ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Лірика життя    БЕЗЦІННЕ

БЕЗЦІННЕ

В шикарній зелені усе,
Все у квітковім розмаїтті,
Десь вітер ягоди трясе,
Дощем дороги десь политі.
Політ пташиний, передзвін,
Хоч зрідка — щебет усе ж чути,
Світанком лине з берегів,
Більш не дає заснути.
Не часто — місто не село,
Природа справжня де і тиша,
Перед очима знов лягло
Широке поле… Не залише
Усе те пам'ять, не зітре́,
Думки про нього не розвіє,
Безцінне, серцю дороге,
Що ним живе, радіє.

15.06.2026.
Ганна Зубко

  Лірика життя    Симфонія душі

Симфонія душі

У ніжності ночі, у сяйві зірок,
У тиші безмежжя життя твоїх строк,
Лунає симфонія, мов голос душі,
Що просить людину почути її.

І серцем відчути, і шлях той знайти,
Крізь бурі й тривоги до себе прийти.
Заслухатись в музику серця свого
І більше не втратити в світі його.

У ніжності ночі, у сяйві зірок,
У тиші безмежжя життя твоїх строк,
Лунає симфонія, мов голос душі,
Закликає люб’язно: «Почуй же її».

15.06.2026, Івушка Моргентал (Благовіщенська)

  Лірика життя    Зупинка. Крок…

Зупинка. Крок…

Летять вітри крізь павутину ліній,
Твій силует зникає у дощі.
Лягає ніч, як сивий, тихий іній,
На дзеркало розбитої душі.

І за хвилиною біжить хвилина,
Рахують кроки відчаю й межі.
Знесе минуле із хвилин лавина —
І ми тепер — далекі і чужі.

Вже гаснуть зорі, захололі, дальні.
Час сиплеться з долонь, немов пісок,
Лишаючи уламків слід дзеркальний.
А серце — на шматки. Зупинка. Крок…

15 червня 2026 р.

  Лірика життя    П’ять років

П’ять років

Ти і я — п'ять років разом,
Ти і я склалися пазлом.
Ти і я — заплела нас доля,
Ти і я — разом до кінця.

Ми — свято один для одного,
Ми — подих єдиного духа.
Ми — сильні заради кожного,
Дві розколоті душі, що склеїти себе змогли.

Наші діти — це прояв любові,
Наші діти — це почуття без слів.
Наші діти — це серця основа,
Наші діти — благословення від Бога.

Кохаю тебе — ти єдина душа,
Яку я шукав крізь терни життя,
Яку врятував і зібрав до купи,
Щоб без пам'яті впасти в кохання твого руки.

Всі ці роки — моє щастя на цій Землі,
Всі наші діти — це ліки моєї душі.
І все, що сьогодні стосується тебе —
Є чистим проявом кохання мого до тебе.

Нехай я буваю трішки неуважний,
Це все через рух цей паперовий і важний.
Та я обіцяю — усе подолаю,
Бо надто сильно тебе я кохаю!

  Лірика життя    Тиха година

Тиха година

Тихо. Нічого не чути,
В навушниках тільки Коран
Святе слово вливається в мене
Я посміхаюся та Аллаха прославляю.

Мій сокіл спить,
Альхамдуллідях,
Температура спала
Його сон нічого не турбує.

Дружина дзвонить,
Моя насолода вже засинає.
Я її подумки обіймаю, цілую,
Вона точно відчуває, бо в трубку щось тепле шепоче

Ін Шаа Аллах, сів написати вірша
Нічого в голову не йде
Тому ці рубаї пишу.
Можливо зрозумієте мене.

За вікнами ніч, все навколо заснуло,
Лиш серце батьківське не знає спочинку.
Я дякую Богу, що лихо минуло,
І дарує Він нам цю тиху хвилину.

Чай свій допью, смакую втому.
Температуру сину переміряю
Нічний намаз прочитаю
Та буду біля сина лягати…

  Лірика життя    Після…

Після…

Він:
Допоки ніч гортає сторінки,
Вітри шепочуть про твою красу.
Минають дні, стираються роки,
Змиває море слід твій на піску.

Ти йшла упевнено у далину,
Лишала кроки, чисті як кришталь.
Шептали дні мелодію сумну,
Скидаючи на воду синю шаль.

Нас час розвів на різні береги,
Лиш думи знов навіюють тугу.
А море, ніби списує борги,
І нищить слід на мокрому піску.

Твій погляд береже моя душа,
А дотик навіває вітер й спека.
Вже стерла піна слід. Лише слова…
І ти… Вже недосяжна і далека.
– – –
Вона:
Змиває море слід мій на піску,
Печаль вже тане у солоній піні.
На березі, на самому краю,
Кидаю в воду думки незупинні.

Приходить хвиля — тиха і важка,
І забирає те, що відболіло.
Була хвилина — і була рука,
І подих твій. Та все вже відлетіло…

Шумить прибій, шепоче про своє,
Колише стомлену мою надію.
Усе, що змито — більше не моє,
А те, що буде — стріти я зумію.

Хай вітер крутить чайку вдалині,
Хай час стирає кроки і тривоги.
Це море повертає знов мені
Спокійну гладь і чисті дві дороги.

13 червня 2026 р.

  Лірика життя    Молитва

Молитва

Сірий колір сів на очі
Настрій зіпсований в край
Нічого не бачити ні чути не хочу,
Бо мій сину 3 день хворав.

