ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Лірика    154

154

Мій батько — геній, недосяжна висота,
А мама — простота, любов і чиста хата.
У вихорі дівчат лишилась доля брата,
І я пізнав, любов на смак і як тиснуть її кліщата.

П'ять імен спалахнули, як зорі нічні увісні:
Люда, Марина, Уляна, Джазіба І Субіра,
чий образ лишивсь бездоганним,—
Всі вони у свій час дарували натхнення мені.

Я мешкав в кращих із країн, бачив палаци, світ і зраду,
Та справжнє щастя взнав тоді, коли в пустелі знайшов воду,
Дар світу сповнив, і залишив на згадку тонкий фіміам
Прекрасна Анна, вірний Альфа і малесенький Пріам.

В дні панування сліз, тривоги і недуг
Завжди мій Бог – єдиний і найкращий Друг

  Лірика    153

153

Доходить віку змучений каліка,
Прямує кволо до межі буття.
Не знавши слова доброго за вік,
І кличе в землю стомлене життя.

За каяттям утрачених нагод
Ховався геній, мудрий від природи.
Митець, що не чекає нагород,
Корчує гордість задля правди й згоди

Прибитий до землі, здолавши страх,
Він береже обітницю велику:
Іде в дім плачу, де вдовиці у сльозах,
До сиріт, все приховуючи втому,

Невидимий у натовпі людськім.
Солодкий спогад і тужливий дім

ДД

  Кохання    152

152

Собі не зрадив, ні під кого не прогнувся,
До жодної ні разу не торкнувся.
Бо бачить Бог: щоразу, як кохав,
В її очах неначе вогник затухав.

І навпаки, коли на плечі клали руку
Коли очима кликали у прийми —
Огидно так і боляче, що страх.
Що коїться в тих дивних головах?

І так щоразу і довкола, душу навиворіт
горну. Я їй у вуха свою сповідь,
А їй аж гидко, і тону. Лягаю поночі і сплю.
І не збагну я, що і як? Чому усе роблю не так?

Та вірю знайду душу, що пробачить,
За шлях земний і за сльозу, яку всі бачать.

ER

  Кохання    151

151

Чи ти чуєш те саме, що бачу я?
Чи так само, як перше, міцна ще віра?
Бачиш весь покірний моя мала,
Та ти зовсім не бачиш у мені звіра.

Ти хробачок кволий, сльота без пір’я,
Голос твій — щебетання, тьохкіт милий.
Не пущу тебе геть аж до ліжка краю —
Все крильми до себе тебе пригортаю.

Скоро ти підростеш і все зрозумієш,
Понаслухаєш байок брехунів заздросних.
Осягнеш, що варта не п’ять копійок,
І сама собі в ґазді ся запануєш.

Але поки ти ще зі мною мила —
Подрібню калач, покладу в рот кришки.

ER

  Лірика    150

150

Що ж, оманлива подруго,
Я ж благав заради Бога:
Не хитруй, не гріш, не треба,
Переграй мене, салаго.

Що за дивная тривога?
Розвела з тобо дорога.
Бракне світла, бракне сил,
Цілий світ став враз немил.

А мені дихається легше,
Наче рак послабив клешні.
Полегшало раптом в серці,
Наче хто відкрив в нім двері.

І хоч ти прекрасно знаєш,
100 відсотків все втрачаєш,
Все одно ти повторяєш:
«Ну то й що, що не вернуть…»

АС

  Кохання    149

149

Якщо я завтра не прокинусь – не журись.
Знай: я хотів лиш тільки твоїм бути другом,
Таким ручним, покірним, безхребетним,
Щоб, типу: «Де я ще собі таке знайду?»

Якщо ти знайдеш мої вірші – не хвилюйсь.
Та знай: це все було колись, давно, до тебе.
В душі ж я лиш тебе одну люблю
І через це не сплю ці ночі нині.

Прийми моє життя як подарунок –
Найкращий, найщиріший, як кришталь.
А смерть мою прийми як більший дар,
Характер мій, повір, – ще той подарок.

Живим мене не варто було й знати,
А мертвого навчилась ти кохати.

