ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Новинки    Сон

Сон

Сон

Приходить день. А я чекаю ночі,
в якій немає мріям заборон.
Чекаю мить, коли закрию очі
і знов побачу цей блаженний сон.

В нім посмішку твою, таку ласкаву,
твій погляд ніжний і такий п'янкий.
В тім сні зварю тобі ранкову каву,
відчую аромат її тонкий.

В обіймах ніжних і палких, мій милий,
до губ твоїх свої я піднесу.
Зізнаюся в любові до могили,
у віршах розхвалю твою красу.

Рука моя зустрінеться з твоєю,
серця зіллються стуком в унісон.
І ти в цю мить назвеш мене своєю.
А я згадаю, що все це – лиш сон,

коли погожим ранком він розтане.
О ні, я не втону в своїх сльозах!
Я лише прошепчу тобі, коханий:
"До зустрічі в моїх наступних снах!"
<br>Дар'я Коневецька

  Новинки    Все даремно

Все даремно

Чому так вабиш ти мене?
Якими чарами чаруєш?
Моє ти серце мовчазне
навіщо поглядом шматуєш?

Навіщо посмішка твоя
мене тримає у полоні?
В душі твоїй живу не я.
І не мене твої долоні

до себе гаряче прижмуть
в пориві пристрастнім любові.
Своєю не мене назвуть
п'янкі вуста твої медові.

Між нами прірва. Далечінь.
Ти майже принц, я – з простолюду.
Я знаю: в тишу сновидінь
твоїх приходити не буду.

Я знаю: все даремно знов.
Ти ніжних слів мені не скажеш.
Пора на паузу любов.
Та тільки серцю не накажеш…
<br>Дар'я Коневецька

  Новинки    Залишайся тут

Залишайся тут

Сонце вийшло у двір у тапках,
ще не зовсім прокинулось, певно,
поставило промінь на лавку
й гріє — як уміє, по-свійськи.

Он на дорозі кіт розлігся
Лінивець у справа важливих
І гріє йому сонце спинку і лапки
І світ навколо став теплим, вразливим

Завітав вітер у гості
Забувся, чого він прийшов
Похитав кватирку трошки
Та й вискользнув собі у вікно

І світ такий щасливий сьогодні
Що навіть серце лишилося тут
Не піде воно вже нікуди
І ти, залишайся ось тут…<br>Світла

  Новинки    Парадокс самоцінності

Парадокс самоцінності

Не знаю про що буду писати.
Напишу напевно про слова які б хотіла почуть.
Скоріше оте банальне кохаю.

Про красу свою особливу, яку всі бачать у всіх.
Про ту фігуру звичайну але ж ідеальну.

Можливо про брови свої чарівні, які вони малюють щоранку аби бути такі як усі.

Про те мислення буду писати,
про почуття які дані не всім, і ту цінність яку я ношу у кишені щоденно, не забуду вписати сюди.

Пишу з невмінням формулювати думки, намагаючись щось собі довести.

Типу кохайте себе дурачки, говорю це так начебто вмію себе цінувати…

<br>Анастасія

  Новинки    Думала сьогодні зізнаюсь

Думала сьогодні зізнаюсь

Думала сьогодні зізнаюсь,
напишу про думки з голови,
розкажу як на тебе я лаюсь
коли надії даєш ти хиткі.

Думала сьогодні стрибати,
я йшла на зустріч тобі щоб скоріше тебе обійняти…
та ти засів у місті своїм.

Кожного ранку з вікна виглядати,
щоб машину твою, око могло упізнати,
щоб зловити флешбеки й до восьмої ранку, про світ розмовляти.

Думала сьогодні зізнатись тобі, розповісти про сни у моїй голові,
а далі у шашки програти тобі
щаб бажання спокусливе забажав ти мені.

Не змогла я зізнатись, написати про все з голови, розповісти чуття,
й про знаки які надсилають світи.<br>Анастасія

  Новинки    Чи тиша говорить?

Чи тиша говорить?

Сидить дівчина
Вона одинока, сумна
Не знає, що ж їй робити
Від нього лиш тиша щодня
Не треба їй ні тепла, ні розради
Не хоче вона співчуття
Лиш хоче, щоб він не мовчав
Щоб слово одне написав
А місяць лиш гляне на неї
І тихо вночі прошепоче
«Тиша говорить словами ….»<br>Світла

  Лірика життя    Мікрохвильовка

Мікрохвильовка

Мікрохвильовка

Двох тисяч двадцять п'ятий рік
Я прожила в мікрохвильовці.
Мене тріпало з боку в бік,
Мов, простирадло на вірьовці.