О, Аллах, як важко ті часи прожити
Коли нічим йому не допоможеш
Я молюся що хвилини,
Щоб Твої ліки він отримав.

Ці ночі довгі, наче вічність,
Там, на підлозі, біля ліжка твого слів не треба.
Ловлю я кожен подих, кожну звичність,
І серце рветься з криком аж до неба.

Ти підіймався в гарячці, крізь сльози,
Шукав мою руку, блукав у пітьмі…
«Я тут, мій синочку, утишаться грози», —
Шептав я, і плакали ангели вкрай вдалині.

Молитва та Коран,
Це все що потрібно в ці дні,
Я молюся за тебе мій сину,
Бо ти у мене понад усе.

Світ краски втратив,
І нічого не вартий
До поки ти кволий,
І ще не зовсім здоровий.

Моя молитва почута,
Ін Шаа Аллах,
Температура спала,
Твоє лице засіяло
І дихання рівним стало.

Ти посміхнувся — і світ оживає,
Альхамдуліллях, відступила пітьма!
Твій сміх кольорами мій дім засіває,
І страху в душі вже ні краплі нема.

  Лірика життя    Ілюзія

Ілюзія

Навіщо слова? Навіщо розуміти?
Коли простіше розвернутись і піти
Навіщо серце болем знов палити
Якщо на все так легко очі закрити.

​Усі навколо бачать лиш себе
І кожен любить тільки власне «Я»
Шукає вигоду, що далі поведе
Щоб затишно жила лише душа своя.

​Я не збираюсь щось там будувати
Я хочу зразу все готове віднайти
Щоб у комфорті жити й панувати
І під підбором міцно чоловіка гнути.

Ідуть роки… Мій — підкаблучник
А повз проходять мачо, аж горить
Ось їм би дати… Хоч один, як лучник
Поцілив би в мій спокій за цю мить.

​Чому ж мій знову скиглить та мовчить
Чому в очах немає того блиску
Мене ця м'якість бісить і ярить
Він наче тінь, а не подоба чоловіку.

​Піду шукати дикого вогню
Бо набридла ця домашня тиша
Я свій комфорт на пристрасть обміняю,
А підкаблучник хай сидить, як миша.

Це не вона погана, і не він —
Обоє впали в ілюзорний світ,
Це нав'язаний життєвий ритм
Диктує нам свій хибний заповіт.

Бо Бога в серці і в душі немає,
Згубилось розуміння цінності своєї,
І цінності сім'ї, яку ніхто не береже,
На перехресті пристрастей своїх.

​Коли в серцях лиш порожнеча,
Ми губимо себе в гріхах,
Щоб тільки гордість не скорилась,
І замерзає каяття на устах.

​Немає розуміння вищих прав,
І святості, що шлюб єднати має.
Хтось просто чистоти не відшукав,
Бо лиш гординю сліпо величає.

​Забули ми, що треба жити так,
Щоб душі від гріха врятувати,
Щоб не накликати на дім біди,
І Господа у небі більше не гнівити.

  Лірика життя    Розминулися у часі

Розминулися у часі

Загублені серед віків,
як дві зорі в холоднім колі.
В пилу розсіяних вітрів
летіли в просторі дві долі.

Вона — в тіні вчорашніх днів,
де пам’ять не лікує рани.
Там кожен подих — наче спів,
який розвіює обмани.

Він же — у завтра, в таїні,
де ще не склалися дороги.
Там світ мелькає вдалині
й несе в собі чужі тривоги.

Тяглася нитка між сердець —
тонка, як світло крізь епохи,
там кожен видих — мов кінець,
і кожен вдих — лиш півдороги.

Вона шукала крізь зірки,
в дощі, що падав без причини,
та не знайшла його руки.
Лиш вдалині — відсвіт від тіні.

Він відчував її в вітрах,
у світлі, що вже відпалало,
та час губив його в шляхах,
і їхнє «завтра» не співпало…

Він і Вона — єдина нить,
та розминулися, не разом.
Шукають крізь віки хоч мить,
єдину мить, що — поза часом…

12 червня 2026 р.

  Лірика життя    Сірість

Сірість

Сірий колір сів на очі
Настрій зіпсований в край
Нічого не бачити ні чути не хочу,
Бо мій сину 3 день хворав.

О, Аллах, як важко ті часи прожити
Коли нічим йому не допоможеш
Я молюся що хвилини,
Щоб Твої ліки він отримав.

Ці ночі довгі, наче вічність,
Там, на підлозі, біля ліжка твого слів не треба.
Ловлю я кожен подих, кожну звичність,
І серце рветься з криком аж до неба.

Ти підіймався в гарячці, крізь сльози,
Шукав мою руку, блукав у пітьмі…
«Я тут, мій синочку, утишаться грози», —
Шептав я, і плакали ангели вкрай вдалині.

Молитва та Коран,
Це все що потрібно в ці дні,
Я молюся за тебе мій сину,
Бо ти у мене понад усе.

Світ краски втратив,
І нічого не вартий
До поки ти кволий,
І ще не зовсім здоровий.

Моя молитва почута,
Ін Шаа Аллах,
Температура спала,
Твоє лице засіяло
І дихання рівним стало.

Ти посміхнувся — і світ оживає,
Альхамдуліллях, відступила пітьма!
Твій сміх кольорами мій дім засіває,
І страху в душі вже ні краплі нема.

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]