ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Лірика життя    Я за все тобі вдячний

Я за все тобі вдячний

Я за все тобі вдячний,
А я вдячна тобі,
За розкриті твої обійми,
Коли йшов назустріч мені.

А я за твою усмішку
І за тепло твоїх карих очей.
Вдячний тобі за світанки
І за ночі з тобою, і за дні.
Ми часом сміялися як діти,
Такі щасливі були ми.

А я вдячна за вірні руки,
В яких розчинялася я.
Що не боялася розлуки,
Коли залишалась одна.

А я вдячний тобі за мудрість,
Коли в потоці днів,
Я міг завжди знайти відповідь
У щедрій душі твоїй.

Ти знаєш, яке це щастя,
Коли завжди поряд ти,
Коли захистиш від будь-якої негоди,
Коли справджуються наші дні.

Весь світ здавався нам доступним
І розчинялися в ньому ми.
І вірили, що в цей чудовий світ,
Ми з тобою прийшли назавжди.
30.09.2025

  Лірика життя    Синулічка.

Синулічка.

Синулічка, синулічка
Роднулічка моя
Малесеньке моє хлоп'я
Ніжне, солодке, моє немовля.

Усмішка твоя то душа моя
Долоньки твої неначе пір'їнки
На руки беру, обіймаю тебе
Твій запах вдихаю- немов потряпляю
Я при житті…до самого Раю!

Від твоїх очей
Тато немов п'яний
Коли ти повзеш до мене
То час завмирає
Та янголи тебе направляють
Грають з тобою та дуа читають.

Коли ти на руках засинаєш
Я весь Всесвіт у пальцях тримаю,
Несу тебе тихо, моє кохання,
До кроватки — крізь сни і зітхання.

Це немов зірку покласти в шухляду…
Це як вийти у відкритий космос
У спортивках… без нагляду…

​Ти спиш. І навколо — німа пустота
Тільки любов — нескінченна й свята…

  Лірика життя    Спогад на зап’ясті

Спогад на зап’ясті

Вона була лиш мрією у миті,
з’явилася і зникла, мов мара,
як відблиск сонця у холоднім житі,
мов незавершена на скрипці гра.

Лишила тільки спогад на зап’ясті,
тонкий, мов аромат нічних квіток,
коротку іскру неземного щастя
і порожнечу зломлених думок.

Пробігла тінню по садах туманних,
торкнулась серця — обірвався слід.
В її очах, глибоких невблаганних,
розтанув світ, немов на річці лід.

Шукати марно в натовпі обличчя,
якого, може, й не було в житті.
Вона — це тихе, зоряне сторіччя,
яка спливе в чужому вже бутті.

09 травня 2026 р.

  Лірика життя    ЛЮБЛЮ́ СВОЄ МІСТО

ЛЮБЛЮ́ СВОЄ МІСТО

Я люблю́ своє місто, тепер
Зрозуміла наскільки, як сильно,
За привітні і парк, і сквер,
За можливість жити спокійно.

За каштанів алеї, за Буг —
Тиху річку з її берегами,
За квартиру в висотці на двох,
В даний час — для мене і мами.

Люблю́ ранки його, вечори
Серед гомону, звуків сирен,
Тротуари, дороги, мости,
Новизну́ магазинних вітрин.

І двори люблю́ в квітах, між трав,
І ті очі — будинків вікна…
Може хтось красивіше писав,
А я так, від душі, як звикла.

05.05.2026.
Ганна Зубко

  Лірика життя    Господарка повітряного замку

Господарка повітряного замку

На верхньому поверсі купола з пари,
Де дах протікає сузір’ям Тельця,
Господарка зранку пригладжує хмари,
Яким тут немає ні краю й кінця.

Вона маринує у банках озони
І чистить вітрами повітряний пух.
У неї в вітальні — сумують сезони,
Їх шепіт лягає й захоплює дух.

Там замість фіранок — розвішані тіні,
А замість плити — блискавиці вогонь.
Її пилосос у німому тремтінні
Засмоктує зайвий пилок із долонь.