І мікрохвилями мене
Життя постійно нагрівало :
Інсульт і стресів череда
Ніяк мене не забували.

Були щоденно, день-у-день.
Варилась довго в міні пеклі.
Нанизувала стресо-дні
На спиці долі, немов петлі.

Хламиду з тих петель жарких
Зв'язала та не одягнула.
Вціліла, витримала все.
Донизу доля не нагнула.

У двадцять шостому з печі
Я вирвалась у світ, на волю.
Тепер хламиду розпущу,
Переінакшу свою долю.

Яскраву сукню одягну,
На шпильці туфлі та забуду
Інсульт, мікрохвильовки піч.
Тепер щасливою я буду.

  Лірика життя    Мікрохвильовка

Мікрохвильовка

Мікрохвильовка

Двох тисяч двадцять п'ятий рік
Я прожила в мікрохвильовці.
Мене тріпало з боку в бік,
Мов, простирадло на вірьовці.

І мікрохвилями мене
Життя постійно нагрівало :
Інсульт і стресів череда
Ніяк мене не забували.

Були щоденно, день-у-день.
Варилась довго в міні пеклі.
Нанизувала стресо-дні
На спиці долі, немов петлі.

Хламиду з тих петель жарких
Зв'язала та не одягнула.
Вціліла, витримала все.
Донизу доля не нагнула.

У двадцять шостому з печі
Я вирвалась у світ, на волю.
Тепер хламиду розпущу,
Переінакшу свою долю.

Яскраву сукню одягну,
На шпильці туфлі та забуду
Інсульт, мікрохвильовки піч.
Тепер щасливою я буду.

  Воєнні    Далекобійник

Далекобійник

У мирний час – далекобійник.
В воєнні дні – мій позивний.
У двадцять другому призвали.
Тепер солдат я, рядовий.

Бої смертельні та запеклі
Нас меншає із кожним днем.
Прострелена рука звисає,
Та я іду вперед бігцем.

У іншій зброю я тримаю
Стріляю в ворога вогнем.
Він пре лавиною нестримно
Та поливає все свинцем.

Ідуть, не дивлячись, по трупам.
А бій кипить, свистить, гуде.
Лунає поряд вибух, хвиля
Безвільне тіло десь несе.

В ворожу сторону кидає,
Осколків безліч тіло рве.
Пливе свідомість в нескінченність.
Приходить легкість, вічність зве.

Хтось тягне. У полон не здамся!
Схопив гранату, а чеку
Не витягну, в осколках руки
Ну що ж, зубами потягну.

«Далекобійник! Стій ! Не треба!
Свої ! Тримайся побратим!
Я витягну тебе із пекла.
Хоч, не здоровим та живим!

А лікарі тебе підправлять
Все буде добре, потерпи!»-
Під шквалом куль із поля бою
Напівживого витягли.

В осколках тіло, а обличчя
Мов каша, око неживе.
Та побратим втішає,
Каже: « Терпи, до свадьби заживе.»

Я вижив, дяка побратимам.
Із пекла винесли мене.
Комісували, адаптуюсь
Та в пам'яті та мить живе:

Навколо простір вибухає,
Пливе свідомість у безкрай
Чека в зубах, а сил немає.
Крик побратима : « Постривай!

Далекобійник! Стій ! Не треба!
Свої ! Тримайся побратим!
Я витягну тебе із пекла.
Хоч, не здоровим та живим !»

  Філософські    у цьому будинку зникають душі…

у цьому будинку зникають душі…

У цьому будинку зникають душі….
Ти хочеш ступити на його поріг?
Спочатку прислухайся до звуків
(а раптом десь стогін … крізь тишу століть)

У цьому будинку зникають душі…
Поріг переступлено…
Страшно? Не йди!
Скрізь тиша і …
Світло …
Як у мушлі…
Так дивно…
Чекаєш на темряву,
а світло – в тобі…

У цьому будинку тиша і спокій
Лагідність за руку веде в життя
(чи справді в життя?
можливо, в у-покій…)
Та тільки тут у себе вдома душа.

січень, 2026, @Ірина Вірна

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]