ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Лірика життя    Ліричний…

Ліричний…

Щоночі пишу.
Щосекунди. Щомиті.
Ти в пам'ять вгризаєшся
Сріблом в граніт.
Ми — душі розхристані,
В часі розмиті,
Де навіть від тебе
Не чути «привіт».

Чекав на цю зустріч —
До хрипу, невпинно,
Як спраглий у спеку
Чекає води.
Та тиша між нами —
Мов чорна лавина,
Що в серці лишає
Холодні сліди.

Хвилини під стукіт…
Перон. Електричка.
Сусідній вокзал
У вечірній імлі.
Ти їдеш. Прощай.
Це вже майже як звичка —
Лишатись одному
На битому склі.

Немає і миті,
В якій би до скону,
До крику, до страти
Тебе не кохав.
Підлога холодна…
Я, збитий із кону,
Всі зорі Сосюри
В тобі поховав.

Перон. Електричка.
Вокзал біля церкви.
Приїхала… Чорт!
Я спалив всі мости.
Ми стали з тобою
Байдужі і мертві.
Кінець. Відболіло.
Прощай і щасти.

  Філософські    Сірий стрій…

Сірий стрій…

Між світом білим і полем сірим —
Безодня прірви, німа й пуста.
Там доля пише сценарій вміло:
Із раю — прямо в святі жорна.

Відлунням звуків між скель бідових
Почуєш шепіт — замри і стій:
То душі в пісні кружляють томно
Над світом віри й чужих надій.

Співають тужно мотив невинний,
По гострих скелях — їх не спинить.
Вони штурмують дорогу в небо,
Та бродять світом, як сірий стрій.

Їх шлях тернистий, об камінь гострий,
Вони турують невпинно – йдуть.
Роздерті рани на сірих шатах
Шумлять об скелі відлунням куль.

  Філософські    Сумую щиро….

Сумую щиро….

Сумую щиро, радію гордо.
За все що було, й чого нема.
Весь час невпинно, служив я Богу.
Від того серце моє співа.

  Філософські    Мами…

Мами…

Життя розділилось на «до» і на «після»,
В квартирі гармидер, розкидані речі.
На стінах — відбитки: долоні та їжа,
Фломастер на стелі — автограф малечі.

Крізь втомлені очі ти дивишся п’яно,
Шукаючи в хаосі світлу причину.
І раптом згадаєш: це все — не погано.
Ти просто у світ привела… людину.

  Кохання    Імпульс моїх ідей…

Імпульс моїх ідей…

Міркую вкотре крізь тисяч звивин,
Проходить імпульс моїх ідей.
Чому ж не можу я просто жити:
Радіти тихо, в буденний день?

Для чого рими цієї пісня?
Мов кров, що ллється у моє русло.
І серце змінить свій ритм невпинний,
А біль проллється знов крізь перо.

  Лірика    Я до тебе прийду…

Я до тебе прийду…

І крізь тисячі верст я до тебе прийду,
Крізь піщані вітри і засніжені скелі.
Я прийду, доповзу! Я тобі донесу
Ту любов, що не згасне в холодній пустелі.

  Пори року    * * *

* * *

То тут, то там кричать сороки,
Весною тішаться, теплом,
Літає вітер одинокий
Між берегами і селом.

Тріпочуть в хвилях чайки білі,
Гніздо лелеки уже в'ють,
Реве далеко трактор в полі,
Городи ко́нями оруть.

Віз тарахтить, ледь тягнуть коні,
І вечір йде уже селом,
Не затихає трактор в полі,
Злегка́ повіює димком.

21.02.2026.
Ганна Зубко

  Лірика життя    УСЕ КУТАВ ТУМАН

УСЕ КУТАВ ТУМАН

Усе кутав туман,
й небо, місяць, зірки,
Згодом росами падав у трави,
Дні, немов ті пташки,
місяці і роки
Появлялися і відліта́ли.

Склали книгу життя усі ро́ки оті,
Ще додати лиш кілька сторі́нок,
І веселі й не дуже, і дуже сумні,
В густім плетеві, наче барвінок.

Йду, радію дощам,
між вітрами бреду,
Зір до сонця, у небо кида́ю,
Відчуваю — життя
все сильніше люблю́,
Новий день
як дарунок сприймаю.

13.02.2026.
Ганна Зубко

  Природа    ТИХА РІЧКА ПЛИВЕ

ТИХА РІЧКА ПЛИВЕ

Глибока, тиха річка в вербах
Не зупиняється, пливе,
Та поміж хвиль шматочки неба
Із його хмарами несе.

Пливе повз шелест очеретів,
Осок зелених та кущів,
Поміж пташиних криків, злетів,
Серед ночей і серед днів.

Хлюпне під гіллям верболозу,
Торкнеться берега, піску,
Місток десь, наче загорожу,
Зустріне вко́тре на шляху.

Плисти́ме тихо далі й далі,
Під шелест, щебіт з всіх бокі́в,
В задумі, наче, у печалі,
Поміж нав'язливих вітрів.

20.02.2026.
Ганна Зубко

  Лірика життя    УСЕ КУТАВ ТУМАН

УСЕ КУТАВ ТУМАН

Усе кутав туман,
й небо, місяць, зірки,
Згодом росами падав у трави,
Дні, немов ті пташки,
місяці і роки
Появлялися і відлітали.

Склали книгу життя усі ро́ки оті,
Ще додати лиш кілька сторі́нок,
І веселі, й не дуже, і дуже сумні,
В густім плетеві, наче бараінок.

Йду, радію дощам,
між вітрами бреду,
Зір до сонця, у небо кидаю,
Відчуваю — життя
все сильніше люблю́,
Новий день як дарунок сприймаю.

13.02.2026.
Ганна Зубко

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]