ER

  Кохання    147

147

Коли жебрак в тебе милості просить,
приємно на мить — в тебе вірить ще хтось.
Комусь завжди буде гірше ніж тобі,
а нам так ніколи не жити як вам.

Тобі наділяли будинки і долю,
мені ж діставались мозолі й борги.
Та бути багатим як ти я ще вспію
а зможеш чи ти бути бідна як я?

Це посмак моєї до тебе любові,
ти мій персональний фісташковий рай.
Душа кричить й мимоволі гарцює
ніколи про мене не забувай.

Ніхто не зможе тебе заткнути,
якщо ти без того вже й так мовчиш.

SO

  Лірика    146

146

За росу на босих ногах,
За гриби під час мжички в лісах,
За мох на корі дерев, спів птахів
І за шершавий язик теляти.

За ґрунт під нігтями,
За мозолі від сапи,
За першу ластовеня, що випало
І за останню сльоту в шапці.

За скирту сіна, соломи
І ніжний запах з ніздрів Квасолі,
За скоринку на ряжанці з печі,
Капусняк, пампушки й інші смачні речі.

За сонце, що встає в калоші,
А сідає у вишеньках,
За перше розпорхане осине гніздо
І що натицяли тільки в спину.

За Настю і ревнощі, Вірину холодність,
Люди, носик кирпатий,
За те, що побачив Гирманію
До мусульманізації.

За мишу, що заскочила в штани,
І мишу, що гріла лапи на снігу,
За золотий запах кукурудзи на току
І за смак квашених яблук із льоху.

За повний рот прищів
Після огірків тьоті Тані,
За карамельки, що наділяла баба Надя,
І морські камінці баби Мані.

За полуниці й черешні Буковини,
Що двічі побачив живим діда Петю,
За камінь, що розбив лобове,
І за другий, що одразу після заміни розбив нове лобове.

За лиса, що перебігав дорогу на світлофорі,
І за лиса та єнота, які розбили бампер,
І за те, що в ожеледь підняв лося на диби
І ідеально дав пройти поміж ними.

За вроду Фарри і за запах нового авто,
За тяжкість очікування
І розчарування результатом,
За те, що тричі довелося стати татом.

За холод підземних річок
І водоспади, що летять у небеса,
За втрачену нестерпну роботу
І за першу нормальну зарплату.

За перший розквашений ніс
І рідного брата.
Храни його, Боже, там,
Де йому прийдеса воювати.

За те, що знаю і маю живих маму і тата,
За те, що Уляна сказала «ні»,
Арешт, ночі в камері й подальшу депортацію,
За Андрія Павловича Макаренка.

За все те, що було, не було й могло статися,
За те, що є, буде, і дай мудрості все це сприйняти.
За все це я дякую.
Мій Друг, мій Спаситель, мій Тато.

МБ

  Кохання    145

145

Палюче сонце, день прекрасний,
І я жену з полів корів.
Колись я виросту і зможу
Їсти лиш те, що захотів.

Зупинка, клятий лютий холод,
Чекаю на рогатого — чи довго ще?
Коли я вивчусь, почну пахати
І куплю все, що так хотів.

Магія помаранчевих листів.
Ти підсунулась поруч.
Ти — мій скарб, моє чорне золото,
Нарешті я тебе зустрів.

Двадцять шосте квітня,
Перші п’ятдесят хвилин — чому так коротко?
Ти вмреш раніше за мене,
Але бути з тобою мені так солодко.

SO

  Кохання    144

144

Клянуся дружбою моєю з Небом:
Я просто хтів лиш бути другом твоїм,
А компліментів накидав то випадково —
Забувсь, друг може бути і страшним.

Ну хто б знав, що у ботфортах і редінготі
Так вигідно підкреслиться твій тил?
Хоч, правда, Він творив невипадково,
Тому, напевно, й прокидається азарт.

Забудь про все, почнімо все з початку,
Двозначність осоружна моїх фраз…
Та в біса! Ти така гарненька й гладка,
У мами й татка — чудо-шоколадка!

Від схід по захід сонця – ти мій друг
Вночі, молю, тікай, тікай, мій друже…

SO

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]