ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Кохання    133

133

Шкода що виросла ти в багатстві
Що в батька твого достовбіса полів
Зорі що в небі і дощ моє царство
Грози і грім – брязкіт даху світів

Як мені буває за тебе соромно
Але ні на секунду не перестаю тобою пишатись
Дух що наповнює тебе собою
Ти шо наповнюєш мене – весь твій дух

Бігаєш гола по диких саваннах,
втягуєш запах із квітів трав
Мав би добрячий гарпун зо сталі
Вже би до ранку тебе вполював

Гріє надія побачитись ще раз,
а як ні — то ти й так вже міцно сидиш у моїх печінках

SO

  Кохання    132

132

Я кохаю тебе, зарозуміла ти дурепо,
Я люблю твій белкотливий банячок.
Ти — моя цілодобова спека,
Я гаситиму тебе, мов тисяча річок.

Навіть не мрій позостатись вдовою по мині —
На такій швидкості помремо в один день.
Ти вперта, як осел тупорилий,
Я неспинний, як в пужару олень.

Ти — моя молода кобила,
Я — твій пристаркуватий жеребець.
Буде нам з тобою весело,
Гарантію даю — це капець.

Ти — моя вкрадена шоколадка,
Я — твій застряглий між зубів горішок.

SO

  Кохання    131

131

Ти полетіла й залишила в моїм серці дирку,
Велику таку агромну, размєром з двох літрову бутилку
Тебе не стало — і в мені мов затворилася кватирка.
Хто тебе поверне — мій великоглавий друг.

Твоя здоровенна макітра — пустка, що стягує вселенський мозок,
Твій подих — рев дикої кобили.
Хто наважиться накинути на тебе віжки —
Збиратиме потім докупи свої щелепи, зуби й мізки.

Як мені хотілось побути ще з тобою трішки.
Капає вода з бурулі, вмиває твої ніжки.
Тане лід довкола, купаюсь в ополонці.
Ти мій огризок неба, моє персональне сонце

Твій лоб спітнілий, піт стіка струмками.
Викрутити б твій светр і тим напувати мух(бджіл) з ґедзами

SO

  Кохання    130

130

Прийшла безсовісна весна
І розтопила білий сніг
Й перетворила білий світ
На царство жижі і боліт

Ілюмінацій вже нема
Стоїть оголена земля
Всюди сміття й глибокий бруд
Не викинутий старий брухт

Дар Божий цвіт, нова трава
Пускають листя дерева
Пташиний спів, довгезні дні
Нові надії, плач котів

Та головне як я просив
любов вона не принесла

SO

  Кохання    128

128

А може, це і є вона – та сама справжня любов:
Милуватися нею, дивитись,
як вона потихеньку росте,
Підпускає, а потім відшиває різних статних хлопців.

Якби сильно хотілось більше не перейматись,
Щоб в серці не щеміло, не ковтало в ,
На сором людський себе не виставляти,
Щоб те, що в умі, лишалось в умі
І ніколи не стрілося на язиці.

Яка ж вона мила, яка ж вона гарна,
Коли на колінах до Бога звертає.
Одягнута скромно, прикритая в шатах –
Ні плечі, ні ноги не світять закатом.

Втоплю почуття, назову її братом.
Нічого від Бога не зможу сховати.

SO

  Кохання    127

127

Якби ти хоч на хвильку замислилася,
Що кожен жест, кожне слово для мене значить,
Ти тільки кутик підтягуєш рота,
Вмить свої вуха до тебе звертаю.

На кожне моє запрошення відмовляєш,
Постійно зайнята, щось десь товчеш,
Мук мого серця ти знати не знаєш,
В тебе попереду все ще — на якусь мить.

Мрію, що горе моє ще спізнаєш
І захлибнешся у сльозах не раз,
Правильну хвилю не розгадаєш,
Щось та на комусь ти ще погориш.

В мріях сновида солодко дрімає,
В снах мого горя не пам’ятаю.

SO

  Лірика    126

126

Зараз біль спокійна.
Але шість місяців тому вона палила, як вогонь.
Я майже не спав і думав, що це ніколи не закінчиться.
Сьогодні мені краще, хоча іноді вона трохи повертається.