У шафі, де моль доїдає веселку,
Бо шовк і бавовна — це надто земне,
Вона до обіду знаходить виделку,
Щоб з’їсти щось світле і дуже нудне.

Коли ж стає сумно від тої зневаги,
Вона надягає важкі чобітки,
Щоб хоч на хвилину знайти рівновагу,
Відчути, як тиснуть на плечі віки.

Та тільки-но падає світло з-за хмари,
Розбивши об землю реальності щем,
Усі, хто сміявся, забули про чвари,
Шукають притулок під неба плащем.

Вони витирають об хмару калоші,
Питають, чи є тут хоч трохи стільців.
Приносять з собою проблеми і гроші,
Хоч тут не приймають таких папірців.

Господарка чаєм із сонячних блисків
Напоїть усіх, хто боїться землі.
Вони ж роздивляються сяючі бризки,
Шукаючи вихід у сивій імлі.

— Як ви тут живете? Тут стіни прозорі,
Тут крісло зникає, довкола вода…
— Ви бачите стіни там, де їх немає, —
Всміхається тихо: — Яка ж це біда?

Вона їх приймає — наївних і босих,
Хоч місця немає для їх вантажів,
А вранці витрушує скарги і сльози,
З невидимих оку гірких муляжів.

Іронія в тому, що трон — це видіння
Із подиху, світла й тонких павутин,
Та тільки розсиплеться світ без спасіння —
Всі знову рушають до хмарних гостин.

03 травня 2026 р.

  Лірика життя    Нав’язаний ритм

Нав’язаний ритм

Чи це мій голос, чи луна в чужому хорі?
Чи я пливу, чи просто хвиля б’є об борт?
Шукаю істину, як зірку в безкрайному морі,
Щоб віднайти свій власний, не нав'язаний маршрут.

Коли фундамент — ілюзорний,
То кожен дім — лише картковий
Навіщо будувати замок на піску?
Застигнути в чужих, незрозумілих еталонах.

Де межа між мною і тим, чого навчили?
Де щирий крок, а де — нав’язана хода?
Чи я іду за світлом, що горить всередині,
Чи просто блукаю в сутінках думок?
Ми часто губимо себе в чужій мандрівці,
Забувши, Хто нам дав найперший крок.

Немає правди в тому, що навіяне страхом,
Або в бажанні стати копією чиїхось мрій.
Ми всі проходимо життя єдиним шляхом —
Від пошуку себе до вічних Божих дій.

Бо тільки скинувши умовні всі маски
І зупинивши цей нав'язаний ритм
Ти знайдеш у Творця і спокій, і підказки —
Так, як ніхто інший досі відкрити не зміг.

  Лірика життя    Гроші

Гроші

Гроші, гроші, гроші
Ми поклоняємося вам
Ми любимо тільки вас
Ми живемо заради вас
Ми піклуємося про вас
Ми так сильно переймаємося за вас
Ночами не досипаємо заради вас
І днями всі помисли лише о вас
Ми ніжно гладимо вас
Ми колекцінуємо вас
У подушку зашиваємо вас
І тільки коли багато вас
То життя розквітає
І повною груддю вдихаємо
О, гроші, я вами володію!
Я ще і ще вас збираю
І лише це мене надихає
А потім я скриню вам куплю
І ще більше вас полюблю
І ще більше назбираю
І ще більше барахла накупляю
І тут прийшов Азраїл
У небесному вбранні
І на іспит тебе відправив
І жодна купюра тебе не спасла
І жодна купюра за тебе не встала
І жодна купюра не допомогла
І навіть про тебе не згадала
А в руки іншого пішла…
Бо перед Богом будемо відповідати
За кожен крок і за помисли всі,
Там не вдасться нічого сховати,
Там не рахують бариші,
Там Бог спитає в суворій тиші:
«Що, окрім золота, в душі?»
Чи ти ділив свій хліб з голодним?
Чи ти молитву ввись здіймав?
Чи тільки ідолу холодному
Ти все життя своє вбачав?
Бог дав життя — і Він спитає,
На що ти витратив цей дар,
Вернись до Нього, поки дихаєш,
Поки ще серце б’ється в грудях,
Бо справжню вічність і утіху
Дає лиш Бог, а не капітал.

