ДОДАТИ ВІРШ
АБО
  Новинки    22

22

Вітер сльози з твоїх віч
Лагідно змахне.
Знай, що той, на кого ждеш,
Більше не прийде.

Плачуть ліхтарі і дах,
Плачеш ти і дощ.
Було байдуже тодбі —
Тож тримай своє.

Ось прийшло твоє кохання,
Ну хто міг би знати?
Обіймай свою подушку,
І влягайся спати.

УП<br>CristianVonDyuk

  Новинки    23

23

В руці рука, шматочок раю,
Нитками близькості порок.
Сьогодні вночі, засинаю,
Я вільний від усіх тривог.

Я вільний тим, що знову винен,
Сьогодні дух в мені розквіт.
Я тридцять років блукав безцільно
Здохбись – ішачив увесь вік.

Душі знайшлося рідне тіло,
І в темному покої свій
Лежить зі мною на постелі
Осколок сонця золотий.

Душі натомленій не снилось,
Що в старості прийде любов.

УП<br>CristianVonDyuk

  Новинки    24

24

Заздрісно ворочається місяць
Високим небом в глибині ночей.
Пропала зірка десь на небосхилі —
Невже чекаю на сьогодні я гостей?

Готую термос, плед і дві подушки,
Збірку новел, із найкращих тем.
Шекербура, два золотих прибори —
Для гості цеї розкіш нема меж.

Приляж, душа, не бійся тої ночі,
Охолонь трішки на земній траві.
Хай дзвоник лісовий лице лоскоче,
Ми вкриємось у затишній добі.

Ти полум'ям своїм мене зігрієш,
а я до смерті збережу тепло твоє.

ІХ<br>CristianVonDyuk

  Новинки    25

25

На широкому-широкому полі,
Скраю хата в мужицький зріст.
В цій маленькій і скромній хаті
Виріс брат мій, і я в ній ріс.

Доганяв козака розбійник
По траві, що росла до звізд.
Все цвіло на широкому полі:
Волошки, і мак, і овес.

Нас любили і дід, і баба,
І наш кіт, і старий наш пес.
І ми часто за це, в нагороду,
Доводили старих до сліз.

І тепло, і затишно в хаті,
Коли в лютому йде мороз…
Пам'ятаю діда. І Тебе, Ба, помню,
І як вітер Тебе відніс.

Люблю Тебе, рідна…<br>CristianVonDyuk

  Новинки    26

26

Я ніколи не стану великим,
Як мій тато.
Він давав безликим нам радість,
Запалював сотні серць.

Він дарував нам море і зоряний простір,
Вчив літати у мріях без меж,
В ту ніч, коли порох і холодний бетон
Були ліжком для нас серед веж.

Одне його слово мало силу таку,
Що могло з колін будь-кого підняти.
Він створив сотні гімнів на своїм віку,
А скільки ще міг би написати!

Його щастю не було видно краю,
Коли пір’я помітив на крилах моїх.
На радощах він вийшов в магазин за хлібом…
І як же мені його тепер не вистачає.

Я люблю Тебе, Тату!<br>CristianVonDyuk

  Новинки    27

27

Я ніколи-ніколи не забуду
Світло від ламп уночі.
Може, разом ми більше не будемо,
Я благаю, прошу: не мовчи.

Тінь покриє обличчя Твоє ряботинням,
Західного сонця останні промені
Прокотилися над синім лататтям,
Може, було щось зле — ти пробач.

Ти даруєш лише погляд на прощання,
Це усе, що мені дано прочитати.
Я не в силах збагнути це мовчання,
Хоч зумів у Твої сіті потрапити.

У Тебе моя зв'язка ключів,
Забери мене з світу тіней.

УП<br>CristianVonDyuk

  Новинки    28

28

І ворон каркнув: все пройшло,
І серце благодаттю диха.
Мені найбільше з-поміж всіх живих везло,
І я прильну до тебе знову й стиха.

УП<br>CristianVonDyuk

  Новинки    29

29

Ех, мамо, мамо, якби ви знали
скільки болю вона мені завдає
Часами доводить мене до відчаю
і кулаками лупить в піддих.

Ех, мамо, мамо ніхто не знає
скільки ще витерплю, чи стане сил
Я і без неї однак помираю
і коли з нею, бракує слів.

УП<br>CristianVonDyuk

  Новинки    30

30

О, кітко, я від Тебе залежний
І перетинаю кордони належно
І оббиваю кратнє твої пороги
А ночами вию на небо як вовк.

Ох, кицю, час без тебе примара
Ти моє сонце, і ти ж моя хмара
Зглянься хоч раз, скеруй свої очі
На того хто без тебе жити не хоче.

УП<br>CristianVonDyuk

  Новинки    Місто мрій

Місто мрій

24 лютого 2022 року…

Пекло дісталося міста мрій,
Міста, де колись вирувало життя,
Де промайнуло дитинство моє,
Та війна принесла забуття.

Клята, смертна війно, ти
Вкрала тисячі дитячих мрій
У дітей Донбасу й усієї України.

Іду по вулиці —
Місто тихе,
Безлюдне.

А колись тут було життя.
Гуляли люди,
По головній площі міста лунав сміх…

А тепер…
Лише тиша й порожнеча.

Та лишилися тільки спогади —
Малі фрагменти в пам’яті моїй.

Розтрощені вщент будинки стоять,
Мов рани на тілі землі.
У кожному домі — мовчання і біль,
І душі загиблих у чорній імлі.

Їх вбила Росія, прийшовши сюди
У мирне українське життя,
Щоб відібрати наш дім і любов,
І посіяти смерть та забуття.

Та пам’ять жива,
І живі імена.
Допоки ми є —
Не згасне вона.

Україна стоїть.
Україна живе.
І крізь попіл війни
Нове життя проросте.

© Кирило Шалаумов, 2026 рік. <br>Кирило Шалаумов

[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]
[contact-form-7 id="87" title="Formularz 1"]