Про подвиги і перемоги майже не згадується
На тлі сьогодешніх обставин про таке думати й годі
Стіл завалений невиконаними завданнями
Часу ніби є, але завжди трішки не вистачає

Брати та друзі гинуть на війні
Почате так тяжко вривається на півдороги
Біль такий сильний, що підкошуються ноги
Не дає в ночі спати, а вранці встати

Знаю, що біль ніколи не пройде
Знати б тільки, як навчитись жити так, щоб його не помічати.

  Кохання    125

125

Маленький світ на острові нагадує Європу
Драбин повно на кожен поверх, все наче через
Церкви старі, завалені, не чути їхній дзвін
А ресторанів тьма і кожному, – тут щось вкладуть до рота.

Хати криві, прогнуті стелі, і змучений від ста робіт
Ти слухаєш людські сварки, мов підписавсь на чужий клопіт
Хтось грим дверима в туалет, і спати вже не зможеш
Лиш рік мине і любиш джаз, музон сусідів кістка в горлі.

Зимою сніг йде кожен день, а влітку клята спека
І спецій ринок Жан-Талон засаде в ніс патрон духмяний
Лиш на рапідах кожен раз моя душа знаходить спокій,
туди б пішов я ще не раз, якби щастило і було з ким

Ти нереально-амуральний конкретночуйний, ідеальний,
якби міста були дивани, то я обрав би Монреaль

SO

124

Бог справедливий

Мої любі Джахангір і Джазіба, як ви й радили, я прочитав Коран, і в мене до вас є декілька запитань стосовно розбіжностей у самому тексті та у ваших словах.

Сура 3:3
«Він зіслав тобі Писання в істині, яке підтверджує те, що було раніше; і Він зіслав Таурат і Інджіль».

Сура 4:47
«О ті, кому дано було Писання! Вірте в те, що Ми вам послали, яке підтверджує ваше Писання, перш ніж Ми повернемо ваші обличчя або засудимо, як засудили тих, хто порушував суботу. Божий наказ — завжди виконується!»

Сура 5:46
«У їхніх послідовників Ми відправили Ісу, сина Мар’ям, що підтверджує Таурат, який був перед ним. І Ми дарували йому Інджіль, у якому було керівництво і світло, і що підтверджує те, що було в Таураті».

Сура 16:43
«І не надсилав Ми перед тобою нікого, окрім звичайних людей, яким Ми надсилали одкровення. Тож питай про це тих, хто читає Пам’ять — тих, хто знає Таурат і Інджіль, якщо ти не знаєш».

Сура 21:48
«Ми справді дали Мусі і Харуну Критерій — Таурат, що відрізняє істину від хиби, дозволене від забороненого, — світло та Нагадування для боязливих Аллага».

Сура 2:65
«Ви вже знали тих, хто порушив суботу серед вас, і Ми сказали їм: “Станьте мавпами, приниженими!”».

Сура 4:47
«О ви, кому було дароване Писання! Повірте в те, що Ми зіслали, яке підтверджує те, що є у вас, перш ніж Ми зітремо ваші обличчя й повернемо їх назад або проклянемо вас, як прокляли тих, хто порушив суботу. Наказ Аллаха обов’язковий для виконання!»

Сура 4:154
«Ми підняли над ними гору як заповідь і сказали їм: “Входьте у ворота, схиляючись!” Ми сказали їм: “Не порушуйте суботу!” — і взяли від них тверду обітницю».

Сура 6:115
«Збулося Слово Господа твого, правдиве та справедливе! Ніхто не змінить слів Його. Він — Всечуючий, Всезнаючий!»

1. Чому, якщо Бог дає чітку вказівку святкувати суботу, ви проводите службу в п’ятницю? Коран ніде не відміняє суботу.

2. Чи не уподібнюєтесь ви цим до християн, які інтерпретують Тору та Євангеліє на свій лад?

3. Якщо Таурат та Інжіль — істинні перші одкровення від Аллаха згідно з текстом, чому ви відкидаєте їх?

4. У Біблії Бог називає Себе «Ми» 4 рази:

Буття 1:26 — «Сотворімо людину за образом Нашим…»

Буття 3:22 — «Ось людина стала, як один із Нас, знаючи добро і зло».

Буття 11:7 — «Ходімо й сплутаймо мову їхню».

Ісая 6:8 — «Хто піде за Нас?»