  Лірика життя    Пошук

Пошук

Я бачив, як небо упало на землю,
Я бачив, як обрій скінчився і зник.
Я бачив, як Землю зірвало з орбіти,
Я бачив, як смерті почув перший крик.
Я бачив, як Сонце зайшло на сході,
Я бачив, як спека палила живих.
Я бачив, як люди тонули у поті,
У муках своїх, нескінченно страшних.
Я бачив, як матір і батька лишали,
Щоб шафу і тряпки у тачку впхнуть.
Старі у багажник не поміщались —
Їх просто кидали у смертну путь.
Я бачив, як дівчину били прикладом,
Бо слово не те з її вуст злетіло.
Я бачив, як очі ставали вовчими,
Як в звіра перетворювалось тіло.
Я бачив, як людство ставало скотом,
Тягли навіть праски, зривали вікно.
Бо вдома це чмо не нажило нічого,
Йому що людина, що красти — одно.
Я бачив, як світ цей змінився назавжди,
Я бачив пожежу, де совість горить.
Я бачив усе від моменту народження —
І бачив, як все це зникає за мить.

  Лірика життя    Я бачив

Я бачив

Я бачив, як небо упало на землю,
Я бачив, як обрій скінчився і зник.
Я бачив, як Землю зірвало з орбіти,
Я бачив, як смерті почув перший крик.
Я бачив, як Сонце зайшло на сході,
Я бачив, як спека палила живих.
Я бачив, як люди тонули у поті,
У муках своїх, нескінченно страшних.
Я бачив, як матір і батька лишали,
Щоб шафу і тряпки у тачку впхнуть.
Старі у багажник не поміщались —
Їх просто кидали у смертну путь.
Я бачив, як дівчину били прикладом,
Бо слово не те з її вуст злетіло.
Я бачив, як очі ставали вовчими,
Як в звіра перетворювалось тіло.
Я бачив, як людство ставало скотом,
Тягли навіть праски, зривали вікно.
Бо вдома це чмо не нажило нічого,
Йому що людина, що красти — одно.
Я бачив, як світ цей змінився назавжди,
Я бачив пожежу, де совість горить.
Я бачив усе від моменту народження —
І бачив, як все це зникає за мить.

  Лірика життя    Мамо, я сумую.

Мамо, я сумую.

​Я так за тобою, матусю, сумую,
Так хочу бути поруч, відчути тепло,
Твій сміх рідний серцем я досі чую,
Твоє тепло рук, твій дім і голос
Твої страви і чаї , і всі накази
Я згадую і дітям розповідаю
Яка мудра і гарна у мене мамо
Але нас розділила клята війна…
​Я хочу онуків до тебе привести,
Хвалитись малечею, просто сидіти,
Розмови про все на світі вести,
І малечі про мене розповісти
Яким я був?Нагадай! І про сестру не забувай!
А ще я дядечко у Вас, мій старший брат…
​Заночувати б із дітьми у тебе,
Прокинутись вранці, пити каву разом,
Гуляти під вільним і мирним небом,
Дихати спокоєм, а не страхом.
​Мамо, ти далеко… Мамо, там небезпека…
Там війна, кордони і темна стіна.
Відстань між нами така нелегка,
І зв’язок обірвала проклята війна.
​Екран мовчить — ні Телеграму, ні Ватсапу,
На серці тривога: "Мамо, як ти там?!"
Крізь болісну довгу розлуки етапу
Я подумки руки твої обіймаю
У ві сні твій сміх лунає
Кожен ранок я дзвоню, намагаюсь…
В нікуди, і сльози до очей підступають
І тільки малеча мене тут тримає
Обійму , заплачу і нагадаю,
Що там, за обрієм
Бабуся теж плаче і на нас чекає…

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]