І на підставі цих віршів ми знаємо, що Бог — це Трійця, тоді як Бог у Корані називає Себе «Ми» понад 100 разів, що в 25 разів більше, ніж у Біблії. Але чомусь ніхто не бере це до уваги!?

5. Якщо згідно з віршами Таурат та Інжіль істинні, і Слово Бога ніхто не може змінити, чому мусульмани та ісламісти на випередки змінюють Його і тлумачать на свій лад? Чи не подібні вони в цей момент до Церкви Свідків Єгови, яка друкує власну Біблію, щоб підтвердити свої інтерпретації? Що станеться з цим світом, якщо кожен буде тлумачити по-своєму?

6. Коран збігається з Біблією в питанні істинності суботи:

Буття 2:2-3
«І в сьомий день Бог завершив діло Своє, яке зробив, і відпочив у сьомий день від усього діла Свого, яке створив. І благословив Бог сьомий день і освятив його, бо в ньому відпочив від усього Свого діла, яке створив».

Вихід 20:8-11
«Пам’ятай день суботній, щоб святкувати його. Шість днів працюй і роби всю роботу твою, а сьомий день — субота Господня, Бог твій. Не роби в ньому жодної праці — ні ти, ні син твій, ні дочка твоя, ні раб твій, ні рабиня твоя, ні худоба твоя, ні чужинець, що в оселях твоїх. Бо шість днів творив Господь небо і землю, море та все, що в них, а в сьомий день відпочив. Тому Господь благословив день суботній і освятив його».

Ісая 66:23
«І станеться: з місяця в місяць і з суботи в суботу буде приходити всяка плоть, щоб поклонятися перед лицем Моїм, — говорить Господь».

Луки 23:56
«І, повернувшись, приготували пахощі та миро; і в суботу спочили за заповітом».

Євреїв 4:9
«Отже, залишається субота для народу Божого».

Матвія 5:17-18
«Не думайте, що Я прийшов зруйнувати Закон або Пророків. Не руйнувати прийшов Я, а виконати. Бо істинно кажу вам: доки не пройде небо і земля, жодна йота чи одна риска не зникне із Закону, поки все не здійсниться».

Даниїла 7:25
«І він буде говорити слова проти Всевишнього, і виснажувати святих Всевишнього, і думатиме змінити часи та закон».

Ісая 8:20
«До Закону й до свідчення! Якщо вони не говорять за цим словом, то для них немає світла».

Об’явлення 22:14
«Блаженні ті, що дотримуються заповідей Його, щоб мати право на дерево життя та ввійти через ворота в місто».

Чому тоді не виникає логічного запитання: якщо ми робимо не так, як записано у святих сувоях, то чиї ми виконуємо настанови? Адже кожен, хто відходить від Божої Волі, відкидає Святого.

Моя особиста думка: Бог справедливий. Він відкриває Свою природу у Своєму Слові. Ніхто з тих, хто все життя йшов у пекло, не потрапить до Раю, і ніхто з тих, хто все життя прямував до Раю, не потрапить до пекла. Коран 30 разів нагадує про важливість Тори та Євангелія. Хоча б із цікавості варто подивитися, бо, можливо, ви відкриєте для себе пророцтва про майбутнє й побачите, що Коран — це Біблія зі шкільної хрестоматії.

Зауважте: я не піддавав Коран критиці, а просто намагався зрозуміти — чому Коран каже одне, а мусульмани роблять друге? Чому Біблія каже одне, а християни чинять навпаки? І чи не дивно, що Закон один, але саме в цьому важливому місці падають обидва народи?

  Лірика    123

123

Аллах милосердний, Аллах понімає
Буває таке, однієї не хватає.

Це висміювання, яке виходить після запитань:
– чому в книзі яку написав пророк непомічено жодного пророцтва?
– Чому у чоловіка може бути 4 жінки? А у жінки ні.
– Чому у чоловіка в саду буде 72 цнотки, а жінок не чекає навіть 40 правічків.
– Чому в тюрмі педофіла затопчуть ногами, а в арабських країнах його проголошують пророком?
– І чому я думаю про це кожного разу коли чую пісню Khailed – Aicha?
– Чому в 40ка з 50ти мусульманських країн панує абсолютна диктатура?
– Чому вікно 20/20 це місце яке найчастіше залишають мешканці?
– Чому курка захищає KFC як лиш залишає вікно 20/20?

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]